Kit Taylor Ceylan Yayınları 18'lik 2.Seri Fasikül Sayı 7 - 29.06.1961

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
Kit Taylor Ceylan Yayınları 18'lik 2.Seri Fasikül Sayı 7 - 29.06.1961

002hsh.jpg

Kit Taylor nostaljisine devam ediyoruz.. Teks meraklıları! Arka kapaktaki Teks reklamına dikkat buyurun lütfen. Samim Utkun'un esinlendiği bu enstantaneyi hatırlıyorum ama hangi macerada bulunduğunu tespit edemedim. Altın Serinin ilk sayılarında olmalı...

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Paylaşım; Çizgi Diyarı Müessesesi...
Çifte kavrulmuş bu harika kitap için,
şahsınızda tüm müessesemize gönül dolusu teşekkürler,
sevgi ve saygılar...

bayrakzaf.gif

12 Şub 2010
15,006
543,719
Bende de sarkomer hoca gibi " müessesesi " ne takıldım

Daha önceki kuşaklara hitap eden ÇR lardaki deyimler de dikkat çekici

Dilimizdeki gelişmeyi çizgi romanlardan takip etmek farklı bir duygu, ne aşamalardan geçmişiz,

Dilci olmasam da çok şey geliyor aklıma bu konularda

Yeri değil diyerek geçiyorum...

Teks ile Karson'un iç çamaşırı ile nehirdeki bu enstantanesi sevgili caretta gibi bana da yabancı değil

Hafızasını kaybeden kadına hafızasını yerine getirmek için nehre soktukları macera mıydı yoksa başka bir macera mı?

Biraz karıştırsak bulacağız ama bu saatte ne kafayı ne de kitabı karıştırmadan arka kapak Teks'in ön kapak Kit Taylor'dan daha cazip olduğunu söylemekle geçiştireyim

Sadece ben miyim böyle düşünen:)

Adım gibi biliyorum herkes benim gibi:)

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
Haluk Bey bravo!Macerayı iyi hatırladınız.Altın Teks 20.sayı "Union City Hayaleti"adlı
macera sayfa 3.Elinde bu sayı olan bu enstantaneyi eklerse müteşekkir olurum.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,732
Kıbrıs
İskenderunlu dostuma teşekkür ederim.Büyükbeyaz dostumun işaret ettiği, Carson ve
Teks'in atletlerinin kesimlerinde, Samim Utkun'un bir dahli yok.Üstat, Galeppini ne çizmişse ondan esinlenmiş.Ne de olsa Carson Teks'den en az on yaş yaşlı.Belki de
vücudunu daha sıcak tutsun diye daha yüksek kesimli atlet giymiştir!

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Sayın caretta; bu ve bundan önce paylaştığınız kitapların tamamına yakını, neredeyse bulunması imkansız kitaplar. Paylaşım azminiz ve engin gönlünüz karşısında saygıyla eğiliyor, sonsuz şükranlarımı sunuyorum.