Kinova 6. Seri Sayı 004 Fotoroman (../08/1960)

12 Şub 2010
15,006
543,758

jkbhqi8u0yqznku6g.jpg

Küçültülmüş Link

Mistercaki'nin düzenlemiş olduğu Kinova Sıralı Listesinde 5. seriden olduğunu sanıyorum. Her ne kadar o listede Kinova 75 Kuruş olarak yazılı ise de, bu serinin ilk altı sayısı Fotoroman ve 100 Kuruş olup 7. sayıda Ceylan Yayınları fotoromanı tamamlamadan çizgi romana dönüş yapmış ve Kinova'nın ilk sayısından itibaren 75 Kuruş olarak yayına devam etmiştir.

Mistercaki'nin listesinde 4. sırada 6 sayılık Gümüş Yıldız Yayınları yayını Kinova'yı hiç görmedim. Acaba bu 6 sayılık Fotoromanla bir ilgisi var mıdır bilmiyorum. Gerçi o yayın da 75 Kuruş olarak görünüyor. En iyisi sevgili Mistercaki'nin açıklamasını beklemek.

Bu serinin ilk fasikülü 28.07.1960 tarihinde yayınlanmış. Ama bu fasikülde tarih yazılmamış. Ama haftalık olduğuna göre Ağustos 1960 tarihinde yayınlanmış olması kesin gibi.

Sevgili Mistercaki şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,734
Sevgili Profesör,son dönem de çok ilginç çizgiroman örnekleri paylaştın.
Öyle ki;1970'e kadar olan çizgiromanlar ilk dönemleri zor olsa dahi, sabırla bulunabiliyor, yada görülebiliyor.
Ancak,asıl çok çeşitli çizgiroman 1970 öncesinde basılmış.Her an heryerden,aniden görmediğimiz bir dergiye rastlayabiliyoruz.
Düşünsenize son dönem İş Bankası'nın yayınladığı Kumbara Dergisi'nin bile Şubat-1993 tarihli 154'üncü sayıdan sonra devam edip,etmediğini tespit edemedik.
Bu işinde keyfi burda zaten.
Bu seri beni çok şaşırttı.
Nedeni ise Ceylan Yayınları'nın fiyatı düşürerek devam etmesi çok alışıldık bir durum değil.
Hem formatı hem de fiyatı değiştiriyorsa 1'inci sayıdan başlamış olmalı.
Ya da en azından bilgilendirme yazısı ile duyuru yapmış olmalı.(Genel olarak yayınevleri o tarihte bu tip durumlarda okuyucuya bilgilendirme notu vermekteydi.)
Dolayısı ile 4'üncü seri de olabilir,5'inci seride.
Ben şimdilik 5'inci seri olarak kabul ediyorum.Yani başı fotoroman devamı çizgiroman olan bir seri olarak.
Gümüş Yıldız Yayınları'ndan çıkan sayılarla bu serinin bağlantısı yok.
Üstat yakında senden Ceylan Mister NO paylaşmanı bekliyorum.
Nasıl bir kozmik oda anlaşılır gibi değil.
Eline,koluna sağlık.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,143
Tamam şimdi oldu.
Kinova fotoroman,daha neler öğrenmemiz lazım abi.
Çizgi roman dersi alıyoruz farketmeden.
Okula gitmeye gerek kalmadı.
Direk üçüncü sınıftan başladık,hadi hayırlısı.
Eline sağlık abi,teşekkür ederim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,629
Başlığa bakınca ula bu da ne demeden geçemedim, Kinowa foto romanı enteresan indirip bakacağım şimdi, sayın mistercakinin açıklamaları ise bir başka güzel,

tabi kozmik odadaki Zagorları ve Mister Nolarıda görmek isteri haliyle.

Her daim her şey gönlünce olsun abi.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Fotoroman ve bilgilendirmeler mükemmel.
Ellerinize sağlık. Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.