BİR GÜN DAHA | Ozan Aycibin

reallytrashy

Yeni Üye
8 Ocak 2013
2
0
BİR GÜN DAHA
Ozan Aycibin

158423.jpg

Yarının var mı biliyor musun? Ben bilmiyorum. Zaten eğer bilseydik çok daha farklı yaşamaz mıydık?
Doya doya, severek, sevdiklerimizin ve bizi sevenlerin değerini bilerek.

Sevgi nedir biliyor musun? Bunun cevabını herkes farklı verir. Peki ya pişmanlık?

Ya yarınım yoksa?
Oysa ne kadar çok şey söylemek, yaşamak ve yapmak isterdim. Her dakika, her saniye yapabileceklerimi ertelememem gerektiğini o karanlık gün anladım. Oysa sevginin ne demek olduğunu öğrenmek istiyorum artık. Koşulsuz sevmek. Neden nankörüz?

Neden elimizdekilerin değerini hep kaybettiğimizde ya da kaybedeceğimiz zaman anlarız?

O yine sinirimi bozmak istercesine sorularını sordu ve güldü. Ne diyordu bu adam? Sinirlerimi bozmak için özellikle mi yapıyordu?

Bu kız nasıl hep sevgi dolu?
Neden onu görünce kalp atışlarım hızlanıyor?

Bunların cevaplarını alabilecek miyim? Yoksa çok mu geç?

Facebook-04.png

Twitter-08.png

Okurken üzüldüğüm, sevindiğim oradaymışcasına okuduğum; hastane, hastalık, aşk ve son derece iyi kotarılmış öteki dünya temalı bir eser.

Edebi değerinin tartışmaya oldukça açık olduğu her ay çıkan onlarca aşk kitabından -üstelik çeviri- kat ve kat iyi olduğunu düşündüğüm bir eser Bir Gün Daha. Beni şaşırtan ülkemizin bir yazarı olmasıydı.

Herkesin kendinden örnek ve edinimler çıkaracağına inandığım unutulması zor hafızalara işleyecek paragrafların yer aldığı bir eser.

Okudukan sonra unutamayacağınız ender romanlardan.

Son düzenleme: