Karaoğlan Haftalık Resimli Kahramanlık Dergisi Sayı 081 - Ölüm Yoldaşı

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,641
Gaziantep
file

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Sevgili KARAOĞLAN abimizin ilk Karaoğlan paylaşımında başlayan "Her Kılıç Bir Kın İçin" isimli macera bu sayıyla sona eriyor.

Bu ikinci tarama için de çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Teşekkürler sayın'tex'...Bu sayıların şöyle bir özelliği vardır.Üstad hani her daim söyler dururya 50 yıllık kahraman diye .Doğrudur karaoğlan gerçekten 50 yıllık bir kahramandır ama ...Aması var karaoğlanın maceraları maalesef bir türlü tepeden tırnağa baştan sona bir türlü 'adam gibi' yayınlanamamıştır.Kaç seri kaçıncı seri ..artık ben bile karıştırır oldum.Ayrıca editörleri mi yoksa yayıncı mı veya Her ikiside suat yalaz ise üstad mı nedir hep her aynı macera farklılıklar göstermektedir.Farklı zamanlarda aynı adlı maceralarda çizim farklılıkları,sayfa eksik veya fazlalıkları göze çarpmaktadır bu yüzden bulunan her karaoğlan kitabının paylaşılması elzem haline gelmiştir...Külliyatın tamamlanması için her kitabın tek tek ince elenip sık dokunması gerekecektir.Bu konuda en büyük üstad 'sayın vefalı'beydir.Umarım devamı vardır.
sevgi & saygıyla.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,092
İlk tarama ama güzel paylaşım.
Eminim taramanın kendiside güzeldir.
Sevgili dostum,artık seni kimse tutamaz tarama resitali bekliyoruz:D
Emeklerin için teşekkür ederim.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Değerli Tex,

Fırsat buldukça söylerim Karaoğlan okurluğunun bende ayrı bir yeri vardır. İlk çıkan 65-66'lı yıllarda yayınlanan maceralardan okuduğum kimi maceraları söz gelimi; Küdüs ilahesi, Dağlar benimdir gibi kitaplar bu zengin arşiv içinde olmamakla okurlarına da kazandırlımış olmamanın burukluğunu hissetmiyor değilim. Yine bir güzelim Karapanter eksik.

Hele bir de macera listesinde okuyup ta hiç okumadığım, Tumanbay'ın gelini; Selçuk Beyin Şeref sözü, ya kuzgun leşe, ya devlet başa, camoka'nın dönüşü, ullahanın gazabı, kafkas çiçeği gibi maceralar bir karaoğlan okurunun kaybı gibi, zaman zaman bazen düşünürüm.

Hiç değilse bahtımıza hangi maceralar çıkar bilmiyorum ama 50 kadarı yayınlanmış olan Yavaşça yayınlarına el atan bir koleksiyoner çıksa da yavaşça serisi bir tamamlansa diye bir isteği belirtmek çok mu olur.

Neyse canım isteyenin bir yüzü, olupta yayınlamayanın iki yüzü zenci...

Harika paylaşım için teşekürler.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,068
teşekkurler evet bende isterim karaoğlanın tüm maceraalarının da burda olmasını inşallah olur...ne diyelim.

12 Şub 2010
15,006
543,715
Tarama virüsü nihayet tex dostumuza musallat olmuş:D

Geçmiş olsun diyemeyeceğim çünkü çok güzel paylaşımlara gebe bırakan güzel bir virüs bu

Destek için ben de 24 saat amadeyim sevgili dostum

Teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum