KİNOVA Ceylan Yayınları 13.Seri 1971-1972 52 fasikül 125 krş. Sayı 51

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
KİNOVA Ceylan Yayınları 13.Seri 1971-1972 52 fasikül 125 krş. Sayı 51

01zkz.jpg

02abib.jpg

52 sayılık cep boy Kinova'nın 51.sayısı. Bu seri 52.sayıda sonlanmış ve macera yarım kalmıştı. Çizim Türk çizimidir. Bir tarafta Silver, diğer tarafta Kinova ve Pau yerlileri. Bloody Dog ise cehennemde kâbuslar görüyor! Şimdi bunları okumak size kâbus gibi gelebilir. Ama 1960'lı yıllarda Kinowa peynir ekmek gibi satmış ve bir dizi de yerli Kinova retilmiş. Fasafiso senaryolar; dandik çizimler. Kinowa "düt düt" diye ıslık çalıyor. Mermiler "zıp" yerine "vız" diyor. Silahlar "bang,bang"değil de "dan-dang" diye patlıyor. Türk işi Kinova'lar bu seride toplu olarak var. Başka hiçbir dizide bu Türk çizimleri bu sayılara kadar yayınlanmadılar. Bu yüzden bu sayılar arşiv açısından tek örnek-kaynak olmaları bakımından önemli. İyi okumalar!

Moderatör tarafında düzenlendi:

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Savok dostumun bu Kinova serisine özel bir sempatisi olduğunu biliyorum.Bu sayının da
düzenlemesini o yaptı.Bu Kinova da ona armağan olsun...

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,113
İstanbul
Arşivciler için değerine bir şey diyemem ama bunları bize çizgi roman diye
yutturanlara söylenecek çok şey olmalı aslında. Çizimler tek kelime ile berbat,
arka fon diye bir şey yok. Ortaokul öğrencilerinin çizimlerine benziyor. Şaşırdığım
konu o kadar kuvvetli çizimleri olan dolgu olarak kullanılan çizgi romanlar iş
yapamazken bu nasıl 52 bölüm sürmüş?
Acaba çizimleri yapan ve basanlar bunları beğendiler mi? Yoksa "bu millet bunu
yer" mi dediler? Çizgi romanın bu günkü halinde bu durumun da katkısı var mı?

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,029
Mersin
belkide yayınlandıgı senelerde burun kıvırdıgımız bu tip çizimler şu an ne kadar kıymetli değil mi? ve bunu bizlerle buluşturan 2 dosta da sonsuz teşekkürler

12 Şub 2010
15,006
543,776
Yerli Swingler için bir şey demiyorum ama bu Kinovaları çok sevdim, seviyorum.

Essegesse Kinaovalarının çizgi ve konu olarak güzelliği tartışılmaz, zaten Kinovayı öyle sevmiştim.

Çizgi üzerine ahkam kesmek haddim değil.

Bu fantastik Kinovaları çok cazip buluyorum. Hatta bazılarının çizgilerini de beğeniyorum, bu sayıdaki çizgiler fena değil bence

Tek sorunum tüm yerli çizimlerin paylaşılması, yıllar öncesinden aklımda kalan maceraların, Cesi Koltların, Boni Karlların neler yaptıklarını kesintisiz olarak bir kez daha okumak

Teşekkürler sevgili caretta, teşekkürler sevgili savok