KERE Sayı 001

12 Şub 2010
15,006
543,758
KERE_001_001.jpg

Sevgili Nihat (Direnc11) şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,933
İsmini duymadığım dergi kalmadı demeğe koruyorum yanınızda sevgili Profesör,
anında bir kaçtanesi sıralanıyor forumda. Güzel paylaşımınıza çok çok teşekkürler..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul
Ah Haluk Abim, güzel abim, beni ne kadar duygulandırdığını tahmin edemezsin. Galiba dündü "keşke forumda Kere dergisinin bir örneği paylaşılsa" diye yazdığım. Bunu fark ettiğini ve beni mutlu etmek için bu dergiyi paylaştığını biliyorum. Doğrusu bir nüshasını bulabileceğimizi hiç tahmin etmiyordum. Ne diyeceğimi, nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum.

Dediğim gibi; dün başka bir konuda bu dergiye değinmiş ve isminin muziplik içerdiğinden bahsetmiştim. Bakalım keşfetmesi çok zor olmayan bu muzipliği fark eden ilk dostumuz kim olacak...

Şimdi müsaadenizle ben geçmişe kısa bir yolculuk yapayım.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,143
Bu dergiyi direnç11 için yeniden çizip bastın galiba.:D
Senden korkulur.:Z
Desem şimdi Çin'de basılan dergi, onuda bulursun.
Sen süper adamsın.:D
Bizim Büyük Şefimizsin.
Teşekkür ederim.
Kitap veya dergi isteme hakkımı saklı tutuyorum.:mad:

lenard

Onursal Üye
29 Haz 2009
378
2,117
"Bi kere versene" olabilir mi acaba?

Sanırım doğruymuş,araştırmalarım neticesinde bunu teyit ettim. Alıntı; Vaktiyle Odtü'de, tek sayı ve fotokopiyle çıkmış ve tek bayiye dağıtılmış mizah dergisidir.Yayınlanmasına vesile, dergi yazarlarının gazete bayiine olan gıcıklarıdır. O vakitler bayi çok kıl bir adamdır. Derginin çıktığı gün, tüm ahali sırayla bayiye gider ve "abi bir 'kere' versene!" der. Zaten derginin neşir amacı da bu cümleyi kurabilmektir.

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul
"Bi kere versene" olabilir mi acaba?

Sanırım doğruymuş,araştırmalarım neticesinde bunu teyit ettim. Alıntı; Vaktiyle Odtü'de, tek sayı ve fotokopiyle çıkmış ve tek bayiye dağıtılmış mizah dergisidir.Yayınlanmasına vesile, dergi yazarlarının gazete bayiine olan gıcıklarıdır. O vakitler bayi çok kıl bir adamdır. Derginin çıktığı gün, tüm ahali sırayla bayiye gider ve "abi bir 'kere' versene!" der. Zaten derginin neşir amacı da bu cümleyi kurabilmektir.

:) Tebrikler, sevgili lenard.

Kaç sayı çıktığını bilmiyorum ama periyodik olmasa da zaman zaman yayınlandığını hatırlıyorum.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,610
hiçbiryerde :)
Bi kere mizah dergisi çıkmış yakınlarda,
geçen gün bayide gördüm ama alıp
incelemedim :)
Teşekkür edip hemen kaçarım, Haluk
abi artık bulamayacağın dergi kitap
olabileceğini pek sanmıyorum...