Kızılmaske Tay Yayınları Albüm 2.Seri Sayı 071 - Şeytanın Canavarları/Hantalı Büyücü

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,396
Deliler Köyü
001000r.jpg

Şiir sevgili Sarkomer ve Ertuğrul Ağabey'e hediyedir.

Olamam çok sevsem de bir aşkın kölesi
Senin derdin aşk benimki memleket meselesi
Olamam çok sevsem de bir aşkın kölesi
Senin derdin aşk benimki memleket meselesi

Siyah beyaz filmler belki anlatır beni
Asabiyim ama bir çocuk ağlatır beni
Mahçup delikanlıyım yok gönlümün hilesi
Benim derdim güzelim memleket meselesi

Bu kadar severken memleketi
Belki de aşkın lezzetini kaçırdım… Olsun.
Hüzün fırtınası hayatımda
Yaşamasam da tutkulu sevda, ölümsüz aşkların bekçisi oldum ya…
Evlenemedim, bir oğlum olmadı mesela
Yüreğine sevgi, aklına bilgi ve eline helalinden bir marifet koyacağım
Bir kızım olmadı.
Bütün pınarlardan duru
Işıklı geleceğin çocuklarına öğretmenlik yapacak
Ah güzel kız
Kalbimi, birbirini fark edemeyen
Bu yüzen bencillik çukurunda boğulan nefislerin
Çoraklaştırdığı memleketime helal diyorum.
Biz ebabil kuşuyuz gülüm
Gölgesini büyük sayan mağrur fillerin belalısıyız.
Kısa çöpüz
Uzun çöpte hakkımız varda gözümüz yoktur.
Kiminin dilindedir memleket
Kiminin bir çek karnesi gibi elinde
Onlar istikbal kaygısında biz insan saygısındayız.
Ödülü yoktur sevgimizin
Bilet almadığımızdan piyangoda beklemeyiz
En yakınımızda ki de anlamaz bizi
Çünkü memleket sevmek için aşkın kıymetini bilmek lazım.

Komşum kızı, bana âşık olduğunu yazmışsın.
Ey gençliğimin küçük papatyası
Nerden aklına düştü bu aşkın yetimliğine âşık olmak.
Sen bu mahalleden taşınmadan
Ve saçlarına bir pırlanta toka gibi baharı takmadan
Senin mutluluğunu sabahlara kadar ben beklerdim.
Ayşe teyzemin evini
Ecdad yadigârı çınar ağacını
Bizim çocukların iki kalas iki heves top sahasını
Ve yalnızlığımı bekler gibi.
Ailesi tarafından bana emanet edilen bir kıza bacım dedikten sonra
Nasıl âşık olabilirdim.
Affet beni
Bembeyaz bir gelecek bekliyor seni
Arada bir mahalleye uğra
Evlen, çocukların olsun.
Onlara memleketi öğret
Onlara memleketi sevdir.
Çünkü
Bir ayçiçeğinin güneşe bakışı gibi
Sevmeli insan memleketini.
Bir tohumun ormana, bir derenin denize koşması gibi
Sevmeli insan memleketini.
Memleket demek ne demek?
Memleket demek
Sen demek
Ben demek
Biz demek.
Ah güzel kız
Bu kadar yalnız, bu kadar kimsesizken
Ve bu kadar hüzünlüyken memleketim
Başka bir aşkı koyamadım yüreğime.
Ben, olamam bir aşkın kölesi
Benim derdim memleket meselesi…

Harbi delikanlıyım yok gönlümün hilesi
Benim derdim güzelim memleket meselesi...

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Gelişinle bir renk geldi yüzümüze
Neydi o sanki ölü toprağı serilmiş üstümüze
Sağol kardeşim
Şiir biraz uzun olmuş
kısa kısa versen sanki anlatacağını daha iyi anlarım gibi.
Varlığınla keyiflendirdin beni.
Sağlıcakla kal.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Değerli kardeşim;
öncelikle güzel paylaşımınız ve hediye ettiğiniz bu güzel şiir için size gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.
Memleket demek "Vatan" demek, memleket demek "özgürlük" demek, memleket demek "bayrak" demektir...
Hiç kimse unutmasın; bu vatan bizim, bu vatan hepimizin; ayrımız, gayrımız yok...
Tarihin her döneminde bu ülke ve bu millet üzerinde sayısız senaryolar yazılmış, sayısız entrikalar düzenlenmiş; dıştan yıkamayınca içten hainler kullanılmıştır. Sonuçta senaryo yazanlar da, senaryo çerçevesinde sahne alan hainler de tarih sahnesinden silinmiş gitmiş; bu vatan, bu bayrak daima var olmuştur, daima da var olacaktır.
Unutulmamalıdır ki; bu ülkede son sözü yakın tarihte de olduğu gibi tarihin her döneminde daima vatanın gerçek sahibi olan millet söylemiştir ve bu millet bügün hala büyük bir olgunluk, metanet ve sabır örneği göstererek henüz en küçük bir kelam etmemiştir. Bu millet vatanına (memlekete) her zaman sahip çıkmıştır, gerektiğinde yine sahip çıkacaktır.
"Sahipsiz vatanın batması haktır; Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır."
Saygılarımla...

