Kinowa Aksoy Yayıncılık Çizgi Roman Klasikleri Arşiv Dizisi Sayı 02 - Saklı Vadi

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Kinowa Aksoy Yayıncılık Çizgi Roman Klasikleri Arşiv Dizisi Sayı 02 - Saklı Vadi

aksoy2000.jpg
aksoy2zyz.jpg

Arada kalan eksiklik canımı sıkıyordu, uzun ve zahmetli aramalar sonucunda Beyoğlu'nda Aslı Han'da bir sahafta gördüm, sevinçle elimi attım kitaba ne göreyim, resmen biri kitabı baştan aşağı yıkamış, sayfalar dalga dalga, keyfim kaçtı, usulca ayrıldım oradan.
Yaklaşık iki-üç ay gidip geldim, hala yerinde duruyordu, kimsenin almaya niyeti olamazdı zaten, dayanamadım, aldım doğru yazıcının başına hemen bir sayfa taradım, doğallıkla yer yer gölgeli ve flu idi.. Zor uğraşlar ile bu hale getirebildim.. 200dpi ve tek sayfa olarak taradım, ortaya 150 MB'lık bu kitap çıktı. Kısaca yazdığım bu serüven yaklaşık bir altı ay sürdü..

Şimdi bu kitabı öncelikle albay50 dostumuza bir hoş geldin armağanı olarak vermek istiyorum..Sonra sarkomer dostuma, Mehmet ali kardeşime, sevgili dostum ertuğrul'a, Hala nöbette ise gulyabani'ye, adından dolayı kinowa'ya, direnc11'e, bakunin'e, colinmccay'a, büyük beyaza, sevgili ağabeyim profesör'e, rawenx'e, ozaki'ye, The darkness'a kısacası bu forumda bir damla emeği olan herkese armağan ediyorum.. Helalı hoş olsun.. Bu forumda uyuyup, yalnızca alanlar ve başka yerlerde kendi kitaplarını ne güzel insansın diye paylaşanlara da..
Neyse Ramazan ayı, vereceğimiz bir fitre, durmadan titriyoruz..
Saygı ve sevgilerimle İyi okumalar.

"orpa"tarafından eklenen seçimlik link:

...
Tam zamanında affetmelisin kardeşini
Biliyorsan yüreğinde kötülük olmadığını
Seni gecenin üçünde arayıp da
Kafasının iyi olduğunu söylediğinde.

Tam zamanında öğretmelisin oğluna
Gerekiyorsa yumruk atmayı
Tam burnunun üstüne
Tiksinmeden pisliğinden,
Yukarı mahallenin sümüklü bebesi
Misketlerini zorla almaya çalışırsa.

Tam zamanında bağırmalısın
Acıyınca bir yerin.
Tam zamanında gülmelisin
Kemal Sunal küfür edince filmin bir yerinde.

Tam zamanında yatmalısın
Yola çıkacaksan ertesi gün
Ve arabayı kullanan sensen
Sana emanetse çoluk çocuk
Ve kendin.

Tam zamanında ayrılmalısın misafirliklerden.

Tam zamanında konuşmalı
Tam zamanında şarkı söylemeli
Tam zamanında susmalısın.

Tam zamanında terk etmelisin gerekiyorsa
Annenin babanın evini,
Tam zamanında başka bir şehre gidip
Ayaklarının üzerinde durmaya çalışmalısın.
...
c.y.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,546
Ne demeli ki böyle bir paylaşıma... Böyle değerli ve kaliteli bir kitap bulduğumuz için sevinirken, bir yandan da duygulansak mı hüzünlensek mi yoksa üstümüze alınıp mutlu mu olsak bilemeyeceğimiz bir sunum... Artık bir şeyler için eline sağlık, yüreğine sağlık demek yetmiyor. Yüreğini de gönüldaşınla beraber ortaya sermek gerekiyor. Teşekkürler.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
konulara yapılan sunumlar son zamanlarda bir renk,bir canlılık getirdi foruma.:)bizde yorumlara canlılık,bir armağan sunalım istiyorum.iftarda yemek üzeri iyi gider.eline sağlık teşekkürler..

bw9mmadbi415k2xxi.jpg

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,096
Ben inanıyorum bu kitap her ne kadar ıslansada senin tarayıcıdan yayınevinden çıkan kitaplardan daha iyi,daha güzel olmuştur.
Eline sağlık değerli dostum,büyük emek ve sabır isteyen bir kitap..
Amaç ne?
Sadece çizgi roman seven dostları memnun etmek hemde karşılık beklemeden..
İşte dostluk,arkadaşlık ve muhabbet budur,köyün delisi olmak kolay değil:D:D
Sağolasın sevgili dostum,teşekkür ederim..

