Karaoğlan Eksikler

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Arkadaşlar merhaba.

Grip yüzünden 5-6 gündür yatıyorum. Bu arada boş durmak yerine Karaoğlan arşivimizi bir gözden geçirdim.

Diyar'ın Karaoğlan arşivi genel olarak iyi durumda. Toplam 73 farklı macera olduğunu tespit ettim. Bunların büyük bir çoğunluğu tam olarak mevcut. Hatta 18 tanesi (değerli dostumuz Vefalı sayesinde) renkli ve tek sayfa olarak düzenlenmiş halde. Diğerlerinin ise yeterli kalitede taranıp kimi tek, kimi çift sayfa düzenlenmiş birer sureti var. Bunlar sıkı bir çalışmayla, kısa sürede düzeltilebilir. Sadece:

* KARA PANTER (Karaoğlan Haftalık Kahramanlık Dergisi serisinden çıkmış 1975 tarihli 103.sayıda baş tarafı var. Ancak 104. sayı olmadığı için macera yarım kalmış.)

* KAPLANIN ADALETİ (Bu da aynı seriden çıkmış ama tarih ve sayısını tespit edemedim. Baş tarafından Fikret Kol'un Alpago'sunun bir macerası var. Kaplanın Adaleti yarım kalmış.)

Eksik bu ikisiyle sınırlı ama ayrıca:

* ÖLÜM YOLDAŞI macerasının arşivdeki tek sureti de çok kötü durumda.

Arkadaşlar; lütfen arşivlerinizi bir gözden geçirin de şu üç eksiği tamamlayalım. Tarama/düzenleme yapamayanlar için ben yardımcı olmaya hazırım.

Saygılarımla.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Sevgili hadon; "Ölüm Yoldaşı"nın çok kötü durumdaki yerlerini belirtirseniz düzeltirim. Oysa epey övgü almıştı.

Sevgili Teks:

Kırılmanıza neden olduysam özür dilerim. Siz kırılmasını isteyeceğim son insanlardan birisiniz.

Ben yaklaşık 3 yıldır Çizgi Diyarı üyesiyim. Bilgisayarımdaki çizgi romanları bu süre içinde peyderpey indirdim. Benim bahsettiğim suretle, sizin düzenlediğiniz aynı mıdır bilemem. Çünkü ben arşivlerken isimlerini de değiştiriyorum.

"İyi durumda değil," dediğim suretten "kötü" kabul ettiğim bir sayfayı aşağıya ekliyorum. Bu sayfayı ne kadar uğraştıysam temizleyemedim.

014tqt.jpg

Hepimize hakkı geçmiş, yakından tanımadığım halde sevdiğim, değer verdiğim bir dostu kırdıysam, tüm başlığı kaldırabilirim. Bütün Karaoğlanlar'ı size feda edebilirim.

Saygılarımla.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Yukarıdaki sayfa kötüyse forumdaki taramaların % 50 sini çöpe atmak gerek. Bir miktar gölge var, okumayı engellemediğinden beni hiç rahatsız etmiyor. Zevkler ve renkler tartışılmaz ben kabul ediyorum ama yukarıdaki taramayı kim yaptıysa o da kabul eder mi bilmiyorum.

Saygılarımla.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Sevgili hadon; Sayfayı biraz daha büyütseydin çok daha kötü görünecekti. Elimdeki dergi 45 yıllıktı ve kağıdı çok yıpranmıştı, bazı sayfalar lekeliydi, ilk taramalarımdan biriydi ve ben de acemiydim. Yine de temizlemek için çok uğraştım. Ayrıca örnek olarak en kötü sayfayı seçmişsin. İstersen özel mesaj at adresini bildir, dergiyi sana göndereyim .Bir de sen tara belki daha iyi bir sonuç alırsın.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
...İstersen özel mesaj at adresini bildir, dergiyi sana göndereyim .Bir de sen tara belki daha iyi bir sonuç alırsın.
Abi çok özür dilerim. Abesle iştigal ettiğimi geç anladım. Lütfen bu başlığı yok say ve kusuruma bakma. Eğer (buraya yazdıklarından algılayabildiğimin yüzde biri kadar) üzüleceğini düşünseydim, yemin ederim bu başlığı da açmazdım, gerekirse Karaoğlan'ı da siler atardım.

Şahsından ve varsa üzülmesine sebep olduğum herkesten çok çok özür diliyorum.

Saygılarımla.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Sevgili hadon; Hiç alınmadım, sizlere sevgimde zerre kadar azalmadı. Sen bir durum tesbiti yapmıştın ben de durum tesbiti yaptım.Üstünde durmaya değmez...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Abi çok özür dilerim. Abesle iştigal ettiğimi geç anladım. Lütfen bu başlığı yok say ve kusuruma bakma. Eğer (buraya yazdıklarından algılayabildiğimin yüzde biri kadar) üzüleceğini düşünseydim, yemin ederim bu başlığı da açmazdım, gerekirse Karaoğlan'ı da siler atardım.

Şahsından ve varsa üzülmesine sebep olduğum herkesten çok çok özür diliyorum.

Saygılarımla.

Sevgili hadon; Hiç alınmadım, sizlere sevgimde zerre kadar azalmadı. Sen bir durum tesbiti yapmıştın ben de durum tesbiti yaptım.Üstünde durmaya değmez...

Her ikinize de anlayışınız ve hoşgörünüz için çok teşekkür ederim.
Ancak sevgili hadon'a bir ceza vermek niyetindeyim.
Bildiğimiz anlamda değil ki tabi ona bir balonlama yaptıracağım, tercümesi hazır ancak orjinalini bulamadım..
Sevgiler..

bogackhan

Yeni Üye
14 Ağu 2010
16
20
arkadaşım teşekkürler ama eksik sayılar adı altında benim sitede bulamadiğim maceralar var.
*KANLI TUZAK
*BOZKURT GELİNİ
*KARA PANTER
*CAMOKANIN DÖNÜŞÜ
*SELÇUKLUNUN SEREF SÖZÜ
*TUMANBEYIN GELINI
*DAĞLAR BENIMDIR-2
*CENGİZIN GAZABI-2
KARA PANTER-2