Yüzbaşı Tommiks (Göxel)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,316

Yüzbaşı Tommiks (Göxel yorumuyla)
Göxel 2003'te Lombak'ta yorumlamış.

49933663663_0923e2e3e9_k.jpg

49934485932_c001d9e9d8_k.jpg

***KAYIP GÖRSELLER YENİDEN OLUŞTURULDU***
EYLÜL 2014 VERİ KAYBINDA ÇD'NIN KENDİ RESİM YÜKLEME SİTESİ DE BOŞALINCA BU RESİMLER
KAYBOLMUŞTU. 17.10.2014'TE YENİDEN YÜKLENDİ​

Moderatör tarafında düzenlendi:

özgür yürek

Kıdemli Üye
15 Eyl 2009
133
260
Çok güzel çok güldüm. Sayfaları arşivime aldım. Devamını da bekleriz. Çok teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,316
***KAYIP PAYLAŞIMIDIR***
MESAJIN ORİJİNAL PAYLAŞIM TARİHİ: 9 Temmuz 2014

"Göxel"in 2000'lerin başında "Lombak" dergisinde çizdiği "Yüzbaşı Tommiks" parodilerinden bir başkası. Konu bütünlüğü olsun diye yeni bir başlık açmadım, eskisinin altına ekledim. Parodi "Texas Tommix Hastalarına Özel" üst başlığını taşıyor. "Nevada rangerI" "Capitan Miki"nin (Yüzbaşı Tommiks) "Kulver" kalesi ve mücavir alanında geçen maceraları yine bize uyarlanmış. Kalenin fiziksel yapısı, karakter adları ve üniformaları gözardı edilirse olayların Türkiye'deki herhangi bir askeri garnizonda geçtiğine kolayca inanabiliriz. Askerlik yapmış olan herkesin mutlaka yaşamış olduğu olaylar ve karşılaştığı tuhaf karakterleri bu maceralarda bulmak kabil.

Çizgi dizide bir komedi unsuru olarak "anakronizm" (zamanbozum) yaygın olarak kullanılmış. 19. yüzyılda "Kulver" kalesinde dekoderler, televizyon, gazlı çakmak, cep telefonu vs vs.

yzb-TOMM-KS1.jpg

yzb-TOMM-KS2.jpg

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,748
İstanbul
Bir üyemizin isteği doğrultusunda görselleri yeniledim.

Aslında görseller mevcut. Bu günlere kadar en çok güvendiğimiz resim barındırma platformlarından birisi olan "postimage"de yüklü. Ancak sadece VPN kullanılarak görülebiliyor. Opera tarayıcısında bulunan VPN seçeneği bu tür durumlarda çok kullanışlı. Bu sorunun sebebi daha önce de birkaç kez dile getirdiğimiz üzere "postimage"in Türkiye'de yasaklanmış olması. Bir resim barındırma platformu neden tamamıyla yasaklanır bilemiyorum tabi. Sorunlu bulunan resimler neyse sadece onlara yasak getirilebilirdi herhalde. Her neyse... An itibariyle görseller aktif. Bakalım ne kadar yaşayacaklar?