scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,316

Canan Karatay Hoca'nın Conan'a Tavsiyesi
Bir Kolaj Karikatür

Photoshop'ta bir kolaj karikatür daha ürettim. Lejandına "Canan Karatay Hoca"nın "Conan"a tavsiyeleri var" yazabiliriz.

conan-the-barbarian.jpg

Son düzenleme:

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,396
Türkcesi yoksa ben hallederim o sorun degil de ben diger balonlamada kullanilan fontu sormustum :)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,316

Kolaj-karikatürdeki balonların içinde yer alan font tüm çizgi roman üreticilerinin ve dolayısıyla balonlamacıların çok iyi bildikleri ve sık kullandıkları "CCAdamKubert". Adı üstünde (cc ile başlıyor) bir comics fontu. Oğlu Joe Kubert'in anlattığına göre ünlü Batman/Predator çizeri Adam Kubert'in kendi elyazısıyla kullandığı bu yazı tipi sonradan Marvel'in Ultimate X-Men serisinde kullanılmak üzere bilgisayar için de üretilmiş. Esasen bir Joe Kubert fontu da bulunuyor (CCJoeKubert). Adam Kubert'i daha yaşlı sanıyordum, şimdi baktım 1959 doğumluymuş.

"comedian" dostumuz 4 yıl önce Çizgi Diyarı'nda "Balonlama yaparken kullanılabilecek fontlar" diye bir konu açmış ve orada tüm popüler çizgi roman fontların bağlantısını vermişti (çoğu Türkçe destekli), kontrol ettim bağlantı halâ sağlam ve şuradan ulaşılabilir: (Comedian'ın Font Listesi). Bu geniş listede "CCAdamKubert" ve "Mael"in dışında balonlama yaparken kullanılabilecek yüzlerce başka font var.

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981

Fontun adı "Mael". Bu True Type fontun Türkçe desteği var ve birçok font sitesinde mevcut.

Mael_Fontu.jpg

Türkcesi yoksa ben hallederim o sorun degil de ben diger balonlamada kullanilan fontu sormustum :)

Kolaj-karikatürdeki balonların içinde yer alan font tüm çizgi roman üreticilerinin ve dolayısıyla balonlamacıların çok iyi bildikleri ve sık kullandıkları "CCAdamKubert". Adı üstünde (cc ile başlıyor) bir comics fontu. Oğlu Joe Kubert'in anlattığına göre ünlü Batman/Predator çizeri Adam Kubert'in kendi elyazısıyla kullandığı bu yazı tipi sonradan Marvel'in Ultimate X-Men serisinde kullanılmak üzere bilgisayar için de üretilmiş. Esasen bir Joe Kubert fontu da bulunuyor (CCJoeKubert). Adam Kubert'i daha yaşlı sanıyordum, şimdi baktım 1959 doğumluymuş.

"comedian" dostumuz 4 yıl önce Çizgi Diyarı'nda "Balonlama yaparken kullanılabilecek fontlar" diye bir konu açmış ve orada tüm popüler çizgi roman fontların bağlantısını vermişti (çoğu Türkçe destekli), kontrol ettim bağlantı halâ sağlam ve şuradan ulaşılabilir: (Comedian'ın Font Listesi). Bu geniş listede "CCAdamKubert" ve "Mael"in dışında balonlama yaparken kullanılabilecek yüzlerce başka font var.

Fontu Conan ile ilgili hazırladığım word dosyam için istemiştim...
Zaten font büyük harf font... Sadece başlıklar için kullanılabilir... Mael fontu orijinal başlıklarda kullanırız o zaman... Monotype Corsiva ile idare ederiz...

extreme

Çeviri & Balonlama
5 Eyl 2012
785
5,396
Joe Kubert'i degistirmistim bir kac harfini yeniden düzenlemistim, Bu fontuda daha önce linkini verdigin baglantidan indirmistim ama ismini hatirlamiyordum simdi bata Y harfi olmak üzere bir iki deåisiklik yapip bunu da bir daha ki ceviride kullanayim bari. Tesekkurler ustat.