KİNOVA Ceylan Yayınları 13.Seri 1971-1972 52 fasikül 125 krş. Sayı 37

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs

kinova001mim.jpg

kinova004ana.jpg

İyi okumalar dilerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,767
İstanbul
Üstadım, üretkenliğiyle beni şaşırtan ve cesartlendiren isimlerden birisiniz. Bu kadar kıymetli kitabı deyim yerindeyse soluk almadan paylaşabilmek ancak çok büyük bir çizgi roman sevgisiyle izah edilebilir herhalde.

Nefis tarama ve düzenleme için teşekkür ediyorum.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Sandıktan inciler dökülüyor, değerli inciler

Sandık yerine konteyner demek daha uygun bence

Sağol sevgili dostum

machine_code

Kıdemli Üye
30 May 2015
150
703
mc4jw7jg.png

Kinov[w]a enteresan çizimleri ve çoğunlukla geniş zaman ' praesens ' yüklemli ' olur, alkışlar, kaybeder,... ' cümleleriyle ve ek olarak kapaklarıyla da her daim özeldir bizim için...

Bu güzel kitap için teşekkür ediyoruz...

Sevgili Caretta,... ve adı sayılamayacak kadar çok eski dostlarımız için:

N.B._j: Bu paylaşımımız berhava olmuştur... Neden_?... Zagor sayfasına girildiğinden : )

T174K37.png

N.B._i: Pek çoğu tarafımızca yıllar öncesinden hazırlanıldığından arada sırada istenilmeden de olsa karışıklık oluyor besbelli ki... Zagor versiyonu da varmış ' tarafımızdan son anda farkedildi, aksi hâlde üçlü sunulurdu ', ki onu da ekleyelim:

Bir dakika... Sürprizler bitmedi... Şu anda Zagor sayfasına girince de karşımıza sevgili Üstad' ın şu mesajı çıktı...

Bu cildin kapağı size tanıdık gelmedi mi?
1.Fasikül Teks 174
2.Kinova Fasikül 37
3.Zagor cilt 99
Hepsinin kapağı aynı.Yapabilsem ben yapacağım ama beceremiyorum.Bir arkadaş
üçünü bir araya getirip paylaşsa keşke.Üçü de forumda mevcut...

Kinova_C37-14' te paylaşıldığı düşünüldüğünden, kendi düşüncemiz olan ikili formdan ' Zagor & Kinova ' vazgeçip, kendisinin istediği gibi üçlü bir formda " Zagor & Kinova & Teks " paylaşacağız...

L i n k

Peki bu ve benzeri çakışmaların nedeni ne_?...

Tikeller ' Teks F, Kinova F, Zagor C,... kapak resimleri ' sonlu sayıda ve hâliyle elde edilebilecek kombinasyon sayısı da sınırlı ' benzerlikler ise çok daha az sayıda '... Nedeni bu...

N.B.: Tikel ' herhangi çizgiromanlar ' ile tikel ' herhangi diğer çizgiromanlar ' için geçerli olan, tikel ' herhangi çizgiromanlar ' ile ' ne denli çok olsa da ', sonsuz olamayacağından ' tümel ' herhangi resimler ' için de geçerlidir ' kombinasyon sayısı sınırlı ve benzerlikler ise az sayıda ', ki değişen hiçbir şey olmaz...

Tikeller sınırlı iken ' ki sınırlıdır ' Tümel sonsuz olursa_?...

P, Q, R sonlu sayıda herhangi sayılar kümesi düşünelim... Buradaki herhangi p, q, r,... sayılarının eşit ' e.g., 1/2, 1/4^1/2, 1/8^1/3 ' olduğunu ' çizgiromanlar açısından da benzerler oldukları varsayılabilinir ' ve belirli bir şekilde seçilip seçilemeyeceğini düşünelim ' Neden_?... Herhangi p, q, r,... sayıları var ya, seçilebilirler de herhalde, öyle değil mi, ya_? ' : )

Burada herhangi p, q, r sayılarının seçilme olasılığı nedir_?... Basit... Sırasıyla;

1/P, 1/Q, 1/R

Peki P, Q, R -> sonsuz ise_?...

Lim 1/P = 1/Q = 1/R = 0
P,Q,R -> oo

Peki bu ne demek_?...

Böyle bir durumda ' tümel sonsuz olursa ', tesadüfen ' belirli bir şekilde bulunamaz, böyle bir şey imkânsızdır ' bulunabilecek herhangi benzerliklerin bir başkası tarafından tesadüfen bulunabilmesi neredeyse imkânsız, belirli bir şekilde bulunabilmesi imkânsızdır...

Daha net anlaşılması için de şöyle diyelim... Sayı doğrusunun a ile b aralığındaki sayılardan a+b/2' nin seçilme olasılığı nedir_?... Sıfırdır... Peki a+b/2 sayısı burada var mı_?... Var... Peki var olmasına rağmen neden seçemiyoruz_?... Sayı doğrusunun a ile b aralığında sonsuz sayı olduğundan belirli herhangi bir sayı ' ya da sonlu sayıda olmak şartıyla, - oo /oo belirsizdir - ne denli çok olursa olsun, herhangi sayılar ' seçilemez " N değeri ne olursa olsun N /oo = 0 "

L-K-pg.png

İ ç t e n l i k l e...

Sevgiyle...