4 adet videolu kitap incelemem :) umarım begenirsiniz

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
Kendi adıma çok beğendim. Samimi, içten bir tanıtım olmuş... Bu cesaretin için seni kutlarım... Umarım bu konuda daha çok yol alırsın, bir ara elin değerse çizgi roman tanıtımı da yaparsın... Sana naçizane kişisel tavsiyem öncelikle gazetelerin kitap eklerini muhakkak okuman, sonra eleştirmen kitaplarını edinmen, sana yol gösterici olacaktır. Haydi bakalım...

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
bu samimi yorumunuz için çok teşekkür ederim elimden geldiğince düzgün telaffuz etmeye çalıştım. En kısa zamanda bir çizgi roman karakterleri incelemesi yapacağım :)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,612
hiçbiryerde :)
Çok beğendim. Keyifli, doğal,sohbet
eder gibi anlatmışsınız kitapları. Tam
sevdiğim tarz bu. Savaş'ın belirttiği gibi
kitap tanıtımlarında, eleştirilerinde kitapların
daha farklı özellikleri de vurgulanabilir sonraki
tanıtımlarda. Fakat dediğim gibi ben çok sevdim
tarzını, doğallığını.Bu incelemedeki tarzın gibi
konuşma diliyle yazanlardan en sevdiklerim
Jack Kerouac ve Charles Bukowski...

İlk kitabı merak ettim okuyacağım büyük
ihtimalle. Şunu da ekleyeyim bir dahiliyecinin
bir cerrah hakkında yazacağı şey korku-gerilim
türüne girer doğal olarak :)

Melekler ve Şeytanlar ise hep okumak istediğim
ama bir türlü sırası gelmeyen kitaplardandı, bu
tanıtımdan sonra onu da öncelikle okumak isterim...

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,046
10,053
Ben de beğendim , ilk çizgi roman taramalarını hatırlattı :)

"çok tavsiye ediyorum" cümlelerinden ziyade kitaplarla ilgili biraz daha ayrıntı olmasını isterdim. Yazarın üslubu , ana karakterler , karakterlerin özellikleri v.s Örneğin Cerrah kitabı incelemesinde arka kapakta yazan yorumlar nedir , konu alan dizinin adı nedir ? Çırak'ı okuduğum da Rizzoli & Isles izlemiş gibi olmuştum :)

Ama ilk olması , samimi olması daha fazla eleştirmemi engelliyor:) Yalanlardan o kadar bıkmışız ki , samimi olan her şey hoşumuza gidiyor.

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
Çok beğendim. Keyifli, doğal,sohbet
eder gibi anlatmışsınız kitapları. Tam
sevdiğim tarz bu. Savaş'ın belirttiği gibi
kitap tanıtımlarında, eleştirilerinde kitapların
daha farklı özellikleri de vurgulanabilir sonraki
tanıtımlarda. Fakat dediğim gibi ben çok sevdim
tarzını, doğallığını.Bu incelemedeki tarzın gibi
konuşma diliyle yazanlardan en sevdiklerim
Jack Kerouac ve Charles Bukowski...

İlk kitabı merak ettim okuyacağım büyük
ihtimalle. Şunu da ekleyeyim bir dahiliyecinin
bir cerrah hakkında yazacağı şey korku-gerilim
türüne girer doğal olarak :)

Melekler ve Şeytanlar ise hep okumak istediğim
ama bir türlü sırası gelmeyen kitaplardandı, bu
tanıtımdan sonra onu da öncelikle okumak isterim...
Öncelikle doğal bulduğunuz için çok teşekkürler bu yorumlarınız beni daha çok şevklendirdi.Tess Gerritsen ' in okumadığım kitabı pek yok. Tess Gerritsen harika bir yazar ve sizde bir doktorsunuz eminim okurken haz alabilirsiniz.Buna ek olarak mutlaka bir çizgi roman karakterleri incelemesi yapıp burada paylaşacağım yorumlarınız benim için değerli tekrar teşekkürler :)

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
Ben de beğendim , ilk çizgi roman taramalarını hatırlattı :)

"çok tavsiye ediyorum" cümlelerinden ziyade kitaplarla ilgili biraz daha ayrıntı olmasını isterdim. Yazarın üslubu , ana karakterler , karakterlerin özellikleri v.s Örneğin Cerrah kitabı incelemesinde arka kapakta yazan yorumlar nedir , konu alan dizinin adı nedir ? Çırak'ı okuduğum da Rizzoli & Isles izlemiş gibi olmuştum :)

Ama ilk olması , samimi olması daha fazla eleştirmemi engelliyor:) Yalanlardan o kadar bıkmışız ki , samimi olan her şey hoşumuza gidiyor.
haklısınız bazı yerlerde eksik bulduğum noktalar da oldu dediğiniz gibi ilk olmasına bağlıyorum :) ilerde daha fazla geliştiririm umarım . yorumunuz icin teşekkürler :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,761
İstanbul
Aslında bu yöntem ilham verici. Neden hepimiz aynı şeyi çizgi romanlarda denemiyoruz ki? Uzun mesajlar yazmak yerine belki böyle kayıtlar yapmak iyi bir seçenek olabilir.

Sevgili virgo_bsk'nin çizgi romana ilgisini de biliyoruz. Ben de çizgi romanla ilgili bir tanıtım videosu bekleyenler sırasına girerek teşekkür edeyim.

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
cok teşekkür ederim :) birazdan bir çizgi roman tanııtım videosu cekeceğim zevkle :)

12 Şub 2010
15,006
543,758
Seni hararetle tebrik ediyorum sevgili Başak; gerçekten harika bir iş yapmışsın

Savaş üstadımın değindiği gibi çizgi romanla ilgili çalışmalarını ve benzer konularda katılımını bekliyorum

Bir tebriki de enişten için yapacağım, onu da kutluyorum:)

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
kesinlikle devam edeceğim sizlerinde desteği benim icin harika :) Enişteme ( Karaoğlan ) burdan bende teşekkürlerimi ileteyim :)

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,076
Umudunuz boşa çıkmamış.
Önce sizi izledim ve dinledim. Beğendiğimi belirteyim.
Sonra yapılan yorumları okudum. Tepkiler çok çok güzel.
Kutluyorum sizi.
" Birazdan çizgi roman tanıtımı yapacağım" yazmışsın.
çok birazdan oldu... hala yoka ama.... ( Özür...paylaşmışsın da ben görmemişim. )
Hadi bakalım kolay gelsin.
Selamlar.

Son düzenleme:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
Seni hararetle tebrik ediyorum sevgili Başak; gerçekten harika bir iş yapmışsın

Savaş üstadımın değindiği gibi çizgi romanla ilgili çalışmalarını ve benzer konularda katılımını bekliyorum

Bir tebriki de enişten için yapacağım, onu da kutluyorum:)

Beni niye tebrik ediyorsun Sevgili profesör.:) Videolara hiçbir katkım yok. Ben sadece zaten okumaya meraklı Başak'ı çizgi romana bulaştırdım.:)