Sanat Sanat İçin Midir?

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
Sorumuzun cevabını Ahmet Yımaz'dan alalım.

AHMET_YILMAZ_UNITED_KOLPA_004.jpg

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,315
Adana
Ali fikret sanatin başka bir dalina kilitlenmiş bence... Ama felsefeden de ödün vermiyor :)

"penGO"

Süper Üye
12 Ara 2012
572
2,526
Sanatı yerden yere vurmuş.
Sanatın olmadığı bir memlekette normaldir.
O dövme sanat değilse bu karikatür de değildir...
Türkiye'de mizahı bitirenler bu çizerelerdir...
:)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
Canım onun tarzı bu. Yurdum insanının ne düşündüğünü hayal edip espri yapıyor. Her meslek grubu hakkında böyle atıp tutarlar onlar, amaç o mesleği kötülemek değil, espriyi bağlamak için o. Herkes çizerlerimiz kadar açık görüşlü olsaydı ülkemizde yaşamak çok keyifli olurdu bence .

Not: Yanlış anlaşılma olmasın, söz meclisten dışarı. PenGo dostum işin mutfağında farklı tecrübeleri olabilir; ben de bugüne kadar okuduğum mizah dergilerinden öğrendiğimi, kendi anladığım kadarını ifade ettim.

Son düzenleme:

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
sayın yeryüzü sene 92-1993 li yıllar tee 22 sene evvel. ya lise ya ortaokuldayım. bu konuyu tartışma konusu olarak ortaya atmıştı Türkçeci. evveliyetini bilmem , benim yaşayarak gördüğüm 22 senedir bu sorunun cevabını arıyorlar hala bulamamışlar anlaşılan. bak aklıma geldi , ha keza matematikte ''x'' diye bir şey var. yıllardır öss, öys, kms, kps, kpss, les, ales allahım her yerde arıyorlar bu x'i. x'i bulun x'i bulun... geçenlerde bi arkadaşla konuştum kpsss'ye girmiş hala bulamışlar olacak ki, gene sormuşlar.. nerde kardeşim bu x? naapsak özel dedektifmi tutsak ?