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,396
Deliler Köyü
37 indirme 2 cevap yazanlar aynı yükleyenler aynı, sömürün nasılsa yükleyen bir eşşek var, buna değilde asıl diğer paylaşımlara yanarım, millet alışmış duyarsızlığa, Mehmet ölür birileri bıyık burup arkasına yaslanır seyreder alemi, Mehmet ölür birileri iğrenç pazarlıklar peşinde, Mehmet yinede ölür tek cümle dilinde vatan sağolsun...
Kitap çok tarayacak ama okuyup anlayacak az maalesef, anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az, sömürün nasılsa Mehmet ölür...

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,696
TAM 35
Sonuna kadar haklısın dostum.Mehmet canını verirken sesini çıkarmayanlar her gün gelen şehit cenazelerine tepki vermeyenler mi? Bir sağol ,teşekkür ederiz Allah razı olsun yazacak.Hep mesaj yazanlar aynı gönül dostlarımız var olsunlar sadece onlar yeter bize

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Değerli "bortecinefb" kardeşim, sizi bu konuda yürekten destekliyorum; hayatta en çok zoruma giden şey büyük bir sorumsuzluk, nezaketsizlik ve duyarsızlık içerisinde (eminim ki herkes için aynıdır) enayi yerine konulmaktır. Uzun zamandır deliliği de gönülden kabul etmiş durumdayım ama bu durum artık deliliği de aşar hale geldi.
Hangi yönde karar alınırsa alınsın, işime gelsin veya gelmesin istisnasız kararınızın yanındayım.
Zira bu durum böylece devam edecek olursa; onurlu bir kimsenin yapması gerektiği gibi bu siteyi "sık kullanılanlar" kısmından sileceğim ve forumu hiç açmamaya karar vereceğim (ki bahsedilen konu benim de çok zoruma gitmesine rağmen değerli dostlar için hala buradayım).
Böylece "sarkomer" de yakında bir gün bu sitede olmayacak.
Saygılarımla...

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Ellerine sağlık kardeşim, çok değerli vaktini harcayıp, çok değerli paylaşımlar yapıyorsun, emek harcıyorsun ve bunu hiç bir beklentin olmadan yaptığına da yürekten inanıyorum, zaten bu deli işini herhangi bir beklenti karşılamaz. Sinirini yatıştırmak adına yazacağım her şeyin "gaz"gibi algılanacağı korkusuyla sadece haklısın diyorum, haklısın dostum. Umuyorum ki "sessiz çoğunluk" bu sessizlikleriyle bindikleri dalı kestiklerinin ayırdına varırlar.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,151
Kardeşim,bir şiir yazmışsın her şeyi gölgede bırakmış,gönülden tabiri caizse yüreği elinde derler ya aynen öyle olmuş,şiir içinde kitap içinde ayrı teşekkür ederim.
En yakınımızda ki de anlamaz bizi
Çünkü memleket sevmek için aşkın kıymetini bilmek lazım,bunlar çok güzel sözler
Aşık Sefai hocanın bir şiirinden kısa kısa parçalarla bende sana yazayım
İnsanoğlu gizli sırdır
Özünden Öz alınmaz
--------------
Kazanda kaynayan suyun içinden tuz alınmaz
--------------
Sen söyleme eller söylesin varsa kıymetin
Aşkın kabristan eyle yıkılmasın DEVLETİN
Ey Sefai bu dünyada üç metre bez servetin
Ehli gönül sarrafa de
Altından toz alınmaz.
Ne deseniz haklısınız sevgili sarkomer hocam,börti kardeşim,gönül deryadır her şeyi bir köşesine alır,ama bizim gönül dostluğumuz her şeyden değerli ve önemlidir,bir teşekkürü sakınan dostlarımız,arkadaşlarımız mutlaka bir gün sessizliğini bozup yanımızda yer alacaklardır,köyümüzü şenlendireceklerdir,ben inanıyorum.
Daha iyisini yapmak için yılmadan paylaşıma devam...

kambozlu

Süper Üye
24 Ağu 2009
1,217
2,300
otuzdört'ün çamlıcası
hah işte.en derin gönüllü insan bile bir an gelir karşısındaki duyarsızlığa isyan ederde başını alıp gitmek ister.borti kardeşimizide bu duyarsızlık isyan ettirmiş.ne dese hakkı vardır,sual edilmez.amma velakin borti gibi dostların ayrıcalığı burda ortaya çıkar kanımca.onlar paylaştıklarının karşılığını beklemezler,zengin gönülleri vardır.Yüce ALLAH kuranı keriminde veren el alan elden üstündür der.sanalda olsa bu alemde gerçekten birşeyleri karşılık beklemeden verenlerin isimleri enazından bizim vede torunlarımızın arşivlerinde silinmeden kalacaktır.keyfini bozma kardeşim.kadir kıymet bilmeyenlerin kafalarına 10 luk duvar çivisi ile çaksan bile birşey sokamazsın.kal sağlıcakla.