KARAOĞLAN Haftalık Resimli Kahramanlık Dergisi Sayı 114 Ölüm Süvarileri 06 Nisan 1966

12 Şub 2010
15,006
543,776

file

Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
Benim, takip ettiğim favori serilerden biri.
Zevkle okuyup takip ettiğim kitaplar.
Nadir bulunan şahane paylaşımlar.
Kıymetini bilmek lazım,eline sağlık haluk abi.
Paylaşım ve emeklerin için teşekkür ederim.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,078
Teşekkürler üstadım.Harika paylaşımlarınız devam ediyor,görünen o ki tüm sandığı sergiliyorsunuz,ellerinize paylaşım dolu yüreğinize sağlık.Aman scanner'inize zeval gelmeye.

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,831
Ellerinize sağlık eski tarihler gün yüzüne çıkıyor Karaoğlan'ın birde fotoromanı paylaşılırsa muhteşem olur

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,188
Bu serinin nadir bulunabilirliği,
çizgisinin güzelliği
ve de sayın" profesör"ün taraması ile okunması yanında,
pastel renklerle süslenen kapağı da keyif verici...
Bu keyfi bizlere sunan dostlara selam olsun,
gönülleri daima hoş olsun.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Bu tür çalışmalar tüm zamanların en iyisi gibi olmaktadır.

Herkes sakız çiğner ama erbabı tadını çıkarır deyişiyle olan bir söylem vardır. Yine dilimizde işini bilmek türünden; işini hakkı ile yapar olmanın diğer bir tamamlayıcı söylemleri vardır.

işte değerli prfesörümüz bunu hakkıyla yapan, nadide insanlardan biridir. Neden mi? Bu kadar güzel kapak taraması ve içerik taraması hem kendisine, hem paylaşış yaptığı şanslı insanlara saygıdır da ondan.

işinin (çizgi roman tarama işinin), ehli olması nedeniyle değerli profesörümüz, adeta bir çizgi roman efendisi olup; bu alanın olası değerli bir efsanesi gibidir.

Bu özel nadide eserler; bu hal ve içerikleriyle ilgilisi olan biz yaş kuşağının 1966 yıllarındaki bu serilerle karşılaşmalarımız esnasında denk düşen buluşan yaşanıtılım olmuş anılarının bir güzelliği oluşla, bizde damak tadı etmekte. işte sevgili profesörün mucizesi; efsaneliği ve çizgi roman efendisi olması; burada da, aranmalıdır.

saygılarımla...

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,665
Kasımpaşa
Her türlü övgü sevgili üstadıma az gelir..
Gerçekten çok özeniyor..
Çok yoruluyor..
Neden mi?
İnsan sevgisinin yanında tükenmek bilmeyen çizgi roman sevgisi..
Herkesin çizgi romanı okuyabilmesi isteği..
Üstadım, sana ne desem az..
Teşekkürlerimi kabul et.
Saygılarımla..

12 Şub 2010
15,006
543,776
...

Bu özel nadide eserler; bu hal ve içerikleriyle ilgilisi olan biz yaş kuşağının 1966 yıllarındaki bu serilerle karşılaşmalarımız esnasında denk düşen buluşan yaşanıtılım olmuş anılarının bir güzelliği oluşla, bizde damak tadı etmekte...
...

Taramanın abc sindeyken paylaştığım 1963 baskısı Karaoğlanları gg den satın aldığımda artırmaya iştirak eden kimi alıcılardan özel mesajla
" bir çizgi romana bu kadar yüksek para ödenir mi? Sen ne yapmak istiyorsun? Piyasayı yükseltiyorsun " gibisinden fırça yemiştim:)

Aynı fırçaları 1001 Roman ve Ceylanları ve Akbulut Kaanları aldığımda da yemiştim

Fırçacılara verdiğim cevapta mealen sayın bes5uc3 ' un değindiği
" yaşanmış anıların güzelliği " nden söz etmiştim ve güzel anıların bir kez daha yaşanabilmesine paha biçilemeyeceğini anlatmaya çalışmıştım

Şahane baskılı Hoz Teksas, Tommikslerin tam serisine sahip olmamıza rağmen ellili altmışlı yılların Teksas, Tommikslerinin kapağını görmek bile adrenalimize tavan yaptırıyorsa bundandır

Aynı dili konuşan, aynı heyecanı duyan Diyarlılarla birlikte olmaktan büyük keyif alınması da bundan

O zaman gerektiğinde tek bir sayfanın düzenlenmesi için bir saat mesai harcamaya, gece yarıları uykusuz kalmaya

değmez mi

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
çizimler harika, tarama ise dahada harika
şimdilik kedinin ciğere baktığı gibi bakmaktan başka çare yok
sırası geldiğinde zevkle indirip okuycam
değerli usta şimdiden teşekkürler

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,187
Üstadım profesör;

Bu dergiler basıldığı tarihte, ana rahmine bile düşmemiştim; fakat sizi çok iyi anlıyorum. Ben de aynı duyguları 77 basımı 19'luk tifdruk seride hissediyorum. Ondan öncekiler ise, bir farklı heyecanlandırıyor...

Sırasıyla eklemenize rağmen, Sayın savok'un listesinde, ikinci (186'lık) seri Karaoğlan'ların ilk 10 sayısını göremedim...

Saygılarımla.