Kartal 1.Seri Küçük Boy Sayı 37

12 Şub 2010
15,006
543,719
kartal3700.jpg

kartal3725.jpg

Tarandığı gibi

Düzenlendiği gibi

Sevgili doruk
Nice yıllara​

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Sayın "Profesör",
öncelikle harika tarama ve paylaşımınız için teşekkür ediyorum.
Bu ve bazı dergilerde "Konyakçı"nın "Şarapçı",
"Tommiks"in ise "Miki" olarak anılmasına bir türlü alışamadım.
"Miki" denilince "Miki Maus" aklıma geliyor.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Yüzbaşı Miki, şaka gibi. Hocam elinize sağlık güzel eserlerle zenginleştiriyorsunuz, hoş bunu site kollektif bir halde yapıyor. Bana da ancak bir kuru teşekkür düşüyor, hakkınızı helal edin.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Hep hayalini kurardım, şöyle swingler, teksas, tommikslerin hepsini okuyabilsem diye.. Sonra işte sırası ile diğer kahramanların, zagor, Mandrake kızılmaske, Mister No aklınıza ne gelirse onların hepsini okumak istedim, aslında pek sahip olmak değil benimki hep yalnızca okuyabilmekti.. Rabbime şükürler olsun, okuduklşarım okumadıklarım şimdi bir tık uzağımda..Ama daha ilginci hiç bilmediklerim, ya da bir hayal olan bazı kitaplar, dergiler, akbulut kaanlar, 1001'ler ceylanlar, bunların bir kısmını düş gibi kendim koydum okunsun diye, şimdi ise kartal dergileri..Hiç bilmez idim, nedir ne değildir..Şimdi uzmanı oldum.. Hepsi siz dostlarım sayesinde.. yalnızca Haluk Ağabeye değil ki kendisi övgülerin en büyüğünü hak eder onun şahsında hepinize binlerce teşekkür ediyorum, sağolun var olun..Gecenin bu saatinde tüm kalbi duygularımla yazılmıştır, imla ve anlam düşüklükleri için özür dilerim..Saygılarımla..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,743
İstanbul
Haluk abi, duydum, haberini aldım; tüm seriyi tamamlamışsın. Kartal'ı da devrilecek seriler listesine ekledin anlaşılan. :)

Savok o kadar güzel şeyler söylemiş ki benim bunun üstüne söyleyeceğim her şey havada kalır. Ama durun bir dakika. En azından sevgili dostum, güzel insan Savok'u destekleyici bir konuşma yapabilirim:

"Savok haklı!" :)

Sevgiler Haluk abi, iyi ki buradasın.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943

Bu ve bazı dergilerde "Konyakçı"nın "Şarapçı",
"Tommiks"in ise "Miki" olarak anılmasına bir türlü alışamadım.

Aslında 1955'de Tommiks ismiyle yayına başlanmış Türkiye'de. Hatta bu ismi Ceylan Yayınlarına kapak resimleri çizen Samim Utkun vermiş Captain Miki'ye. Ama Robot Ali-Robot Archie örneğinde olduğu gibi Kartal dergisi yayınladığı kahramanların orijinal isimlerini yeğelemiş.

O yıllarda telif hakkı filan gibi şeyler hakgetire olduğu için olsa gerek Tommiks kapanın elinde kalmış, Miki Ranger, Karhaman Ranger, Tom X gibi başka isimlerle, başka yayınevi ve dergilerce de yayınlanmış.

O kadar çok tekrar yayını var ki, bir noktadan sonra -afedersiniz- para tuzağı haline gelmişti bence. Yeni diye alıp daha önce okuduğum bir macera ile karşılaşmaktan bıkıp Tommiks ve Teksas'a ve etmiştim.

Hala okuyucu bulması ve satışta olmasına en çok şaşırdığım çizgiromanlardır Tommiks ve Teksas.

Bu arada ihmal etmeden, Profesör'e teşekkürlerimi de sunayım...

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,999
denize sıfır
Ben konyakçının şarapçı olanını severim.:D

Keyifle çadırımı süsleyeceğim üstad,teşekkürler..