Kinowa - Ceylan Yayınları 1.Seri - Sayı 001 (11.02.1959)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
cd0001ysy.jpg

Kinowa'nın Türk çizgi roman okuru ile ilk buluşması olan bu sayıyı daha kaliteli paylaşmayı arzu ederdim ama ciltten taramak zorunda kaldığım için çift sayfa olarak düzenledim, affınıza sığınıyorum. Umarım ileride daha kaliteli bir paylaşımla değiştirebiliriz.
Sevgili Mistercaki nezdinde tüm dostlara keyifli okumalar.

12 Şub 2010
15,006
543,638
İyi ki ciltlenmiş kaptan, yoksa bugünlere kadar zor gelirdi.

Müthiş bir paylaşım. Bu seriden GG gibi satış sitelerinde tek tük rastladığımızda ateş pahasına satılıyor. İçinde ne olduğunu bilmeden sadece kapağı bile çarpıyor bizi.

Tahminim:) bugünlerde çok canlar yakacaksın paylaşımlarınla. Biz de keyiften canımız yana yana seni izleyeceğiz.

Diyarı öyle bir Diyar ettin ki, mahvettin bizi, delisi olduk valla:D

Her şey için sağol...

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Bu sayının çizgi roman severlere ulaşmasının yanında o kadarcık kusur bence hiç aranmaz bile.
Teşekkürler sevgili dostum.
Bir numara paylaşımlar bir numaralar tarafından yapılırmış.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,790
4,701
Sayın bakunin ; Beni 4-5 yaşlarıma götürdünüz. Ceylanpınarı'n ( Urfa ) cehennemi sıcağındaki yaz aylarının birinde Antep'ten ( Gaziantep ) trenle gelen seyyar kitap satıcısından satın aldığım bir çuval dolusu ( gerçekten de çuvala koydurup taşıtmıştım. ) kitaptan biri. O yaşta ben okumuş iki abim de ( biri sağımda biri solumda ) okuduğumu dinleyip resimlerine bakarak kitabı bitirene kadar da yerimizden kalkmamıştık ( Bütün çizgi romanları üçümüz böyle okurduk. Daha doğrusu ben okurdum onlar resimlere bakarak izlerlerdi.)
Geçmişe yolculuk fizik olarak olanaksızdır. Bütün geçmişe yolculuk , geleceğe yolculuk , ancak fantazidir. Çünkü "zamanın oku" , "tek yönlü ve ileriye doğru" dur. Ama insan anılarında bu yolculuğa çıkabilirler. Bu ve benzeri eserler bunu da sağlıyor. Sağ ol , var ol...
Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Ooof Kaptan of! Şimdi desem ki; bu güne kadar nasıl muhafaza ettiniz, yoksa yeni mi buldunuz?
Dersiniz ki: Üzümü ye bağını sorma!...
Haklısınız derim. En iyisi, bağa girip ayaklarımızı çamur etmeden, önümüze gelen üzümü yiyelim damak tadımızı bozmadan.
Ellerinize sağlık üstadım. Sonsuz şükran ve saygılarımı sunarım.

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,722
Hem de bir numara....
Ciltte olduğuna göre devamı da gelecek demek ki..
Kolleksiyonerler arasında çizgiromanlar fasikül olarak çok kıymetlidir ciltte değer kaybeder derler.
Bir fasikülün zaman yolculuğu yapması ne kadar mümkündür?
Zamanda ki yolculuğuna sahibinden ayrıldıktan sonra kimlerin elinde devam edecektir?
Gazetelerin arasında kimbilir ne fasiküller çöpe gitmiştir.
Kaç tanesinin üzerine çay dökülmüştür.
Halbuki hiç çizgiroman okumamış biri için bile cilt değerlidir.En kötü halde, kütüphane rafında kimseyi rahatsız etmeyecektir.
Bu şekilde de zaman yolculuğu uzayacak ve muhtemelen sıralı vaziyette karşımıza çıkma ihtimali çak fazlalaşacaktır.
Şekil 1-A'da olduğu gibi.
Bir çizgiromanın değerli olması onun sayfalarının karıştırılabilmesi ile doğru orantılıdır.
Bunu da iyi bir cilt sağlar.

Kinowa paylaşımları beni oldukça şaşırttı.
Önce Profesör'ün Kinowa Tex 1 numarası sonra, harbi Kinowa'nın 1 numarası.
Çok nadir,çok özel Kinowa için teşekkürler Bakunin..

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Kinovanın genelde baskılarını hiç tutmazdım bu günümüzde yayınlananlar içinde geçerli,fakat bu paylaşım tüm olumsuz düşüncelerimi değiştirdi kaba taramayı andırmasıda başka bir güzellik.Ellerine paylaşım dolu yüreğinize sağlık KAPTAN'nım,iyiki çizgidiyarı sitesini açmışsınız yoksa birşeyler hep eksik kalacaktı.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Saygılarımı sunuyorum üstadım..
Tamam pes diyorum sırada ne var merakla bekliyorum..
Kitap üzerine ne diyeyim..
Onlarca kez okuduğum maceranın ilk elden okunmuşu..
Saygılarımı sunuyorum..

4göz

Yeni Üye
11 Nis 2017
2
2
Çok sevindim.
Teşekkürler
Derken; Hay bin kunduz !
Ben bu cbr formatını nasıl açıp okuyacağım ?