12 Şub 2010
15,006
543,719

Ko_is_05.jpg

Kozmik Odadan

Sevgili savok şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
İsmi bile enteresan daha yaşımız ufak nasılsa, çok öğreneceğimiz şey var çok.

Abi alıp inceliyorum. Teşekkürler. Ellerin dert görmesin.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
Bu Koçis Teks'in kankardeşi Chiarahua Apaçilerinin şefi Koçis olmalı.75 kuruş ibaresi de derginin
en az 50-55 yıllık olduğuna işaret ediyor.Teşekkürler dostum...

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
7 Nisan 1963 belki de ben dahil, bir çok dostumuzun daha doğmadığı bir yıl ve bugün Koçis sevgili Haluk abimiz sayesinde yeniden dünyaya merhaba diyor.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Varlığından yeni haberimin olduğu bir kitap...
Tabii ki yine Sayın "Profesör" sayesinde...
Bakalım daha ne nadide eserlerle tanışacağız.
Burada olmaktan son derece mutluyum.
Mutluluk dağıtan Sayın "Profesör"e minnet duygularımı iletiyor,
saygılar sunuyorum.

bayrakzaf.gif

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
54
74
denizci
-1 yaşımdayken çıkmış bu çizgi romanı; bilmiyorum :(, ama senin bizim kozmonotumuz olduğunu; çok iyi biliyorum Haluk abi :D, çok çok uzun ömürlü ol üstadım :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Profesör ve bakunin siz var ya siz.. yeşil basli gövel ördek gibisiniz.. Ben sizden korkuyorum..
telefondan mesaj yazmak tan nefret ediyorum..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Ağlamak istiyorum vay anasını sayın forumcular..
Bu kitap bana armağan edilmiş ya ..
Niye söylemiyorsunuz kardeşim..
Çekip giderim ha..
Utandım şimdi bak..
Zaten Koçis isimli bir çizgi roman kahramanın varlığı bütün benliğimi ve değer yargılarımı alt üst ediyor..
Kendime gelmem lazım..
Koçis..
Koçis..
koçi.
Koç..
en iyisi kaç..

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,292
4,469
Hiç mi hiç görmediğim,duymadığım bir kahraman.Üstüne üstlük ilk sayı.
Sevgili kardeşim ellerine sağlık,gönlüne sağlık,sana sonsuz sevgi ve saygılar sunuyorum.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,047
Sarıyer
Çizgi Roman'ın başlığından ve son sayfada yer alan künyeden (Jef Morgan Haftalık Mecmua Salı günleri çıkar...) anladığım kadarı ile ortada aslında içinde Koçis ve Koca Teks (Pekos Bill) olan Burhanettin Şener Jef Morgan adlı bir dergi var. Bütün bu isim oyunlarına ne gerek varmış bilmiyorum ama 50 yıla yaklaşan çizgi roman okuma "kariyerimde" ne bu sayıyı gördüm ne de Jeff Morgan'ın başka bir sayısını. Varlığından bile haberdar olmadığım bu ender ötesi çizgi romanı ortaya çıkartan Haluk ağabey'e çok teşekkür ederim.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,094
Yine muhteşem bir paylaşım ve kitap.
Bende hiç görmedim.
Süper bir arşiv olmaya başladı.
Eline,yüreğine sağlık abi.
Teşekkür ederim.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
İşte bu imkansız! Yok bu kadar olamaz. Ağabey sen ne yaptın? Bütün gizli belgeleri ifşa ettin. En kısa zamanda kendine koruma iste; dünyanın bütün gizli servisleri peşine düşmek üzere. Benden söylemesi... Teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler.............. Saygılarımla.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
Yine çok özel bir eser,
duygularımız için kelimeler yetmez;
müzelerde bulamayacağımız bir
dergi odamıza kadar gelmiş.
Kıymetini bilmek lazım.
Selamlar, saygılar ağabey...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Bu çizgi roman gerçekten enteresan aldım arşive şöyle bir karıştırdım, sonra yabancı arşivime bir bakayım dedim, 4 adet bende italyanca 100 sayfalık Tutto West olarak yayınlanan eserleri indirmişim.

Bende onları sayın Haluk abi için gece yükleme yapacağım.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
Haluk Bey, Koçis'in yamuk taranmasının nedeni nedir. Şunun için merak ettim. Yıldız'ın son taradığım sayılarıda yamuk çıkıyor. Düzeltmek için sağından solundan epey kırpmam gerekiyor. Çözümünü bir bilen var mı?

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
En büyük Apaçi şeflerinden birisi Cochise, tıpkı Geronimo gibi.

Bizim şefimiz de Haluk abi, Abi nereden, nasıl buldun bunları demeyeceğim ve hemen üzümü yemeye koyulacağım. Bu sayıda Koçis macerasını okudum. Koca Reks'i de daha sonra okuyacağım artık. Anladığım kadarıyla Koca Reks kapakta işaret edilen ilave oluyor. Fakat Koçis en heyecanlı yerinde bitti. Adeta tek kişilik ordu olan Koçis intikamını alabilecek mi acaba?

Bunu öğrenme şansımız var mı, abi? Yani sorum şu ki Koçis ömrü tek sayıyla sona eren bir çizgi roman mı? Değilse elinde diğer sayılar da mevcut mu? Umarım öyledir. :) Hep daha fazla çizgi roman istiyoruz, doymayacağız asla.

Teşekkürler, abi.