Arşivleme hizmeti veren bir site: Karambita.com

tetra

Yeni Üye
13 Ocak 2011
1
0
Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Ancak özellikle koleksiyon merakı olan tüm forum üyelerini ilgilendiren bir site var karambita adında. Hazır veri tabanından kitapları seçip kendi listelerinize ekliyorsunuz, farklı bilgileri girip işte asım yılı vs farklı kayıtlar oluşturabiliyorsunuz. Binlerce kitap kaydı var ama çizgiroman kayıtları az. Ben normalde konu açan,yorum yapan biri değilim. üye olduğum siteleri de ayda bir filan ziyaret edebiliyorum. fakat bir baktım bu sitede Elif Şafak kitapları, Adam Fever kitapları havalarda uçuşuyor doğru düzgün bir ÇR kapağı göremedim ana sayfada. Yöneticilere mesaj yazdım neden hiç çizgi roman yok? diye sordum. Biz belli başlı olanları kaydediyoruz diğerlerini üyeler geliştiriyor diye cevap gondermişler.
bende çok fazla çr kalmadı, genelde arkadaşlar filan verdim. elinde 500 tane 1000 tane olanlar takip etmekte listelemekte eksiklerini bakmakta zorlandıklarını söylüyorlardı bir başka başlıkta. tam onlar için bir fırsat işte hem çizgiroman sevenlerin gururu olun hem de sorununuza çare olur. ben daha önce goodreads sitesini kullanıyordum ama ingilizce olması ve türkçe kitapların az olması iyi değildi. burası o açıdan iyi. gerçi eksikleri de çok ama idare eder yine de.