KİNOVA Ceylan Yayınları 13.Seri 1971-1972 52 fasikül 125 krş. Sayı 28

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Ceylan Yayınları'nın 52 fasikülden oluşan serisinin 28.fasikülü.
23.fasikülde orijinal sayıların tükenmesi üzerine Kinova serisi Türk çizimi maceralarla devam etmiş.
Günümüzde bulunması neredeyse imkansız olan bu fasikülü beğenerek okuyacağınızı umarım.

kinova001fuf.jpg

kinova004xrx.jpg

Sevgili Profesör'e armağanımdır.
Sandıktan devam...:D
İyi okumalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,762
Sandığın bereketle dolsun, taşsın sevgili caretta.Gerçekten de bulunması neredeyse imkansız sayılardan
Essegesse olmayan Teksas,Tommikslere olan düşünce ve kanaatim Kinova için geçerli değil.
Essegesse çizimi olmayan Kinovaları da severek okuyorum.
Kimisi çok tuhaf ve uçuk kaçık olsa da yerli çizim Kinovaları sadece nadir veya yerli oldukları için değil eğlenceli bularak okumayı seviyorum Hatta bir çok yerli çizim Kinova macerasının gerek çizgileri, gerekse de senaryoları hiç de fena değil. Örneğin bu paylaşımdaki macera gibi.
Paylaşımın ve nazik ithafın için çok teşekkür ediyorum sevgili dostum.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,761
İstanbul
Caretta üstadım kitabı doğru kişiye ithaf etmiş. Baksanıza arka kapakta "Profesör'ün en güzel maceraları her hafta Teksas Mecmuasında" sloganı yer alıyor. Gerçi bizim Profesör'ün en güzel maceraları her hafta değil her gün Çizgi Diyarı'nda. :) Ama sahiden ilginç geldi Teksas reklamında Profesör vurgusu.

Üstadımın dediği gibi bulması son derece güç bir kitap, bu sayı. Kimisinin evinde içi para dolu ayakkabı kutuları varken üstadımın evinde içi birbirinden kıymetli çizgi romanlarla dolu müthiş bir sandık var. Üstelik bu sandıktan saçılan her hazine Diyar'a da düşüyor.

Teşekkür ediyorum, üstadım.