Karaoğlan - Kara Panter (Tam Macera)

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,647
Gaziantep
file
file

file
file

Milliyet'te yayınlanan maceranın başlangıç sayfası yukarıda ki gibi...

Tarama : vefalı

Milliyet Gazetesi'nde Temmuz 1969-Şubat 1970 Tarihleri arasında ALAMUT KALESİ adı ile yayınlanan bu macerayı gazeteden tarayarak daha önce paylaşmıştım. Ama o günün baskı tekniği nedeniyle bir çok sayfa silik çıkmıştı.
Sevgili vefalı'nın taradığı M.Yavaşça serisinde 1975 yılında 104-109 sayıları arasında yayınlanan maceranın 108.sayıda 11-12. ve 13.-14. sayfalar arasındaki 2 sayfa atlanmış. (Bu paylaşımda 171 ve 174.Sayfalar)
Eksik sayfaları önceki paylaşımımdan tamamladım.
Kitap haline getireceğim bu maceranın sayfalarını beyazlatıp,mürekkep lekelerini silip, silinmiş harfleri ve kenar çizgilerini tamamladım.
Sayfaları numaralandırıp, yeni kapak yaptım.
İstedim ki çabamı ÇD üyeleri ve "Karaoğlan Dostları" ile paylaşayım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Gerçekten de hasseten paylaşacağım. Çok nefis görseller eklemişsin. İndirdikten sonra değerlendirmem yapacağım.

Teşekürler.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Üstadım bu ne güzel iştir.Sırf şu kapaklar bile sanat eseri tablo gibi bu emeğe teşekkür edilmezde ne yapılır?Verdiğin emek ve harcadığın büyük zaman için kendi adıma teşekkür ederim.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,476
Hakikaten harika bir kapak,üstüne üstlük bir de sevgili Karaoğlan kardeşimin emeği göz nuru.
Sevgili kardeşim çok teşekkürler.

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,392
Gerçekten , harikadan öte süper,sayın üstat karaoğlan size ve vefalı çok teşekkürler,sonsuz sevgi ve saygılar.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,076
Ellerine emeklerine sağlık sevgili dostum.
Hakikaten pırıl pırıl bir çalışma olmuş.
KARAOĞLAN arşivim
gittikçe alternatifli olarak gelişiyor dostlarım sayesinde.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Dediğim gibi indirip inceledim. Sayfa kontraks ile sertleştirilmiş. Bu da resimlerdeki kimi yumuşak olan yerlerin estetik sel kayıplarına neden olmuş.

Sonuçta düzenlemesiyle ve silikliğe karşı belrginlikle, eksik sayfaların ikamesi ile takdir olunur bir çalışma olmuş. Çok müstesna bir emek.

Selamlar...

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,617
hiçbiryerde :)
Mükemmel bir çalışma daha Karaoğlan
üstadımdan. Titizlikle ve beceriyle
hazırlanarak yayınlanacak hale getirilmiş
ikiyüz küsür sayfalık tam macera bir Karaoğlan.
Yürekten teşekkürler ağabey.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Bir sayfada 2 Karaoğlan..İkside işinin uzmanı..Biri kavgada svaşmada,biri tarayıp paylaşmada..İkisinede teşekkürler..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,661
Kasımpaşa
Çizgi Diyarı'nın bir özelliği de uzman okuyucular sayesinde yayınevlerinin bazen de yazar ve çizerlerinin yaptığı eksikleri hataları gidermek...
İşte bu neden bir kez daha iyi ki varsınız diyorum...
Öncelike kitapları paylaşan Vefalı Hüseyin abiye, sonra ilk günkünden daha güzel ve basıma hazır hale getirip eksikleri tamamlayan karaoğlan Ahmet abiye binlerce teşekkürler.
saygılar abi.

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Bu macera, benim en sevdiğim maceralardan biridir..

Bir yandan, abbasi devletinde dönen entrikalar, diğer yandan, moğol hükümdarı hülagü'nün, savaş için hazırlıkları, öte yandan karaoğlan'ın, önemli bir görev için, haşhaşilerin içine sızması.. tek kelimeyle enfes bir macera..

Not: çizgilerin belirli bir kalitesi olduktan sonra, benim için birinci planda, her zaman öykü ve senaryo gelir.. eğer güzel ve zengin bir senaryo kalitesi yoksa, o çizgi romana sadece bakmakla yetiniriz, böyle olunca da, sadece resim için çizgi romanın almanın bir manası kalmaz.. UNUTMAYALIM ! RESİM BAŞKA, RESİMLİ ROMAN BAŞKADIR.. :)

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,076
Sevgili dostumuz Ahmet beyin ( KARAOĞLAN )
Bu güzel çalışmasını Şubat 2016 tarihinde indirmiştim.
Fakat nasıl olduysan yanlışlıkla silmişim.
Arşivimde arayıp bulamayınca Çizgi Diyarı sitemizde aradım.
Günlerdir aramama rağmen bulamıyordum.
Ben macerayı ALAMUT KALESİ ismiyle arıyordum.
Meğer aradığm macera işte bu güzel eser,
KARA PANTER İsmi ile paylaşılan şahasermiş.
Tekrar ellerine ve emeklerine sağlık değerli dostum KARAOĞLAN

sipru

Yeni Üye
4 Ara 2018
81
232
Elinize-emeğinize-yüreğinize sağlık saygıdeğer üstadım.Ne mutlu sizin gibi çizgi roman sevdalılarını düşünen ustalara....Saygılar-hayırlı çalışmalar....