Karaoğlan Haftalık Kahramanlık Dergisi Sayı 088 - Kılıçların Gölgesinde

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,174
file

Tüm "Diyar" ailesine sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Moderatör tarafında düzenlendi:

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,069
ilk teşekkür eden ben olayım daha iki dakika önce baktım bir şey yoktu şimdi yeni bir sayı diyar gerçekten çok güzel saygı ve sevgiyle.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Değerli yönetici Sarkomer, Yavaşça serisinin tamamlanmasında atılacak olası adımlardan elinden geleni yapmakla; bu katkıyı vermeye devam ediyor.

Yavaşça edisyonu, kapak resimlerine hayli yabancı olduğum bir seri. Zaman zaman eski kapak kopyaları veya Karaoğlan'a benzeyen ya da onu andıran çizimleri de olmakla beraber, bu edisyon kapak illüstrasyonları birinci seriye göre ve Lal serisindeki kapak çizimlerine göre, hayli amatör kalmakta gibi.

Bu kapaktaki Karaoğlan'a da eh! denebilir. Ben bunları biraz özensizlik gibi kabul ediyorum. Sevgili Suat Yalaz'ın birinci serideki özverisi, işinin ve sanatının ne kadarı önemsenmesi ise; bu seriler de adeta ticariliği çok önde olan seri oluşla, Karaoğlan'ımız, bu özensizliğin içinde adeta boğulmuş gibi naçizane fikrime göre.

Değerli Sarkomer'e bu dijital kazandırımından ötürü ve arşive olan ekstra katkısından ötürü teşekkür ederim. Her emeğin ayrı ayrı teşekkürü hak etmesi bağlamında selamlarımı sunarım.

Son düzenleme:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,066
Sarıyer
Bu aralar şansımız düello içeren öykülerden açık. Bu sayıda silah seçen rakiplerden biri kılıcı diğeri kırbacı seçiyor; teorik olarak kılıcın kırbacı kesmesi gerek ama pratikte öyle olmuyor... Silah değil de kullanan önemli oluyor, en azından bu sayı öyle diyor.

Teşekkürler, üstat.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,141
Tarihi çizgi romanlara bayılıyorum.
İsterse konusu ve çizimleri zayıf olsun ama bizden olsun.
Belkide bundandır.
Beğeniyle kaç defa okuduğumu hatırlamıyorum,
Tolga,Kara Murat,Karaoğlan,Malkoçoğlu,Bahadır,Tarkan hemen aklıma gelenler.
Eline sağlık hocam.
Teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,755
Karaoğlan maceralarının hemen hepsinin, ama özellikle ilk dönem maceralarının isimlerini çok seviyorum. İlk maceralarını ilk ve ortaokul yıllarımda okuduğumdan mı nedendir bilmem ama bu macera isimleri beni çok etkilemiştir. Kılıçların Gölgesinde, bana, ta o yıllardan gelen güzel bir armağan gibi...

Çok teşekkür ediyorum hocam. Saygılar...

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Yerli tarihi kahramanlar kalbimde her zaman ilk sırayı alır.
Ellerinize sağlık hocam; teşekkür ederim. Saygılarımla.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,076
Yücelin nadide karaoğlan kapaklarından macera desen tartışılmaz güzel,paylaşımda sizden olduktan sonra arşiv değeri iki kat artıyor.Teşekkürler üstadım.