Yeni Kinova Yurdagül Yayınları 2. Seri Sayı 002 (07.04.1964)

12 Şub 2010
15,006
543,756
zynsjm7qn3n3hb76g.jpg

Ceylan Yayınları Türk üretimi Kinova maceraları da yayınladı ama Essegesse çizimi Kinovaları hep orijinal çizgileriyle bastı. Aksoy Kinovalar da orijinal çizimleriyle yayınlandı türkiye'de.

Bu okuyacağınız Yurdagül Yayınları Kinovalar ise Essegesse'den kopya çizgilerledir.

Bu serideki Kinova maceraları ile diğer çizimleri karşılaştırarak orijinal çizgiler ile kopya çizgiler arasında mukayese yapmak imkanı sağlanmış oluyor. Arşivciler için de değerli olsa gerek.
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,184
Öncelikle 1964 yılı yayımı bu nadir bulunur kitap için yürekten teşekkür ediyorum Sayın "Profesör"...
Bu işlerden pek anlamam ama, "Esse Gesse'den kopya çizgiler olduğunu ifade buyurduğunuz bu kitaptaki çizgiler birebir kopya olsa aslına yakın olurdu. Bakarak çizilmiş gibi bir hal var ki o bile pek becerilememiş" düşüncesindeyim.
Değerli üstatların bu konudaki görüşlerini bildireceklerini ve bizleri bilgilendireceklerini zannediyor ve hatta temenni ediyorum.
Sevgi ve saygılarımla...

52308R.gif

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,143
Değerli olmaması mümkün değil.
Arşivde yerine çoktan aldı bile.
Daha sonra incelemek için.
Teşekkürler üstadım.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Bizim için her paylaşımınız çok değerli sevgili Profesör... Asla bulamayacağımız paylaşımlarınız, bizim için hazine değerindedir... İyi ki varsınız...