Şu nimetlere ,şunlara ,şurdakilere ..

SaydeK44®

Süper Üye
7 Ocak 2013
309
694
izmiR
692175878710312382501365065345n.jpg

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
Ben 40 yaşına kadar pırasa yemedim. Valla.. nasıl olduysa bir gün yumurtalı yaptım anaa.. Güzelmiş len dedim şimdi her zaman yerim. Kerevize hiç girmeyelim.:)

12 Şub 2010
15,006
543,642
Allah'ın vermiş olduğu tüm nimetler için şükürler olsun.

Savaşlarda, kıtlıklarda, yokluklarda kurtlu suyu, küflü ekmeği bulduğunda bayram edenler var.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
aaahh!profesörüm,ağabeyim...
ben de geçen düşündüm bir kuru tostu yerken...
tost sabah yapılmış,
unutulmuştu.
akşam eve geldiğimde mahsun,duruyordu,
yemeye başladım onu.
sevindi,
ne diyeceğini bilemedi,
ben biliyordum ama,nefisti...

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,062
2,792
her bir meyve ve sebzenin bünyede bir şeylere fayda veya zararı olduğunu öğrendiğimiz bu çağda onlara da ihtiyaç var demekten başka bir şey diyemem. haklarını yememek lazım usta bir aşçı elinde mükemmel birer yemek olabilirler..bir de nimet bahsi var görünen görümeyen nimetler aşk, sevgi, merhamet, çocuk, nefes ,su,hayat, ölüm vs. milyarlarca bir çok nimet ..sadece bizde yemek nimetmiş gibi kullanılıyor. nimeti verene teşekkür vefa gereği..üzerimizde binlerce nimet var solunum sistemi,sindirim sitemi, akıl,diğer duyular vs..bunları tasarlayıp olması gereken yere monte eden bunun için bizden ek ücret istemeyen yaşımıza göre sürekli modifiye ve bakım değişim uygulayan zata binlerce teşekkür olsun :) :) yeni ayakkabıları olmayan birçocuğun ayakları olmayan birini gördüğünde haline şükretttiği bir hikaye okumuştum anlayana; kalp hastasına sor kalbin ne demek olduğunu,nefes darlığı çekene bir nefesi, çöldekine bir maşraba suyu.vs..anlayana bu kadar misal fazla anlmayana cumhurbaşkanlığı filarmoni orkestrası az..:)

Son düzenleme:

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Pırasa,turp bir de patlıcan.Arkadaşlar inanın 40 yıl yemesem hiç aklıma bile gelmezler-tabii patlıcan kızartması hariç,pırasayı da yeşil soğan gibi yerim o başka-
Sevgili SaydeK44 bir an karikatürdeki o adamı kendim zannettim....
Çok güzeldi çok çok teşekkürler.