Ruhü’l-Karikatür eyyamü’l-Osmaniyyin

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
613
3,374
vjRdaz.jpg

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Tanıtım için teşekkürler "Motion" üstadım. Çok güzel bir kitaba benziyor. 10 yıl önce olsaydı bu kitabı satın almadan duramazdım (selülofili!) ama ne yazık ki bir süre önce artık kağıda basılı kitap almamaya bir tür yemin ettim! Elektronik ortamda olursa, belki. Bu arada, "Çizgi Diyarı"na ilk üye olduğum 2013 tarihinde büyük ihtimalle de ilk paylaşımım olan benzer bir karikatür albümünü hatırladım: 2004 tarihli "Dönemin Mizah Dergilerinde Milli Mücadele Karikatürleri". Linki şurada. Cüneyd Okay yazmış. O tarihte Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın kendi sitesinden indirilebiliyordu, ben de oradan indirmiştim (şu anda hâlâ var mı, bilmiyorum).

mil-m_c.karikatr_1.jpg

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311
...
Bu arada 2013 yılında açtığınız konuyu ben kaçırmışım; şimdi
inceledim, güzel bir çalışmaya benziyor ama link'lerde sıkıntı
var sanırım
... Ya da ben mi açamadım bilemiyorum...

"Kültür Bakanlığı" ilgili link'i kaldırılmış veya
teknik bir hata sonucu link artık yer almıyor...

Yıllar önce açmış olduğunuz bu güzel konuyu hatırlatmanız
ve katkınız için çok teşekkür ederim üstadım.

Sevgilerimle...

Sevgili "Motion" üstadım, biraz önce linkleri kontrol ettim ve tekrar indirdim. İki dosyanın linki de çalışıyor. Acaba bölgeden bölgeye değişen bir teknik farklılık olabilir mi? Bir daha denemeniz mümkün mü?

Mill_M_c_karik_indirme.jpg

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

Sevgili "Motion" üstadım, ayrıca kapakları eklenmiş kendi linkimi de hem buraya hem de ilgili konunun altına ekliyorum (Yandex disk). Doğrudan bunu da indirebilirsiniz.

(kapaklı link, Yandex)