Malkoçoğlu 01 - İlk Macera ( Cumhuriyet Gazetesi )

Kolibri

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Haz 2012
423
6,744
Fatih İstanbul

Malkoçoğlu'nun ilk macerasında birçok çizgiromanda olduğu gibi macera ismi bulunmuyor.

Henüz Ejder de yok. Bu macera Dağların Kralı adıyla haftalık fasiküllerde ve daha sonra Serhat Kartalı adıyla Tercüman'da yayınlandı.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
İlk maceraya da kavuştuk. Teşekkürler dostum. Suat Yalaz üstat tekrar Karaoğlan maceralarında çoğu kez yeni kareler çizip eklemeler yapmıştı. Acaba tekrar çizilen Malkoçoğlu maceralarında da değişiklikler var mı yoksa aynı mı?

Kolibri

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Haz 2012
423
6,744
Fatih İstanbul
İlk maceraya da kavuştuk. Teşekkürler dostum. Suat Yalaz üstat tekrar Karaoğlan maceralarında çoğu kez yeni kareler çizip eklemeler yapmıştı. Acaba tekrar çizilen Malkoçoğlu maceralarında da değişiklikler var mı yoksa aynı mı?

Hepsini karşılaştırma imkanım olmadı ama gördüklerim aynıydı.

Benim merak ettiğim 12 Nisan 1967 tarihli Cumhuriyet Gazetesinde yayınlanan bu duyurudaki Malkoçoğlu albümü.

De-Ha nın bastığı 4 ciltten çok önce, yayınlandığı belirtilen bu albümü hiç görmedim.

Kolibri

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Haz 2012
423
6,744
Fatih İstanbul
Link içinde sayfaların nasıl olduğunu bilmiyorum.
Orjinal yada beyaz olabilir.Mediafire sitesinden kopyaladım.
İlk sayfayı arşivden ekledim.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
1485 yılında günlük gazetede çizilen detaylar; bugünkü pek çok Frankofon ve Amerikan aylık Comics'den daha detaylı çizgilere sahip :Ğ . Paylaşımınız için teşekkürler...

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,681
Hepsini karşılaştırma imkanım olmadı ama gördüklerim aynıydı.

Benim merak ettiğim 12 Nisan 1967 tarihli Cumhuriyet Gazetesinde yayınlanan bu duyurudaki Malkoçoğlu albümü.

De-Ha nın bastığı 4 ciltten çok önce, yayınlandığı belirtilen bu albümü hiç görmedim.

12.04.1967 yılında basılan Kaplan dergisini kastediyor.
http://www.cizgidiyari.com/forum/kaplan-haftalik-mecmua-2-seri/91141-kaplan-haftalik-mecmua-sayi-010-12-04-1967-a.html
Biraz geç kalmış bir cevap oldu ama.
Saygılarımla.