Karaoğlan Resimli Tarihi Kahramanlık Romanı Cilt 42

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,309
49,907
NeverLand
file

Cilt, 149-150 ve 151. fasiküllerin derlenmesiyle oluşturulmuş.
Muhtar Yavaşça yönetiminde yayınlanan fasiküller haftalık olarak yayınlanmış ve ilk yayın tarihi 17.01.1976. Giriş bölümünde Fikret Kol tarafından çizilmiş olan ALPAGO isimli yine kılıçlı bir kahramanın macerası yer alıyor. Ancak ilk sayfadaki konuşma balonlarından bir kısmı boş olarak verilmiş. Benim boş kalmasına gönlüm razı olmadı. İsterseniz siz de doldurabilirsiniz. Karaoğlan macerası olan Kaplanın Adaleti ilerleyen sayfalarda yatay şekilde basılmış. Bazı sayfaları birleştirmek zorunda kaldım. Fena durmadı.
Yine son sayfalara doğru Suat Yalaz ile anlaşma sağlanana kadar yayına ara verileceği de duyuruluyor. Bu arada, arka kapaktaki Karaoğlan figürü benim en sevdiğim çizimlerden birisi.
Çalışmayanlara güzel bir hafta sonu tatili, işe gidecek olanlara da işlerinde kolaylıklar dilerim.
Keyifli okumalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Kaptan yeni bir yeteneğin daha ortaya çıktı böylece, balonlar şahane olmuş. Ben de merak eder dururdum bu kokoreç ne zaman keşfedilmiş diye demek orta asya kökenliymiş, kimse sahiplenemez artık. Ben bugün tatil yapan şanslı azınlıktanım, tatilimi tarihi bir eserlerle neşendirdiğin için sana çok teşekkür ediyorum.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,474
Sevgili Bakunin kardeşim bu haftasonu armağanı için çok teşekkür ederim.Emeğiniz ve paylaşımınız
için çok sağolun,zevkle okuyacağım.İyi bir haftasonu geçirmeniz dileklerimle hoşçakalın.

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,778
2,635
Uzun zaman sonra yine çok eski bir dosta kavuşturduğun için çok teşekkürler Bakunin. Sağolasın.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,174
Üstat,
bu harika paylaşım için
ve emekleriniz için
size bir kez daha içtenlikle teşekkür ediyorum.
Bir liste de bu seri için hazırlanmasının yararlı olacağı kanaatimi de naçizane bildirmek istiyorum.
Sağlıcakla kalın.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,137
Harika kitap,devamını istemekte var:D,eline sağlık paylaşım ve emeğin için teşekkürler

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,831
ellerine sağlık teşekkürler karaoğlan için yeni bir soluk muhtar yavaşca serisinin devamını merakla bekliyorum tüm karaoğlan sevenler gibi

hanefi

Süper Üye
13 Şub 2010
3,143
822
Sevgili Bakunin,

Ellerine sağlık. Bu serinin tamamlanmasından büyük mutluluk duyacağım.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Elinde çizgi roman bulunur okur katkılarından çok bu (karaoğlan)sayfasının Web moderatörlerince tamamlandığı dikkatimi çekti.

Söz gelimi, Sevgili Profesör'ün Güneş Renkli serisini ele atıp ta, tamamlaması ve tamamlanmayı sağlaması gibi.

Karaoğlan Haftalık kahramanlık serisinin ciltleri, örneğin; sadece mavi ve indirilebilir olan 42. cilde göre dersem, kimi yayınlamamış maceraları içermekte gibi.

Armut piş ağzımıza düş kabili bu serinin haftalık kısmından ziyade, 42ciltlik kısmı, tamamlayacak bir koleksiyonerin çalışması muradımızdır.