Dengiz_Suat Yalaz - DÜZENLENMİŞ

sbasak

banned
7 Mar 2015
449
2,849
Sevgili Kolibri'nin paylaşmış olduğu bu tek bant nadide eseri ilk denemem olduğu için elimden geldiğince sayfa olarak düzenlemeye çalıştım. Başlığı, bu eseri bizlerle buluşturan Kolibri'nin sayfasının altına özellikle açtım.
Olumlu veya olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum. Ancak, ilk denemem olduğu lütfen unutulmasın. Dolayısı ile olumsuz eleştiri hakkınızı kaybetmiş bulunuyorsunuz. :Ğ:Ğ:Ğ

Sizin için okeyse, daha önce rahmetli Haluk Bey'in paylaşmış olduğu tek bant gazete Karaoğlanlarına çalışacağım.

28ilzci.jpg

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,519
Ben kendi adıma çok beğendim.Hele karaoğlanların müjdesini alınca yerinde duramaz oldum.Tez zamanda üstad...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Bant düzenlemesi naçizane iyi ve yerinde olmuş.
Bu vesile ile teşekkür ediyorum Sayın "sbasak" kardeşim.

Bir de tüm bantları, zaman ayırıp düzenleyecek bir üstat çıksa ne iyi olurdu... :1::1::1:
Ben mi...
Ben üstat değilim ve aşağıdaki düzenlemeyi naçizane 1 saatte bitirebildim.
Bu iş için ben şimdiden özür diliyorum. :18:
Selamlar ve saygılar...

5DEpzj.jpg

52308R.gif

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Üstadım genel olarak çok güzel ancak gazete ekleri olunca standartizasyon tam olarak sorun Bu yüzden ben gazete bantlarını tek sayfa haline getirirken önce hepsinin ölçeğini eşitleyip sonrasında Photoshopta ilgili ayarlamaları yapıyorum.Yer yer uzatıp kısaltmalar yapıp resimleri yeniden düzenlemek te gerekebilir.
Oldukça zor ve emek isteyen bir alan.Kolaylıklar dilerim.İlk deneme içinse oldukça başarılı bana göre.
Saygılarımla.
Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

Kolibri

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Haz 2012
423
6,834
Fatih İstanbul
Eline sağlık sbasak.
Bu çizgiroman gazetenin enine olarak konumlandırılmış.
resim numaralarına dikkat ederseniz 1a,1b 1c vs...diye gidiyor.
Hepsini birden tarama imkanı olmadığı için küçük kareleri ikişer büyük kareleri teker teker taramıştım.
photoscape ile dileyen çok kolay bir şekilde yan yana ekleyebilir.Altına bir sıra daha eklenirse çift bant daha güzel okunabilir.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Sevgili Sinan aslında biz yıllarca bu şekilde okumaya alıştık. Bu şekilde yapılan düzenleme 2 kare üç bant daha rahat okumaya imkan veriyor gibi;

002.jpg
003.jpg
004.jpg

Birde 2 kare 2 bant şeklinde de yapabiliriz;

002_-_Kopya_2.jpg
002_-_Kopya.jpg
002.jpg

Tabi bütün bunları yaparken oranlara dikkat etmek gerek...Yalnızca örnek olsun diye paylaştım.

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,779
2,640
eğer tekrar düzenlenirse resim sıralaması tekrar düzeltilmeli. Kolibri ve sbasak arkadaşların derlemesinde öykü akışında karışıklık var.

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,779
2,640
Üstadım Kolibri sizin dizindeki resim no.ları ile 20b ye kadar normal sıra sonra 24a-dan 28b ye kadar sıralama sürüyor. 28b-den sonra 21a ile başlayıp 23b de bitiyor. 29a-dan başlayıp 35b de bitiyor. Daha sonra 37a-37b-36a-36b-38a ve sonrası ile bitiyor. Saygılarımla