Kızılmaske Tay Yayınları Fasikül 1.Seri(150Kuruş-5 Lira Arası)Sayı 1-Hortlaklar Adası

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
file

file

Caretta taraması ve büyükbeyaz düzenlemesi ile
İlk sayıdan başlamak gerekli..
Çizgi Diyarı'na armağan olsun.
İyi okumalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
362
718
Elinize ve gönlünüze sağlık... Devamının gelmesi dileklerimle saygılar sunarım.

Şükrü

Çeviri & Balonlama
16 Şub 2011
1,286
2,169
Far Far A Way
Elinize sağlık hocam sandığınız çok eskilerden
süper sayılarla dolu. Bakalım bizim Tay
nasıl başlatmış Kızıl Kızıl Maskemizi :)
Ayrıca Büyük Beyaz abiye de teşekkürler.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
Armağan,güzel armağan....
Elinize,yüreğinize sağlık değerli dostlar,teşekkür ederim.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
İlk sayı ile beraber neredeyse Kızılmaske'nin tüm ekibi ile de tanışıyoruz; Reks, Şeytan, kahraman, Jumbo, Kateena, Çita, Fraka.

Dikkatimi çeken bir şey var ilk sayı 48 sayfa ve her sayfada 3 sıra ve her sırada çoğunlukla 3 bazen de 2 kare var, sonraları sayfa sayısı 42 ye düşmüş; hadi bunu normal kabul edelim ama her sayfada sadece 2 kare çizim var. Bu 7 - 9 kareden 2 kareye düşüş orjinallerde de var mı yoksa bizde basılırken sayfa sayısını arttırmak için mi bu yola gitmişler. Aynı şey Mandrake içind egeçerli. Elimde hiç orjinal İngilizce eski phantomlardan yok, bir boş vaktimde araştıracağım bu konuyu.

Teşekkürler, dostum.

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,689
4,849
İşte en büyük paylaşım,en nadir sayı,beklenen an geldi. Ellerinize sağlık vefakar kardeşlerim.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,476
Değerli kardeşim o dibi görünmez hazine sandığınızdaki birçok değerli kitaba artık ben de sahibim.Tabii sizin cömertçe paylaşımlarınız sayesinde.
Bu ilk sayı için size ve sevgili Büyük Beyaz kardeşime çok teşekkürler ederim.
En iyi geceler dilerim.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
Sevgili dostlarım Caretta ve Büyükbeyaz;ilk sayılar her zaman seride ayrı bir yer tutar.Bendeki sayıyı daha bulamadım ama çok güzel olan bu paylaşımı hemen indiriyorum.
HAZİNE SANDIĞI DEYİNCE;İlkokul 5.sınıftaydık Balıkesir Sındırgı'daydık. Sevgili arkadaşım Mehmet Yalçın'la onun İstanbul'a okumaya giden dayısının asma kilit taktığı bir sandık vardı.Mehmet bunda çizgiromanlar var hadi açalım dedi birgün.Ve kilidi kırıp açtık ve ne görelim yüze yakın çizgiroman.Hazine bulmuştuk.Kendimizi günlerce çizgiromanlarla bulutların içinde bulduk.Bu vesileyle GENÇ YAŞTA KANSERDEN kaybettiğimizi öğrendiğim,yetişkin olarak görüşemediğim sevgili kardeşim,dostum çoçukluk arkadaşımı rahmetle yadediyorum.Bu satırları yazarken gözyaşlarımı tutamıyorum,önümde kağıt olmasada kağıdın ıslandığını dijital olarak da olsa hissedersiniz umarım sevgili çizgiroman severler....

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Sevgili dostlarım Caretta ve Büyükbeyaz;ilk sayılar her zaman seride ayrı bir yer tutar.Bendeki sayıyı daha bulamadım ama çok güzel olan bu paylaşımı hemen indiriyorum.
HAZİNE SANDIĞI DEYİNCE;İlkokul 5.sınıftaydık Balıkesir Sındırgı'daydık. Sevgili arkadaşım Mehmet Yalçın'la onun İstanbul'a okumaya giden dayısının asma kilit taktığı bir sandık vardı.Mehmet bunda çizgiromanlar var hadi açalım dedi birgün.Ve kilidi kırıp açtık ve ne görelim yüze yakın çizgiroman.Hazine bulmuştuk.Kendimizi günlerce çizgiromanlarla bulutların içinde bulduk.Bu vesileyle GENÇ YAŞTA KANSERDEN kaybettiğimizi öğrendiğim,yetişkin olarak görüşemediğim sevgili kardeşim,dostum çoçukluk arkadaşımı rahmetle yadediyorum.Bu satırları yazarken gözyaşlarımı tutamıyorum,önümde kağıt olmasada kağıdın ıslandığını dijital olarak da olsa hissedersiniz umarım sevgili çizgiroman severler....
Acını paylaşıyor, göz yaşlarının yakıcılığını hissediyorum sevgili Zamangezgini. Ama yine de şanslısın çünkü kaybına ağlayacak dostların ve acı tatlı bir geçmişin var. Bunlar senin hayatının zenginlikleri; zenginlik bu, bazen de kaybedersin ama ya kaybedecek hiçbir şeyin yoksa , bir geçmişin yoksa. Senin için ağlayacak ve senin de arkasından ağlayacağın birileri varsa yoksul değisin demektir. Arkadaşın için Allah'tan rahmet dilerim.

hanefi

Süper Üye
13 Şub 2010
3,143
822
Çocukluğumda en çok sevdiğim çizgiromanlardan biriydi. Sayenizde o günleri yâd ediyorum. Çok teşekkürler.

merve173

Yeni Üye
14 Eyl 2011
1
0
vay süpersiniz bunu baştan itibaren çok merak etmiştim ellerinize sağlık teşekkür ederim.kolay gelsin

kerberos

Yeni Üye
16 Eki 2012
27
5

katılıyorum kardeş duygularına mekanı cennet olsun.

djeko35

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
168
138
İzmir
Fantom'un Tay yayınlarından çıkan ilk sayısı ve mükemmel bir tarama, iki büyük ustaya sonsuz saygılarımla, emeklerinize sağlık sağolun varolun.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,646
Ölümsüz Ruh Kızılmaske favori çizgi romanımdır, bu konuda baya bir araştırma yaptım yapıyorum, nasipse Ramazan Bayramından sonra şu an için paylaşılan Phantom serilerinin yabancı dilde yayınlanmış renkli serilerini paylaşacağım.

kayamtky

Kıdemli Üye
17 Ağu 2013
116
139
Sayın cizgidiyarı.com yöneticileri,
Daha önce bir çok defa sizin sitenizden dosya indirmiş olduğum Mediafire dan şu anda hiç bir dosyayı indiremiyoruz.

Sorun ayrıntısı;
indirme linkinin bizi Mediafire a yönlendirmesinden sonra, "download" linkine tıklıyorum, daha sonra karşımıza çıkan malum reklam penceresini kapatıyorum.
Fakat herhangi bir download işlemi gerçekleşmiyor ve "repair your download" çıkıyor karşımıza.
Tekrar tıklıyorum, aynı kısır döngü tekrarlanıyor ve hiç bir dosya inmiyor.

yeni çıkan İnternet explorer 11 kurdum, acaba ondan mı ?

Bilginize...

Son düzenleme: