Ağır Görev (Mission of Gravity) - Hal Clement

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
969
Acıbadem - İstanbul

Ağır Görev
(Mission of Gravity)
Hal Clement

Kutup dairesinin çapı 12 000, ekvator dairesinin çapı 20 000 mil ve kütlesi de Jüpiter'in bir kaç katı olan bir gezegen Mesklin. Ekseni çevresindeki bir tam dönüşünü 18 dakikada tamamlıyor. Bu gezegenin ekvatorunda yerçekiminin 3 katı, kutuplarında ise 660 katıyla karşılaşacaksınız.
Şimdi, bu gezegene çok pahalı bir uzay gemisi gönderin ve araştırmalarınızın sonunda eve dönmek üzere düğmeye basın. Gemi yerinden bile kıpırdamasın.
Tırtıl ve yengeç karışımı küçük ve zeki Mesklinlilerin yardımıyla bu bilimsel sorunun üstünden gelebilir misiniz?
Saltık bilim kurgunun büyük ustası Hal Clement bu ağır görevin altından yüz akıyla kalkıyor...
(Arka Kapak)
88878_2.jpg

9780575077089.jpg

* 'ın muhteşem örneği...

Son düzenleme:

stoktan

Guest
27 Nis 2010
613
969
Acıbadem - İstanbul
Ver de okuyalım para yok şu aralar açıkçası :(

Haklısın, 2001 baskısı bir kitap. Önce bir aradım e-kitabı varmıdır diye ama popüler bir roman olmadığından yok tabi. Tarama için de cildi parçalamak lâzım, benim gibi kitap manyağına gelmez o iş. :) Kargoyla göndersem, astarı yüzünden pahalıya gelir.
Anca sahaflar kalıyor geriye. Yapcen artık bi fedakârlık. :D

* Ben böyle hesapta olmayan bi harcama yapmam gerektiğinde, masrafı çıkaracak kadar bira yasağı koyarım kendime. İyi bir yöntemdir. :rolleyes: