Ben Robot Değilim! (Bir Montaj Çalışması)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Ben Robot Değilim!
Bir Kolaj/Montaj Çalışması

Bildiğiniz gibi "MediaFire"dan arka arkaya dosya indirirken, ara sıra sizin otomatik indirme yapan bir makine (bot) filan olup olmadığınızı anlamak için site bir onay sayfası açıyor ve sizden onlara bir insan (gerçek kullanıcı) olduğunuzu ispat etmenizi istiyor. Bunun için de makinelerin asla bilemeyeceği resimli bir soru soruyor. Bu arada "ben robot değilim" ibaresini de tıklayıp onaylıyorsunuz. Bu onay sayfasının sıkça karşıma çıkmasından sıtkı sıyrılmış biri olarak aklıma şöyle bir espri geldi: Bir beyaz eşya firmasının animasyonlu reklamlarında kullandığı bir "robot karakter" var, "Çelik"miş adı (bunun dişisi de çıktı sonradan: "Çeliknaz"!) Bunların serüvenleri ekranlarda sürüp gidiyor şimdilerde. Bu iki robot, reklam kuşaklarından izlediğimiz kadarıyla insanların yaptığı her şeyi yapıyorlar (galiba evlenmişlerdi en son). Her türlü insani faaliyette bulunduklarına göre, internete girip dosya da indiriyorlardır diye düşündüm ve aşağıdaki çocuksu espriyi "Photoshop"ta montajladım:

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
Çok güzel olmuş abi,
deli ediyo bu ibareyi tıklamak, bazende yok ağaç, yok araba eşleştirmek öldürüyor beni.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Eline sağlık sevgili scanfan, espri çok iyi ve yerinde olmuş...
Öğlen öğlen bayağı güldüm yani... :)
Size ve sevgili gandor08'e katılmamak mümkün değil, bazen sinir bozucu bir hal alabiliyor bu işlem...
Özellikle de bir seri kitap indirmeye kalkıştıysanız...

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,909
ordu-turkey
Valla media bu konuda bazen gerçekten bıktırıyor.Ama bunun çözümünü de henüz bulmuş kimse yok ne yazık ki ama senin akıl ve esprili emeğin çok güzel olmuş.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Geleceğin sorunlarından birine parmak basmışsınız üstadım :).
Gelecekte "androidler", "mutantlar" haklarını arayacak, evrensel
bildirgeler hazırlayacaklardır insanlarla eşit haklara sahip olmak
için...Ben de "Nathan Never" serisinin yazarlarının yalancısıyım:)...

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Bende böyle şeyler çıkmıyor.
Hatta geçende bana ADAMSIN dedi.:D
Her akşam birkaç indirme yapıyorum ama ayda 1 belki sorgulama çıkıyor.
Fırefox kullanıyorum.:)

12 Şub 2010
15,006
543,641
Bankamatik kartı ile emekli maaşı çekme işlemi başladıktan sonra, belli bir zaman sonunda Sosyal Güvenlik kurumu, emeklinin ölmüş olup da bankadan yakınlarının maaş çekip çekmediğini test etmek için ispatı vücud etmesini istiyor ve emeklinin bizzat banka şubesine gelmesini şart koşuyordu bir zamanlar
Bu uygulama hala devam ediyor mu bilmiyorum

Media Fire da demek ki, kullanıcıların ispatı vücut etmesini istiyormuş
Belki de bizim SGK dan ilham almışlardır:)