Malala'yı öldürmekten vazgeçmedik...

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
bunu okuduktan sonra haber linkini de okumanızı taviye ederim...

malalayousafzai4.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,451
8,409
İzmir
İnsanı duygulandıran, düşünmeye sevk eden, sorgulayıcı olmamızı sağlayan bu paylaşım için candan teşekkür, sevgili comedian.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Dünya üzerinde İslam ülkelerinden başka din için savaşan kimse yok!
Anlayış diniyiz ya?
İnanmıyormuş vurun kafasını!
9 yaşında sabi sübyan ile evleniniz sorun yok!
Ölü eşin ile bilmem kaç saat daha seviş , problem değil!
Kuran-ı Kerim'in ilk kelimesi "oku" ama kız çocukları değil tabii okuyacak olanlar.
Her türlü rezilliği yapacak kuralları kendine uyduracak teröristler okuyacak olanlar...

birmehmet

Süper Üye
4 Eki 2009
554
423
Dünyada İslam alemi tarafından bile aşırı, fanatik kabul edilen, 30-40 yıllık ( Afgan- SSCB işgali ve öncesi batılı ülkelerin sömürgesi altında ki ) savaş ikliminde;

İslam'ın okumaya , düşünmeye verdiği önemi anlamadan uzak yetişen bir neslin ürünü olan taliban!

Burada konuyu ideolojik-siyasi boyuta taşımadan - ki taşınmaya başlamış bile - ve başlıklarındaki uzantıları okuyucu arkadaşlarımıza takdim ediyorum.

Selamlar.

tolgam

Çeviri & Balonlama
5 Mar 2011
230
607
Dünya üzerinde İslam ülkelerinden başka din için savaşan kimse yok!
Anlayış diniyiz ya?
İnanmıyormuş vurun kafasını!
9 yaşında sabi sübyan ile evleniniz sorun yok!
Ölü eşin ile bilmem kaç saat daha seviş , problem değil!
Kuran-ı Kerim'in ilk kelimesi "oku" ama kız çocukları değil tabii okuyacak olanlar.
Her türlü rezilliği yapacak kuralları kendine uyduracak teröristler okuyacak olanlar...

Ben bunu Hep Arapların İtilikleri olarak düşünmüştüm...
Ki biz de son anda yırttık desek yeridir.... İslam geleneği diye Arap gelenekleri Kültürümüze girdi...Eski Türklerde hatunun İmzası olmadan kağanın dediği söz dahi uygulanmazken, Savaş vakti kadınlar dahi silahlanıp Erkekler olmadğı zaman da köylerini korurken, Kağanların sadece ve sadece tek bir eşi varken.... Arapların itlikleri açık açık ağzımıza etti....
Suriyede Müslümanı Öldürürken Ahhahu Ekber, Okulu bombalarken Allahu Ekber....
NOT: Yırttık diyorum ama, tartışılır o ayrı mesele..

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,961
Tarih boyu hep böyle olmuştur. Birileri yeni bir şeyler söyler, toplum tepki gösterir. Ve eninde sonunda gün gelir yeni şeyler söyleyenler hatırlanır.

Geçmiş olsun Malala. Düşmanlarından uzun yaşayacaksın emin ol.

Hakan Sait

Süper Üye
14 Ocak 2010
423
5,631
Antalya
Abi alacaksın bu Talibanı malibanı holiganı, ıssız bir adaya koyacaksın. Yesinler birbirlerini orada. Yeter be bıktık artık bu kelleci manyaklardan. Allah dünyayı her türlü dinci ve ırkçı sapkınlıklardan korusun. Amin. Ne denebilir ki başka? Sözün bittiği yer denir ya.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Cehalet ve fanatizmin dini, ideolojisi yoktur.

İlk emri "oku " olan bir din adına cinayet işleyenlerin dinle ilgisi olamaz.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Peki,insanlara karşı sevgi,saygı ve merhamet duyguları taşımayan bu ortaçağ kalıntıları (Lütfen 12, 13. ve 14.yüzyıllarda papazların-engizisyonun halka karşı tavrını anımsayın) hangi düşüncenin yönlendirmesi sonucunda böylesine vahşi olabiliyorlar.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
Sevgili Tex hocam, o kadar geriye gitmeye gerek yok, geçtiğimiz yüzyılda Hitler, Stalin gibi milyonlarca insanın kanını dökmekten çekinmeyenlerin durumunu nasıl açıklayacağız bakış açısıyla?