İmkansız Aşk Yoktur Kararsız Âşık Vardır

tombraks1978

Aktif Üye
1 Tem 2009
399
2,464
ANKARA
GetAttachment.aspx.jpg

Yazar: Ece Özbaş -Sertaç Şenbahçe
Yayınevi: New Age Yayınları
Sayfa sayısı: 304
ISBN: 9789756131077
Basım tarihi: Haziran 2009
Kategori: Roman / Öykü

Bakmayın siz �Konuşamıyor, duygularını açıklayamıyor� denilen erkeklere� Genel geçer görüş, erkeğe �duygularını açıkça söyleyemeyen cins� tanımını atfeder ama ben de böyle söyleyenlere şunu sorarım: Öyleyse neden en iyi şairler erkeklerdir? Neden en iyi aşk şiirlerini erkekler yazar?

Bir erkek, duygularını açıkça ifade etmiyorsa (dikkat ediniz, �edemiyorsa� demiyorum), onda duygu muygu yoktur ey okur. Evet, erkek süslü kelimeleri seçmeyi bilemez belki ama eğer gerçekten bir şey hissediyorsa bunu saklayamaz, söyler. Size biri �Ben duygularımı söyleyemeyen biriyim� diyorsa inanmayınız ve hemen onun yanından uzaklaşınız.

Bu kitabın yazarları �İmkansız aşk yoktur, kararsız aşık vardır� diyor. Doğru da söylüyorlar. Ben buna şöyle bir katkıda bulunmak istiyorum, �İmkansız aşk yoktur, sahte aşık vardır.� Kendine �aşık� süsü vermiş olanlardan söz ediyorum. Dikkat edin kararsızlar hep bunların arasından çıkar. Aşk adanmışlık ister, sen aşka bir şey vereceksin ki, aşk da sana bir şey verebilirsin. Uçundan, köşesinden, kıyısından tutmaya kalkarsan aşkı hiçbir şey elde edemezsin. Edemediğin gibi hayatına girdiğin kişiyi de mahvedersin.

Bu kitap, iki kadının aynı konulara kendi bakış açılarıyla bakıp farklı öykülerle değerlendirmelerini anlatıyor. Düşünebiliyor musunuz, bir konu iki kadın� Bir kadının görüşü bile önemliyken, iki kadının görüşü bulunmayacak bir nimet. Kitabı okuduğunuzda, aynı olaylarda kadınların neden farklı tepkiler gösterdiğini anlayacaksınız. Bu kitap kadınları anlamanızda yardımcı olacak mı bilmem, çünkü bunun imkansız (bakın imkansız olan şeyler de varmış) olduğunu düşünenlerdenim. Anlayamasanız bile hayatınızı kolaylaştıracağından eminim. Her zaman derim ki; bir kadında edindiğiniz deneyimler, diğer bir kadında asla işe yaramayabilir� Buyurun kanıtı bu kitapta� Keyifli okumalar