KIZILMASKE Fasikül Seri 079 Uğurlu Heykel

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
file
file

Moderatör tarafında düzenlendi:

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,148
İSTANBUL
Teşekkürler Hüseyin abi,emeklerin için.
Bu fasikül serisinde anlamadığım bir şey var.
Aslan Şükür abimiz ilk sayılarda çizimde acemiydi basit kaçmış,sonraki sayılarda iyice çizimde ustalaşmış giderek diye düşünesim geliyor.Ama sonra yine kafamda soru işareti oluşuyor.Nedenine gelince
Başlarda acemi dedik hadi ama aralarda tablo gibi kapak çiziyor.
Sonra yine aralarda ve sonlarda sanki ilk acemi çizimler görünüyor.Nedeni Aslan abimizdenmi yoksa Tay yayınlarının bizlere oynadığı bir oyunmu bilen varsa beni aydınlatsın.
Çünkü başlarda hadi acemi dedik.
Ama ilerleyen sayılarda harika kapaklar da vay be amma güzel iyice ustalaştı usta kendini aştı derken hopp tekrar geçmişe dönüş.
Saygılar sevgiler.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
Fantom ormanda aslandan beter çakar derler.
Futbol oynasa firikikleri başkasına bırakmazdı.:)
Teşekkürler üstadım.Tablo gibi kapaklarla seyrine de okumasına da doyum olmuyor...

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
Teşekkürler Hüseyin abi,emeklerin için.
Bu fasikül serisinde anlamadığım bir şey var.
Aslan Şükür abimiz ilk sayılarda çizimde acemiydi basit kaçmış,sonraki sayılarda iyice çizimde ustalaşmış giderek diye düşünesim geliyor.Ama sonra yine kafamda soru işareti oluşuyor.Nedenine gelince
Başlarda acemi dedik hadi ama aralarda tablo gibi kapak çiziyor.
Sonra yine aralarda ve sonlarda sanki ilk acemi çizimler görünüyor.Nedeni Aslan abimizdenmi yoksa Tay yayınlarının bizlere oynadığı bir oyunmu bilen varsa beni aydınlatsın.
Çünkü başlarda hadi acemi dedik.
Ama ilerleyen sayılarda harika kapaklar da vay be amma güzel iyice ustalaştı usta kendini aştı derken hopp tekrar geçmişe dönüş.
Saygılar sevgiler.

Sevgili murat.Aslan şükür üstadımız 1970 yılların sonunda zagor kapak çizimlerinde ilk çizgilerine rastlarız,daha sonraki yıllarda efsane kapak çizerimiz YÜCEL'in geçirmiş olduğu kaza sonucunda kapak çizimlerinde YÜCEL bir süreliğine'de olsa ara verince tay yayın grubu tüm çizgilerini komple üstlenmek zorunda kalır,zagor,kızılmaske,tombraks,volkan,mandrake,judas.jeriko.ken parker(alaska) gibi kapakları çizerken daha öncesi anlaşma yaptığı dergi ve roman kapaklarıda devreye girer tamamen kilitlenmemek için bazı hayalet ressamların guaj kapak çizimlerine düzeltmeler yaparak yada doğrudan imzasını kullanarak baskıya gidilir.
İşte bu zamana denk gelen kapak çizimlerinde bazı alışılmışın dışında resimlerdeki değişiklik ortaya çıkar.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Daha önce de belirtttiğim gibi, benim için çok önemli serilerden biri. Eksiklerimizi giderme harekatın için teşekkürler sevgili Vefalı.