Kit Taylor Ceylan Yayınları 1. Seri Sayı 001 - 03.12.1959

12 Şub 2010
15,006
543,758
dscn8069.jpg

dscn8071.jpg

Kozmik Odadan

Sevgili caretta şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,310
49,914
NeverLand
Tommiks'in kahraman arkadaşı Kid Teyler yalnız...
Ceylan Yayınları'nın bu Belgin Doruksal kurgusu için bir kez daha önünde saygıyla eğiliyorum.
Tabi Haluk abimizin de ellerine sağlık ve bu dakkadan sonra ne desem boş...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,658
Kasımpaşa
İlker ne dese boş,
ben o zaman ne bile demeyim..
Ne diyeyim..
İzmir Marşı ile gelip mehter marşı ile gideyim..
Sağol, sağol, sağol nutuk filan tutuldu..

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Haluk Bey mesaj yazmaktan helak oldum vallahi.İthafına çok teşekkür ediyorum.Savok
dostumuz da kaça kaça bir hal oldu! Sen galiba rahmetli Erdoğan Egeli'nin arşivini,terekesini elde ettin ki bunca eski Ceylan Yayınları dergilerini yayınlıyorsun??
Bakunin dostumuzun dediği gibi Ceylan Yayınları Tommiks ile Kit Teyler'i sınıf arkadaşı
yapmış.İlerleyen maceralarda Kit'in babası Moss Taylor'un haksız yere suçlanarak hapis
yattığını öğrenmiştik.Kit de babasının yolundan giderek rancer olmuştu.Tommiks'i de Konyakçı baba gibi yetiştirmişti.Ceylan Yayınları bir de Tim'i hatırlayıp onu da Kit ve Tom'un
yanına katabilirdi.Malum Tim Carter'in babası da haksız bir suçlamaya maruz kalmıştı.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
İlk sayfanın sol üst köşesindeki tüm Tom Miks ve Kit Taylor hayranları gibi beni de dumura uğratan "girizgah" ilginç; aynen şöyle denmiş " Onları yan yana gören ikiz kardeş zannederdi. Beraber okumuşlardı... Sonra Tom Miks ordu saflarına katılmış ve kahramanlıklar göstererek yüzbaşılığa kadar yükselmişti... Kit'in de tek emeli arkadaşı gibi orduya katılıp şöhret yapmaktı..."

Onun ihtiyacı, benim de imkanım yok ama olsaydı Haluk ağabeyi çizgiroman aleminin şöhreti yapardım şayet hala olmadıysa tabii ki.

teşekkürler, ağabey.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Gandor 08 dostumuz güzel bir hatıra fotoğrafı paylaşmış.Kit Taylor ekibi tam kadro.Adını
bilmediğimiz albay,Cin Lao,Annie Dörttabanca,zenci İbrahim hepsi var.Galiba çavuş O'Hara
yok.Cin Lao'nun yanında duran Brandy jim Rosa Morning'in yanına daha çok yakışırdı.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,186
Yıl 1959,
birinci serinin birinci sayısı
ve kahramanımızın okurlara sunularak yeni yeni kahraman olacağı günler...
Vallahi benim de nutkum tutuldu.
Bu kitaplar için ne söylenirse söylensin, birşey söylenmemiş sayılır.
Yürekten teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler...
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
980
Değerli hocam, kozmik odanızdan çıkanlar "Yok artık, bu kadarı da olmaz pes" dedirtecek türden. :) Teşekkür az kalır böyle bir paylaşım için.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,144
Abi ne bunlar.:D
Benim Ankara şart oldu galiba.:D:D
Çizgi roman tarihini sergiliyorsun.
Muhteşem paylaşımlar için teşekkür ederim.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
İşte şimdi şoklanmış hamsiye döndüm! Bu bana büyük bir sürpriz oldu. Artık teşekkür etmeyi bırakıyorum ağabey; zira bütün teşekkürlerim yetersiz kalır. Sonsuz saygılarımı sunarım.