Kinova Özel - Ceylan Yayınları - Sayı 20

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
fileg

Sanırım Ceylan Yayınları'nın 1960'ın ortalarında yayımladığı bir seri Kinova Özel serisi.
Kapaklarda belirtilmediğinden şimdilik net bir tarih aralığı veremiyorum.
Daha önce taranmamış bir seriye 20. sayıdan başlamak istemezdim ama eminim buluruz eksik parçaları... Bu arada bu güzel kapağı olduğu gibi bırakmak istedim.
Keyifli okumalar herkese.

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Kitap içindeki macerayı daha önce okumuştum, ancak bu kapağı görebilmek hele arka kapaktaki Tamtam'ın ne menem bir dergi olduğunu, Ceylan yayınlarının akla gelebilecek her isim ile çizgi roman çıkardığını düşünebilmek, görebilmek çok güzel.. Sağol kaptan..

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,077
Üstadım 3 defa denedim,solucan bulundu deyip siliyor.Kontrol edebilir misiniz?
Teşekkürler.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,096
İçindeki macera yabancı olmasada kapak muhteşem.
Eline sağlık üstadım.
Teşekkür ederim.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Dostların belirttiği gibi bu ve benzeri nadir kitapların içindeki maceralar aşina gelse de,
kapakların beyinlerde oluşturduğu nostalji duygusu herşeye bedel...
Teşekkürler Sayın "Bakunin";
bu harika kitap için
ve çizgi roman adına ortaya koyduğunuz herşey için...
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
264
1,450
İlk kez gördüğüm bir Kinova kapağı. Çizimin detaylarını, renklendirmede kullanılan tonlamayı, çizer imzasını incelemek çok keyifli. Böylesi kapaklar bende zaman makinası etkisi yaratıyor. Geçmişe dair anlık gel-gitler oluşuyor.

Sam Boyle’un yıllar sonra bulduğu oğlunun adı bazan Kızıltüy, bazan Silver, bazan da Gümüş olurdu. Çocuk aklımız karışırdı elbet, ama bi’ şekilde çözerdik nedenini. :)

Silver’in ne Kızılderiliye ne de beyaz adam saçına benzemeyen altı yuvarlatılmış peruk gibi saçları garibime giderdi, ama boynundaki kallavi kolyeyi ve benekli atını beğenirdim.

Yıllar sonra da olsa Silver’in saç ve kolye modelinin ilham kaynağını çözebildim. :)

İyi ki iletişim çağının nimetleri bilgiye ulaşmayı bi’ tık ötemize getirdi ve iyi ki paylaşımcı insanların oluşturduğu böylesi platformlar sayesinde çizgi roman adeta yeniden keşfedilir oldu.

30dijox.jpg

-------------------------------------------------
(*) Referans çizim Harold R.Foster

sarilacivert

Kıdemli Üye
26 Mar 2009
104
136
Hocam,

Çok teşekkürler. Ben de indirdikten sonra "Trojan" var diye uyari var, Kaspersky Antivirusten.

12 Şub 2010
15,006
543,719
İlk kez gördüğüm bir Kinova kapağı. Çizimin detaylarını, renklendirmede kullanılan tonlamayı, çizer imzasını incelemek çok keyifli. Böylesi kapaklar bende zaman makinası etkisi yaratıyor. Geçmişe dair anlık gel-gitler oluşuyor.

Sam Boyle’un yıllar sonra bulduğu oğlunun adı bazan Kızıltüy, bazan Silver, bazan da Gümüş olurdu. Çocuk aklımız karışırdı elbet, ama bi’ şekilde çözerdik nedenini. :)

Silver’in ne Kızılderiliye ne de beyaz adam saçına benzemeyen altı yuvarlatılmış peruk gibi saçları garibime giderdi, ama boynundaki kallavi kolyeyi ve benekli atını beğenirdim.

Yıllar sonra da olsa Silver’in saç ve kolye modelinin ilham kaynağını çözebildim. :)

İyi ki iletişim çağının nimetleri bilgiye ulaşmayı bi’ tık ötemize getirdi ve iyi ki paylaşımcı insanların oluşturduğu böylesi platformlar sayesinde çizgi roman adeta yeniden keşfedilir oldu.

Sam Boyle'un oğluna ilk hitabı " Jack ", genelde ona "oğlum" diyor. Balon dışı yazılarda Silver Gek, Gek, JACK, Jak, Silver, Kızıltüy adlarıyla Silver Tim gibi çok isimlilerden:)

Saçı konusunda ben de sayın LewLand gibi düşünmüşüdür, yaptığı açıklama bana gayet uygun gibi geldi; Hal Foster, çizgi roman çizerlerinin bir nevi Aristo'larındandır

Bu kapakların izah edemediğim güzellikleri var. Sol üstteki Kinova ile tamamlanan garip bir etkisi var. Bazen bir yuvarlak içine alınan değişik Kinova "büst"leri:), bu kapakları eşsiz kılıyor
Vücut ve ruh kimyasının bozulması:) bir espri tabii, onarıcı etkisi var aslında
Asla geri gelmeyecek çocukluk günlerine götüren bir zaman makinesi işlevi görüyor
Bayram günlerinde kurulan lunaparklarda, bayram harçlıkları ile alınan pamuk şekerleri, seyyarların kazı, kazana benzer ismini hatırlamadığım çekiliş yaptıkları gibi...

Bir kez daha teşekkürler kaptan