KIZILTUĞ Haftalık Mecmua Sayı 01 - 13.06.1967

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
KIZILTUĞ Sayı 1 - 13.06.1967

8b12l8s0fxwj1nw6g.jpg
v137temdo7blbv76g.jpg

Sevgili direnc11'in bir başka armağanı biz Çizgi roman okurlarına..
Kızıltuğ dönemdaşları ile aynı niteliklere sahip derlemelerden oluşan bir çizgi roman dergisi..
Sahaf Enver'e göre 14 sayı çıkmış, bazı dostlar 18 sayı diyorlar,
biz 7 tanesini paylaşacağız bir de önceden var..
Bu arada ham tarama direnc11'e aittir ve oldukça güzel bir tarama,
lütfen o taramadan okumaya çalışın daha keyifli ve orjinal..
Benim yaptığım beyazlatma çalışmasını pek beğenmedim,
Bu sayıyı beyazlatmak için biraz daha profesyonel olmak gerek..
İyi okumalar dilerim dostlar..
Teşekkürler direnc11..

direnc11 taraması

savok beyazlatması

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Ben de 14 sayı çıktı diye hatırlıyorum. Bayram öncesi bunları eklemeyi düşünüyordum. Siz daha hızlı davrandınız. Çok teşekkür ederim; fakat ilk kez okuyacaklara bu seriye başlamadan ve Kaan'ın maceralarını okumadan önce, Abdullah Ziya Kozanoğlu'nun Kızıltuğ isimli tarihi romanını okumalarını tavsiye ediyorum. Bunlar onun devamı sayılır. (Nedense bu akşam, yorumlarımda ikinci kez bu romanı anıyorum.)

Son düzenleme:

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Sayın Savok;

Tam takımdan tek eksiğim var diye hatırlıyorum. İnşallah sizin elinizdekilerdendir… Artık yedinci sayıdan sonrasını eklemek bana farz oldu.

Saygılarımla.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Bay_x üstadım, elimizde bulunan sayılar 1, 4, 5, 6, 9, 11 ve 12.

Sende diğerleri varsa muhteşem olur.

Ancak Abdullah Ziya Kozanoğlu'nun Otsukarcı'nın Oğlu adlı iki sayfayı kaplayan öyküsü var sadece Kızıltuğlar'da. İsmi de sevgili dostlarımızı yanıltmasın; ismin çağrıştırdığı sayfalar sadece bahsettiğim bu iki sayfa ile sınırlı.

Bir derleme çalışması niteliğinde olan Kızıltuğ'un içinde neler olduğunu merak eden dostlarımız olabilir. Cevabı dergi sayfalarında. :)

12 Şub 2010
15,006
543,642
Paylaşım içinde müjde, mesajlar içinde müjdeler

Müjdeler var yurduma (pardon şarkı sözüydü bu :) )Diyarıma

Taşına toprağına, Malkoçoğluna, Kızıltuğuna, Teksasına, Kinovasına

Tüm paylaşımcılara, müjdecilere selam olsun, sevgiler olsun, saygılar olsun

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Sayın direnc11;

Siz gönlünüzü ferah tutun, Kızıltuğ’u da tamamlarız, Tolga serilerini de… Kızıltuğ’ları ne zamana yetiştirmeyi düşünüyorsunuz. Benim birazcık zamana ihtiyacım var; çünkü arşivden çıkartmam gerekiyor.

Saygılarımla.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Boşuna demiyorum burası aynı zamanda bir okul diye. Öğrenecek şeyler hiç bitmiyor, ben bu eseri ilk defa duydum. Nihat, sana da Savok'a da çok teşekkürler. Ve aramıza yeni katılıp bizleri ihya eden Bay_X size de sonsuz teşekkürler. Hep var olun :)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,876
Sevgili dostum,güzel kitaplar demek, bu paylaşıma az gelir.
Nihat bir defa daha şunu ispat etti,çizgi roman hepimizin ve karşılıksız paylaşımın anlamını vurguladı.
En güzel haberde değerli dostumuz Bay_x'in serinin geri kalanını tamamlanacağını söylemesi, harika bir haber.
Tüm dostlarıma teşekkür ederim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Sayın direnc11;

Siz gönlünüzü ferah tutun, Kızıltuğ’u da tamamlarız, Tolga serilerini de… Kızıltuğ’ları ne zamana yetiştirmeyi düşünüyorsunuz. Benim birazcık zamana ihtiyacım var; çünkü arşivden çıkartmam gerekiyor.

Saygılarımla.

Üstadım, bahsettiğimiz yedi sayıdan altısının ham taraması bitti. Sonuncusu da bu akşam biter. Tabi ham taramaları yapmak çok zaman almıyor. Asıl emek, sabır ve ustalık gerektiren iş düzenlemeleri yapmak. Sevgili dostum Savok tevazu gösterip yaptığı işi pek beğenmediğini söylese de her zamanki gibi mükemmel neticeler alıyor. Bu düzenlemeler, sevgili Savok'un diğer tarama programı da göz önünde bulundurulduğunda biraz zaman alacaktır.

Ancak bunlardan bağımsız olarak, çok acele etmeye gerek yok üstadım. Sen ne zaman fırsat bulursan, ne zaman istersen o zaman paylaşırsın. Sevgiler, saygılar...