KARAOĞLAN (Kapak Düzenleme Çalışmaları)

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep

001mpm.jpg

Fransa'da yayınlanan KEBİR Dergisinin bazı kapaklarını ve orijinali şu an olmayan bazı Karaoğlan kapaklarını düzenlemeye çalıştım.Bakalım beğenilecek mi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Futurama

Kıdemli Üye
8 Eki 2013
128
274
Açıkçası üstteki tükçe şeritler çok göze batıyor.Ve gözlemlediğim kadarıyla font seçimleri uyumsuz ve boyutları da aynı şekilde.Elinize sağlık.Saygılarımla...

Son düzenleme:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Açıkçası üstteki tükçe şeritler çok göze batıyor.Ve gözlemlediğim kadarıyla font seçimleri uyumsuz ve boyutları da aynı şekilde.Elinize sağlık.Saygılarımla...
Farklı zamanlarda yayınlanmış,farklı boyuttaki dergilerden düzenledim.(Lütfen"Baybora'nın Oğlu"macerasının 1.sayısının orijinal kapağı ile karşılaştırın)

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Biraz bulanık olmuş ama oda çözünürlükten kaynaklanıyor galiba olsun sonuçta Karaoğlan çalışması severim Teşekkür ederim Tex eline sağlık

Bulanıklığın nedeni;Kapağın orijinalini bir türlü bulamadım.Sevgili "profesör"ün taradığı 1.serideki kapağın (biliyorsunuz) alt tarafı yırtık.İçime dert olmuştu.Google'da aradım,GG da daha önce satılmış bu cildin resmi vardı.Kapak M.Yavaşça büyük boy serisinden.GG daki resim bulanık ve eğriydi.Başlığı"profesör"ün taramasından,resmi de oradan alıp düzenlemeye çalıştım,ancak elimden bu kadarı geldi.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,519
Karaoğlan adına yapılan her çalışma paylaşımı yapan dostlar kadar değer bulur benim nezdimde.Teşekkürler sayın 'tex'

12 Şub 2010
15,006
543,776
Benim yarım kapak böylece tamamlanmış oluyor

Sevgili tex bu projeden söz ettiğinde bu kadar başarılı olacağını düşünmemiştim doğrusu

Bu kadar emekten sonra sevgili dostlar, tex dostumuzun takdire şayan bu çalışmasını şükranla karşılamak hakbilirlik gereğidir

Karaoğlan sevgisi gerçekten başka bir şeydir sevenleri için. Geçen günkü İzmir buluşmasında aynı heyecanı sevgili lotoloto'da görmüş ve için için sevindiğimi belli etmemiştim. Sevgili lotoloto'nun da sürprizlerine hazırlıklı olun derim:)

Sevgili tex dostumun hep nitelikli olan paylaşımları için de bir kez daha şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Karaoğlan fahri gönüllüsü olarak katkınız kuşkusuz ki tebriği hak eder denli övgülü.

Keşke diyorum Sevgili profosör'ün parçası kopmuş taramanın üst kısmını alıpta yırtma yapııştırma işlemini yapsaydınız. Yaptığınız çalışma büyütülünce fluluktan netliği kayboluyor. Oysa değerli profosörümüzün taraması çok duru, göz yorulmuyor, berraklığın hayli albenili bir çekiciliği var.

Karaoğlan sevgisi ve fahrilik azminiz solmasın bu sevdayıla sizlere ihtiyacımız olmakta.

Selamlarımla...

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Karaoğlan fahri gönüllüsü olarak katkınız kuşkusuz ki tebriği hak eder denli övgülü.

Keşke diyorum Sevgili profosör'ün parçası kopmuş taramanın üst kısmını alıpta yırtma yapııştırma işlemini yapsaydınız. Yaptığınız çalışma büyütülünce fluluktan netliği kayboluyor. Oysa değerli profosörümüzün taraması çok duru, göz yorulmuyor, berraklığın hayli albenili bir çekiciliği var.

Karaoğlan sevgisi ve fahrilik azminiz solmasın bu sevdayıla sizlere ihtiyacımız olmakta.

Selamlarımla...

O kadarını becerebilsem yapacaktım ama tüm çabalarıma rağmen uyum sağlayamadım.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
"O kadarını becerebilsem yapacaktım ama tüm çabalarıma rağmen uyum sağlayamadım"

Tabii ki daha fazlasını, belki yetilerimiz üstü olanı, ya da düşünülmemiş şeyleri istemek, haksızlık ve insafsızlık olur. Bir çalışmanın bir yararlanıcıya düşündürttükleriydi sadece.

İlk seriyi indirdiğimde yırtık olan kapağın bütün şeklinin konmasını aklımdan geçirişle ummuştum. Ama ne yalan söyleyeyim böylesi bir özel emek sarfıyla, kendisi için istediği iyi güzel şeyleri başkası için de istemiş olmak, zaten fazlasıyla bir özveri ve bu özveri yeterde artar bile.

Selamlarımla...