Karaoğlan Haftalık Kahramanlık Dergisi Sayı 051 - Cengiz'in Gazabı

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,113
İstanbul
file

file

Tüm Çizgi diyarı dostlarına.
Keyifli okumalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Sanırım başlık hatalı olmuş, derginin kapağında sayı 51 yazıyor ama başlığın 49 olmasının ayrı bir nedeni de olabilir, tabii ki.

Eline sağlık, dostum.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,113
İstanbul
Nadir Abi, kopyala yapıştırdan başka bir nedeni yok.
Yazmaya üşenip önceki mesajdan kopyalamıştım.
Uyarın için sağol.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
Türk tarihi, çizgi romanları bu ara şenlendi.
Büyük bir zevkle takip ediyorum:D
Bulunması zor olan bu paylaşımlar ve emekler için teşekkür ederim.
Eline sağlık hocam,devamını beklemedeyim:)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,767
İstanbul
Sevgili dostum, nasıl yapıyorsun, nasıl beceriyorsun bilmiyorum ama senin tarama - düzenlemelerin de bir başka güzel oluyor. Pırıl pırıl. Bildiğim kadarıyla Photoscape'le yapıyorsun tüm düzenlemelerini. Sen de bi anlatsan baştan sona nasıl yaptığını da herkes faydalansa.

Ellerine sağlık.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Karaoğlan'ın cazibesi, güçlü çizgilerin yanında Suat Yalaz'ın güçlü kaleminden kaynaklanıyor.
Tarihi Türk romancısı Abdullah Ziya Kozanoğlu ile birlikte yaratılan Kaan, Suat Yalaz için dönüm noktası olmuştur. Genç yaşında aşk çizgi romanı üretmiş, karikatürle oyalanan Suat Yalaz, Kozanoğlu ile işbirliğinin ardından Karaoğlan'ı yazmaya ve çizmeye başlamıştır.
Kullandığı öztürkçe ve üslup gerçekten çok etkileyici olmuş ve muhteşem çizgileriyle birleşince bir Karaoğlan hayranı kitle yaratmıştır

Çektiği Karaoğlan filmlerinin gişe başarısı yeni bir dönem başlatmıştır.

İzinden giden ve Tarkan'ı yaratan Sezgin Burak'tan sonra tarihi Türk çizgi romanı furyası başlamıştır.
Malkoçoğlu filmleri gişe yapmış, hatta bence filmleri Karaoğlan filmlerinden daha uzun süreli ve başarılı olmuşsa da, çizgi roman olarak Malkoçoğlu, Karaoğlan'ın oldukça gerisinde kalmıştır.
Karaoğlan filmlerinin Malkoçoğlu filmlerinin gerisinde kalması, Kartal Tibet'in Suat Yalaz'la ters düşmesi ve aralarındaki kan uyuşmazlığındandır. Fizik olarak Sean Connery'nin James Bond'la özdeşeşmesi kadar Karaoğlan'la özdeşleşen Kartal Tibet, maalesef gerçek yaşamında aynı uyumu yakalayamamış ve sonra da romantik, komedi türü filmlere yönelmiştir. Bu da Karaoğlan filmleri için şanssızlık olmuştur.

Sevgili uzung, harika taramalarıyla bu seriye can suyu veriyor, teşekkür ediyorum.