KİNOVA Ceylan Yayınları 13.Seri 1971-1972 52 fasikül 125 krş. Sayı 34

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Direnc11 ve Savok dostlarıma armağandır.
Kapaktaki enstantane bir Teks macerasından esinlenilerek çizilmiş.
Altın Teks 93-95 ve Karakoç Teks fasikül serisinden 64-68
sayılarda yayınlanan "Büyücüler Şatosu"adlı macerada bu kurt postu giyen zenci Dambo'ya rastlıyoruz.
Her iki mecmuaya da kapak çizen Yücel Köksal bu güzel kareyi Kinova'ya çok güzel yakıştırmış.
Macera Türk çizimi bir maceradır.

kinova001mmm.jpg

kinova004imi.jpg

Devam...
İyi okumalar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,776
Bu serinin en nadir bulunan sayılarından.
Başarılı bir yerli çizim. Bir çok karedeki resimlerin Essegesse Tommiksleri maceralarındaki karelerden ustaca esinlenilerek oluşturulmuş olduğunu gözledim. İlk sayanın tamamı öyle mesela:)

Caretta gibi bir çizgi romansever ve dipsiz bir sandık sahibi dostumuz olması ne şans.
Teşekkürler dostum.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,763
İstanbul
Üstadım, son derece kıymetli bu kitabı benim de adıma ithaf etme nezaketini gösterdiğin için çok teşekkür ediyorum. Çizgi romana katkın çok büyük. Bu kitap da yine bulunması son derece güç olanlardan bir tanesi. Ama bu tür kitap paylaşımlarının altında ismini görmeye o kadar alıştık ki şaşırmıyoruz artık.

Dünyamı zenginleştirdiğin için minnettarım, üstadım.

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
981
Çok teşekkürler sayın Caretta. Balonlamalara özellikle dikkat ettim. Vehip Sinan'ın Ceylan yayınlarından ayrıldığı (1965 sonrası) döneme ait bir sayı. Yayın tarihi de bunu doğruluyor zaten. Kapak çizimi konusundaki dikkatiniz de takdire şayan. Tekrar teşekkürler. Paylaşımlarınızın devamını bekleriz.

machine_code

Kıdemli Üye
30 May 2015
150
703
mc4jw7jg.png

Kapaktaki enstantane bir Teks macerasından esinlenilerek çizilmiş.
Altın Teks 93-95 ve Karakoç Teks fasikül serisinden 64-68
sayılarda yayınlanan "Büyücüler Şatosu"adlı macerada bu kurt postu giyen zenci Dambo'ya rastlıyoruz.
Her iki mecmuaya da kapak çizen Yücel Köksal bu güzel kareyi Kinova'ya çok güzel yakıştırmış.
Macera Türk çizimi bir maceradır.

Eski dostumuz sevgili Caretta, uzak geçmişte de şöyle demişti.

Kurt poslu zenci ise 'Büyücüler Şatosu' isimli macerada karşımıza çıkan zenci Dambo. Altın Teks 93-95 sayılarda yayınlanan Mefisto'lu macera.

Crt.png

Üstad Caretta için:

KnwTx.png

L-K-m.png

İ ç t e n l i k l e...

Sevgiyle...