Karaoğlan Resimli Tarihi Kahramanlık Dergisi Cilt 40 - Hint Yıldızı

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,829
Üstadım ellerine sağlık keyifle yeni maceraları bekliyorum ham taramalar mükemmel çok teşekkür ederim

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
Ellerinize sağlık.
Yine muhteşem bir tarama.
Bu macera 2. Seri'de yok.
Suat Yalaz'ın ustalık döneminin ürünü.
Güneş Renkli Seride de yayınlanmıştı ama bu tarama daha değerli.
Çünkü yazılar Usta'nın kaleminden çıkma.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Ben Karaoğlan'ı fasikül ve tüm ciltlerini edinme bağlamında 1966 ve öncesi süreçlerinde olanlar üzerinde takip etmiştim. Kafkas çiçeğine kadar.

Bir kaç ta Camoka'nın dönüşü, fedailer alayı, karapanter ve deniz ejderi olmak üzere 3. seride bu bir kaç macerayı takip edinmiştim. Dolaysıyla diğer fasikül ve ciltlerden de hiç haberim olmadı.

Bu nedenle bu ciltler benim için çok heyecen verici olmaktadır. Yüreğinize sağlık teşekkürlerimle üstad...

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
suskunluğu bozarak günü sevinçli kıldınız.Siyah beyaz çizimleri nedense çok sevdim ayrıca konu yeri gelince belirteyim üstad sadece yandım ali macerası renkli olarak çizmiş diğerleri hep başka ellerden çıkma.teşekkür ederek okumaya başlıyorum.

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
sayın üstad çizgi diyarı mensubu olmanızdan ve hazine değerindeki paylaşımlarınızdan büyük keyif alıyoruz. üstadım hazine sandığınızı şöyle bir karıştırıp, varsa A.Z.Kozanoğlu ve Suat Yalaz ortak yapımı KAAN,ları yüksek çözünürlüklü tarayıp paylaşırsanız ,inanın bizleri çok mutlu edersiniz. saygılar üstad.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,069
güzel bir paylaşım teşekkurler karaoğlanın inşallah fasikülleri ve ciltleri hatta tefrikaları tamamen paylaşılarak mükemmel bir arşiv olur.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Tevazu ve mükemmel bir çizgi roman bilgisi...
Diğer özelliklerini saymıyorum...
İşte böyle bir dost ve bizimle çizgi romanlarını paylaşıyor...
Teşekkür ederim.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Hint Yıldızı cilt sayfalarının Sayın Sabancı üstada göre sıra sayısı olan 13. sayfa; orijinal sayfa üzerinde eser müellifinin sıra numarasına göre 12. sayfa eksik gözüküyor. Bunu tay ya da lal taramalarında karşılamak olası.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Sevgili Kudret bey üstadımızın Karaoğlan paylaşımları ile bir çok seride altın değerinde mesafe alabildik.Kendisine emekleri ve katkıları için çok teşekkür ederim.
Karaoğlan öyle bir fenomenki Türk çizgi romancılığının en uzun soluklu en çok yer edinen yayınlarından birisi.Bir dönemin en popüler siyasetçilerinden Bülent ECEVİT in bu isimle anılması da dikkate alındığında toplumda nasıl bir genel kabul gördüğü hemen ortaya çıkıyor.
Sorun şuki yeni bir Karaoğlan efsanesi yaratamadık.Belki yeniden farklı sanatçılar eliyle yorumlanması gerekir.Belki ilk başlarda yadırgayacağız ancak sonradan kabul ederiz mutlaka.Donatelli ve Ferri dışında ki çizerlere mesafeli tutumumuz zamanla hayli yumuşadı.Her zaman bir Suat YALAZ çıkmaz her zaman böyle bir yetenek yakalamak imkan dahilinde değil elbette ancak aramamız lazım.O yetenek şu anda belki anasınıfında belki ilkokulda belki üniversitede ama onu mutlaka bulmalıyız / bulacağız.
Belki bir yarışma bile düzenlenebilir.
Çizgi Sizsiniz gibi.Bu yarışmada incelenen çizimlerden yeni yetenekler emin olun mutlaka yakalanır.
Saygı ve selamlarımla.