KIZILMASKE Fasikül Seri 183 Venedik Macerası

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Gözlüklere bittim.:D
Lee Falk usta Fantom için öyle bir zaman aralığı bırakmış ki adam her dönemi yaşattı bize.:)
Tarama zahmetiniz için teşekkür ederim üstat.
Keşke vakit bulup biraz Frew serisine el atabilsem.:)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Hadi tamam her şeyi anladım da o gözlük o zaman var mıymış?..
Neler görecek bu gözler daha...
Reklamlı çizgi romanlara da bayılırım..

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,694
Gözlükler tamam da yumruk nereye inmiş onu çözemedim..bakalım okuyunca anlarız herhalde,teşekkürler.

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,795
Hadi tamam her şeyi anladım da o gözlük o zaman var mıymış?..
Neler görecek bu gözler daha...
Reklamlı çizgi romanlara da bayılırım..

"Ormanda Fantom'un gözünü gören ölür derler" ya. Herhalde bizi ölüm tehlikesinden korumak için alınmış bir önlem.

Bu arada bir çocukluk hatırası geldi aklıma:
Hangi sayıda şimdi hatırlamıyorum ama macera, 20. Fantom'un nasıl Fantom olduğunu anlatıyordu.

19. Fantom ağır yaralı, atın üstünde Kafatası mağarasının önüne geliyor. Ölmek üzere. Bunu duyan bizim 20. Fantom panikle mağaradan dışarı fırlar, babasına koşar.

Ve o esnada Fantom'un gözleri açıkça ortada. Bir de bir sürü çocuk birden okuyoruz... Ve mahallede bir panik.. Bir ölüm korkusu! Eyvah Fantom'un gözünü gördük ölücez! N'apıcaz şimdi!!!

Aradan bir süre geçti ama hala kimse ölmedi. Acaba neden ölmedik tartışmaları bu sefer. Sonunda çözdük durumu, rahatladık; Bizim gözünü gördüğümüzde Fantom daha Fantom değildi ki...

Herhalde budur yani sebep...

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,332
hiçbiryerde :)
İşte bu da çok güzel! Benim de bu konudaki hatıram,
Kızılmaskenin gözlerini hiç görmediğim. Demek ki
özel bir maceranın özel bir bölümünü okumuşsunuz
o yıllarda. Teşekkürler bu harika paylaşımlar için
üstadım, dijital arşive harika katkılar bunlar.
Sevgi ve saygılarımla...

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,896
"

Ve o esnada Fantom'un gözleri açıkça ortada. Bir de bir sürü çocuk birden okuyoruz... Ve mahallede bir panik.. Bir ölüm korkusu! Eyvah Fantom'un gözünü gördük ölücez! N'apıcaz şimdi!!!

Hahaha :) Harika gerçekten.O yaşlarım aklıma geldi de gerçekten her mecaranın nasıl içine girerek okurduk.

Bilgisayar yoktu, tv sınırlıydı, cep telefonu hayal bile değildi ama çizgi romanlar ve kitaplar sayesinde müthiş bir çocukluk geçirmiştim :)

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,795
İşte bu da çok güzel! Benim de bu konudaki hatıram,
Kızılmaskenin gözlerini hiç görmediğim. Demek ki
özel bir maceranın özel bir bölümünü okumuşsunuz
o yıllarda. Teşekkürler bu harika paylaşımlar için
üstadım, dijital arşive harika katkılar bunlar.
Sevgi ve saygılarımla...

Bir zamanlar bu konuyu konuşurken, yanlış hatırlamıyorsam Hakan Alpin o kareyi çıkartıp koymuştu karşımıza. Belki gene bulur.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Sevgili Cortos harika paylaşımlara imza atıyorsunuz.Fasikül serileri çok özel ve değerlidir.Hazine gibidir.
Bu değerli çalışmalarınız için özellikle teşekkür ederim.
Sadece kitaplara olan katkınız değil forum dinamizmi açısından kendinizden kattıklarınız da ayrıca takdire değer.
Saygılarımızla.