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,292
4,469
Sevgili Savok kardeşim size yakışanı yapıyorsunuz.Üşenmeden bıkmadan hep iyi şeyler.
Değerli kardeşim böylesi titizlik ve hassasiyet gösterip elindekileri başkaları ile cömertçe paylaşma
yürekliliğiniz için hem sizi kutluyorum hem de saygılar sunuyorum.Burada olmak gerçekten çok güzel,bana ve bizlere bu güzelliği sağladığınız için size ve sizin şahsınızda tüm Çizgi Diyarı'nın değerli
emektarlarına en derin sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum,sağlıklı ve huzurlu günler dilerim,hoşçakalın.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,292
4,469
Sevgili kardeşim o'' dalga dalga ve sanki yıkanmış gibi'' dediğiniz kitap mı bu şimdi?
Değerli kardeşim sanki bir yeni sayı gibi vallahi,tekrar tekrar teşekkür ederim ellerinize sağlık, harika olmuş inanın,en iyi günler diliyorum.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
Nöbet bitti, geldim uyudum, uyandım ve Kinova ile karşılaştım.

Eline sağlık dostum, güzel olmuş. Tarayıcı yerine kurutma makinesi veya ütü kullanmadığına eminmisin, yoksa tarayıcı çok çalıştığından ısınıp diğerlerinin işlevini de mi görmeye başladı.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,618
metu
Sayın savok emekleriniz için size ne kadar teşekkür etsem azdır,özellikle benim için bu tür paylaşımlarınız çok değerli,benim bulunduğum yerde bu romanları rüyamızda görmemiz bile zor.Ne kadar mutluyumki sizin gibi değerli arkadaşlarımız var.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Sevgili dostum, üstadım; Kinowa'nın taranma ve paylaşılma öyküsünü öyle anlatmışsın ki, duygulanmamak mümkün değil; taş olsa erir derler ya. Bu paylaşımın öyküsü bir destan gibi. Kimbilir daha ne destanlar va bilemediğimiz ve anlatılmayan...

Aslında sitem etmem lazımdı, kitabı temin etmek için üç ay o kitapçıya gitmek yerine bir çıtlatsaydın, o süre içinde en az üç kez gidip geldim biliyorsun. O serinin tamamını getirirdim yanımda.

Ama itiraf edeyim ki iyi ki söylememişsin, yoksa bu muhteşem öyküyü yaşamamış olacaktık. Bunun için hislerimi hangi kelimelerle ifade edeceğimi bilemiyorum. Benzersiz paylaşım ruhun için, dostluğun için en kalbi teşekkür ve minnet duygularımla saygılar sunuyorum. İyi ki tanımışım.

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,164
Uzun bir aradan sonra sana teşekkür edebilmenin keyfini ve mutluluğunu yaşıyorum.Tabi keyifle mutlulukla teşekkür edilecek bir sürü emek ve dost var,senin nezdinde hepsinede gönül dolusu teşekkürler.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Teşekkürler değerli dostum;
hem harika paylaşımınız için,
hem hislerimize tercüman olduğunuz için,
hem güzel şiir için,
hem dostluğunuz için,
hem samimiyetiniz için,
hem fedakarlığınız için,
hem, hem, hem...
Herşey için teşekkürler...
Sağlıcakla kalın.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,673
TAM 35
Gerçekten muhteşem bir paylaşım.Hemde taramasını yaparken sabır taşlarını çatlatacak cinsten.Bu kitabı çizgi roman severlere kazandıran sevgili dostum ve ağabeyim çok teşekkür ederim

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,806
Yazılanları okudukça daha bir değer kazanan paylaşım. Ellerine sağlık üstadım.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,871
Bu forumda paylaşılan kitapların her birinin bir öyküsü olduğuna inanıyorum.
Savok dostumuzun öyküsü belki en ilginç olanlardan biri.
Çizgiroman gönüllüsü birçok arkadaşın kitapları bulup buşurup, belki kendisi bile okumadan tarayıcının başına geçip, hemen tarayıp bir an önce paylaşmak için yanıp tutuştuğuna eminim.
Böylesi güzel insanlar için ne denir, nasıl teşekkür edilir bilmiyorum.
Emek veren yüce gönüllü insanlar hep varolsun. Elleri dert, yürekleri sıkıntı görmesin.
Tüm çizgiroman dostlarına saygılar, sevgiler. Her şey gönlünüzce olsun.

alikaras

Yeni Üye
4 Eyl 2010
8
7
kardeşlerim hepinizden ALLAH razı olsun gerçekten çok emek harcıyosunuz hakkınızı helal edin .hürmetle.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,399
İzmir
Üstadım, sunum yazın ve anlatımın inan beni mest etti gecenin yarısı. Emekler, karşılıksız paylaşım vb. İnsanın yüreği sızlıyor okurken. Allah razı olsun senden.

can32

Yeni Üye
12 Nis 2013
64
53
Sizin sayenizde çizgiroman hastası oldum, ama bu harika bir hastalık. Tarama için ayrıca teşekkürler.