Reported Post by ragman

ragman

Yeni Üye
20 Nis 2019
2
3
ragman has reported a post.

Reason:
Link çalışmıyor rica etsem yenileyebilirmisiniz.
Post: Bruce Lee'den Sonra Serisi >> (1) Bruce Lee Yeni Gine'de (1978) TR Dublaj
Forum: Yabancı Filmler
Assigned Moderators: ertuğrul, Baltimora, Mehmet Ali, Colinmccay, uzung, büyük beyaz, sarkomer, profesör, The_DarknesS, Gulyabani, yeryüzü

Posted by: sinoplu
Original Content:
dhyxyl33sp1g5hh47.jpg

dhyy3j79o9zuk9plz.jpg

Bruce Lee'den Sonra Serisi >> (1) Bruce Lee Yeni Gine'de (1978) TR Dublaj

Adada öldürülen şefin kızını kötü sihirbaza karşı savunan uzakdoğunun 2 dövüş ustası konulu bir Bruce Lee :) filmi..

Not : Bildiğiniz üzere Bruce Lee 1973 yılında ölmüştür. Ancak var olan şöhretinden faydalanmak isteyen film şirketleri Bruce Lee benzerleriyle yeni filmler çevirmişlerdir. Biz kısaca bu filmlere çakma filmler :) diyoruz. Neden orjinalleri değilde çakmalarını paylaşıyorsun diyenlere de orjinallerini izlemeyen yoktur, bunları seneler önce tvden izlerken denk geldim, sırayla kaydetmiştim. Elimde epeyce var, sırayla paylaşacağım..

Bruce Lee için Hürriyetten bir alıntı yazı paylaşalım bu arada. Kendisi bizim çocukluk hayranımızdır. Çocukluk sloganımız : Bruce Lee 1 orduyu döver, Cüneyt Arkın yarım orduyu :)

BRUCE LEE'NİN KENDİ DİLİNDEN BAŞARI TEKNİKLERİ:

1- Kung fu bir sanattır. Dövüşçünün hareketleri uyumlu ve seri olmalıdır. Bütün vücudunu kullan.

2- Yanaşırken çok dikkatli davran. Her zaman rakibinin gözlerini izle. Çünkü gözler açık verir. En iyi onlar konuşur. Eller aldatıcıdır.

3- Asla bir anda hareket etmeye karar verme. Her şart altında hareket etmeye hazır ol. Böylelikle zihnin esneklik, vücudun sertlik kazanır.

4- Daha sonra bir taktik oluşturabilirsin. Çok tecrübe gerektirir. Zamanla otomotikleşirsin, ne yapacağını düşünmezsin bile, hareket kendiliğinden oluşur.

5- Gerçek bir dövüşçü hem zihnini hem de bedenini güçlendirir, dövüşçöünün güce sahip olabilmesi için ruhi sükunu sağlaması gerekir.

6- Kendinizi bir su kütlesi olara düşünüp bulunduğunuz kaba uyum sağlamalı öyle dövüşmelisiniz.

7- Bir işi yaparken ne yaptığının farkında ol, hayal gücünü harekete geçir ve o işi tam anlamıyla hissedip hakkını vererek yap.

8- Su gibi ol, yumuşak görün ama gerektiğinde bir taşı parçala.

9- Kendisiyle yapılmış bir mülâkattan:

Soru: Bir rakiple karşı karşıyayken ne düşünürsünüz?

Brucee Lee: Rakip yoktur.

Soru: Peki, neden?

Brucee Lee: Çünkü ''ben'' kelimesi yoktur. İyi bir dövüş küçük bir oyun gibi olmalı ama ciddi bir şekilde oynanmalı.

Rakip üzerime geldikçe ben büzülürüm, o büzüldüğündeyse ben üzerine giderim ve vuruş hamlesinin zamanı
geldiğinde ''ben'' vurmam ( yumruğunu göstererek ) o vurur.

10- Herhangi bir teknik ne kadar çarpıcı ve faydalı gözükürse gözüksün, zihin ona takılı kaldığı sürece hastalık meydana getirir.