Yazıcıdan Maket Yapın!

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,783
Yazıcıdan Maket Yapın!
Evet, yazıcıda bastığınız kağıtları kesip katlayıp süper kahraman-anime figürleri, uçaklar, gemiler, binalar yapabileceksiniz.
Bunlar hem çocuğunuz hem sizin için güzel zeka egzersizleri olacaktır.
Kağıt maket dünyasına hoşgeldiniz!!!

2ybt74m.jpg

İlk kağıttan maketimizi paylaşalım:

Yuvarlanan Noel Baba!...

aw6bdrc.jpg

cozelne.jpg

Yapan arkadaşlarımız olursa fotoğraflarıyla paylaşmalarını rica ediyorum.
Kolay gelsin...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,936
İstanbul
Ellerinize sağlık Sevgili comicist, çok güzel görünüyor. Yaptığınız maketleri görünce çocukluğumda Yapı ve Kredi bankasının verdiği maket kumbaralar geldi zira sizinkilere çok benziyor.. :)

Yap-Kredi-Kumbara-Milliyet-C-ocuk-5-Ocak-1979-Say-3.png

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,783

Ellerinize sağlık Sevgili comicist, çok güzel görünüyor. Yaptığınız maketleri görünce çocukluğumda Yapı ve Kredi bankasının verdiği maket kumbaralar geldi zira sizinkilere çok benziyor.. :)

Yap-Kredi-Kumbara-Milliyet-C-ocuk-5-Ocak-1979-Say-3.png

Beğenmenize sevindim üstadım, yakında puzzle gibi maketleri de paylaşacağım. Umarım beğenilir...

Sıradaki kağıttan maketimiz gelsin:
Bas Bas Kafatası!...

54ce0cz.jpg

5secah0.jpg

symkr3z.jpg

Kolay gelsin...

Son düzenleme:

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,783

Sırada Thor kardeşimiz var.
Hepinizin bayramını kutlar, ellerinden öper.

7kofw7a.jpg

1ru0lvt.jpg

5rup1eh.jpg

Kolay gelsin...

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
311
3,069
MIlliyet gazetesinin maket eklerini hatırladım. Nerdeyse bir oda dolusu maket yapmıştık o dönemde. Ortaçağ şatolarından, değirmenlere, çiftlik evlerinden, meclis binalarına....

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,783
MIlliyet gazetesinin maket eklerini hatırladım. Nerdeyse bir oda dolusu maket yapmıştık o dönemde. Ortaçağ şatolarından, değirmenlere, çiftlik evlerinden, meclis binalarına....
Evet ben de hepsinden yapardım. Yapamayan konu komşuya yardım ederdim. Ne günlerdi... :)

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,783
Transformers'da en sevdiğim karakterlerden biridir BUMBLEBEE:

gjdyl00.jpg

qc8jijw.jpg

6wsv0kf.jpg

fzl15m7.jpg

Kolay gelsin...

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,783
Şirinler:

5ew9v0p.jpg

Kolay gelsin...

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
311
3,069
Canon'un sayfasında 100e yakın bina ve bir o kadarda katlanabilir hayvan ve taşıt maketine ulaşmak mümkün. Bazı maket şablonlarını indirmek üyelik istiyor ve üyelik bedava. Binalar arasında 30 A4 sayfasından oluşan Sultan Ahmet Cami'de var. Bazı binaların yapılması kolay olan mini versiyonlarıda mevcut. Her maket için tahmini montaj süreside verilmiş. Örneğin Sultan Ahmet Cami için gereken süre 10 saat. Çoğu maketin nasıl birleştirileceğine dair klavuzda aynı sayfada bulunan "Instructions" linkinden indirilebilir.

Bu işin öncüsü Japonların 3 boyutlu CAD dizaynlarından maket yapmaya yardımcı olan diye bir programları var. Linkten onların veritabanına gönderilen bir kısmı bedava olan dizaynlara ulaşmakta mümkün.

Son düzenleme:

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,783
Canon'un sayfasında 100e yakın bina ve bir o kadarda katlanabilir hayvan ve taşıt maketine ulaşmak mümkün. Bazı maket şablonlarını indirmek üyelik istiyor ve üyelik bedava. Binalar arasında 30 A4 sayfasından oluşan Sultan Ahmet Cami'de var. Bazı binaların yapılması kolay olan mini versiyonlarıda mevcut. Her maket için tahmini montaj süreside verilmiş. Örneğin Sultan Ahmet Cami için gereken süre 10 saat. Çoğu maketin nasıl birleştirileceğine dair klavuzda aynı sayfada bulunan "Instructions" linkinden indirilebilir.

Bu işin öncüsü Japonların 3 boyutlu CAD dizaynlarından maket yapmaya yardımcı olan diye bir programları var. Linkten onların veritabanına gönderilen bir kısmı bedava olan dizaynlara ulaşmakta mümkün.

CNT-0021338_detail-01_m.jpg

Canon'un bu konuda başarılı olduğu pek söylenemez. Kubbeleri ve minareleri tek boyutlu dizayn etmişler. Oval ve silindir bir şekil verilmeliydi nesnelere diye düşünüyorum.

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
311
3,069

Canon'un bu konuda başarılı olduğu pek söylenemez. Kubbeleri ve minareleri tek boyutlu dizayn etmişler. Oval ve silindir bir şekil verilmeliydi nesnelere diye düşünüyorum.

Evet Sanırım bu 1 sayfalık "mini" versiyonu. Orjinal versiyonda nesneler silidir şekline daha yakın. yapımını buldum resimdekine göre daha iyi duruyor.

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
311
3,069

Evet Sanırım bu 1 sayfalık "mini" versiyonu. Orjinal versiyonda nesneler silidir şekline daha yakın. yapımını buldum resimdekine göre daha iyi duruyor.

fenerly88

Yeni Üye
3 Haz 2021
19
46

ben de hatırlıyorum şato ve değirmenleri sanki kovboy saloonu da vardı eniştem mühendisti benden çok o oynardı :)