Karaoğlan Tam Macera - Uzun Saçlı Kahraman

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,076
KARAOĞLAN - UZUN SAÇLI KAHRAMAN ( Tam Macera )

Ertuğrul dostumuzun
Karaoğlan Lal Kitap Yalaz Prodüksiyon serisinden
Tarayıp paylaştığı
Bir Karaoğlan macerası olup,
" Dokuz Tuğlu Kahraman "
Macerasına ek bir macera niteliğindedir.
Tarafımdan sadece
Küçük kenar marjları yapılmış,
Birazcık da renk koyulaştırılmıştır.
Hata varsa affola...

Moderatör tarafında düzenlendi:

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Bu çalışmanızı da indirdim. ama henüz incelemedim. Dokuz tuğlu kahramanda görülen eksikliklerin bunda da içerildiği kanaatindeyim.

Çünkü bu kabilden düzenleyici arşiv edinici iletişme ve diyaloğu oluşmamış olmaktan ötürü; arşivcilerin türlü yolla arşivi tutma çabalarından ortaya çıkan kusurlar ve bu tür istenmezlikler olasıdır ki siz değerli özverili katkıseverlerin de belki karşılaşmadığı deneyimi içinde olmayan gözden kaçmalar olabilmektedir. Benim tahminimde bunlardan çıkarsamadır.

Teşekkürlerimle.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Uzun Saçlı Kahrama'nın, 013. sayfasından itibaren siz de, sayfa beyazlatması yapmışsınız. Ve aynı silik ve puslu sayfalar sizin de beyazlattığınız (16. sayfadaki gibi) imaj çalışmalarınızda da, oluşmuş.

Yani bu tür aksaklıklar üzerinde sizin de deneyim sahibi olduğunuzu, bu çalışmanız içinde gözlemlemekteyim.

Ama bu sorunun orjinalden kaynaklı olmasıyla sizinde üstesinden gelemediğinizi düşünmekteyim. ilk taramayı yapan kıymete, saygı ve selamlarımı sunmakla burada bir kez daha teşekürlerimi belirtirim. İlk indirmeleri ne heyecan içinde olmanın keyfiyle ve böyle bir olanağın iyisiyle kötüsüyle sahibi olmanın mutluluğuyla yapmıştık. Bunlar az şeyler ve unutulur şeyler değildirler.

Sevgili Ertuğrul yolu açıp, yürümeyi başlatmış. Bu ortaklaşma toplanma ve paylaşmaını başarıp bu olanağı bizlere sunmuştur. Kervanın yolda düzenlenmesi işi de, diğer katkı severlerin işi olmalı değil mi?

Umarım bunu da aşabilen yada sevgili Vefalı gibi sil baştan yeni bir taramayla yeni çalışmayı kotaran yeni bir yetenek, kendisini bize gösterir.

Teşekürlerimle.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,076
Değerli bes5uc3 dostum.
Az önce diğer eleştirinizi de okudum.
Orada da belirttiğim gibi kuşkusuz eleştirilecek çok yer var paylaşımlarda.
Zaten nedenlerinden bazılarını siz de tespit etmişsiniz.
Nedenler bulundukça oluşan sorunları çözmek daha kolay olacaktır.
Hep iyiye doğru gitme isteği bunu kesinlikle gerçekleştirecektir eminim.
Çok değil bundan 7-8 sene evvel ilk kez aklıma gelmişti.
" Çocukluğumuzun ne güzel Teksas, Tom Miks'leri vardı, internette bulabilir miyim acaba..?"
düşüncesi ile yaptığım ilk aramada,
Tom Miks'in bir gazete eki olarak verilen renkli 2 nüshasının
taranarak paylaşılmış halini görüp, büyük bir sevinçle indirmiştim.
Yanılmıyorsam 2007 ya da 2008 yılı olmalı.
O indirdiğim paylaşımı kaybolur ya da silinir korkusu ile nasıl da sıkı bir korumaya almıştım.
Bilgisayarımda yedeklediğim yetmezmiş gibi ayrıca taşınır belleğe ve CD ye de yedekleyip saklamıştım.
Defalarca okuduktan sonra yeni paylaşımlar bulunca o Tom Miks bir kenarda gözüme tekrar ilişti.
Aman tanrım ne berbat... ne berbat bir tarama imiş.
Ben o yıllarda o durumunu hiç fark etmemiştim bile.
( Ama hala saklarım.)
Yani demem o ki zaman içerisinde teknik değişti.
Tarama ve düzenleme teknikleri çok ama çok gelişti.
Aramızda öyle cevherler var ki, yaptığı taramadan meydana getirdiği kitap ile o kitabın çizerini bile şaşırtmıştır.
Yapacakları tarama ve düzenlemelerle bizleri çok şaşırtan dostlarımız çıkacaktır aramızdan.
Zira forumumuzdaki olumlu gelişmeler bunu göstermekte.
Bu da çok sevindirici bir gelişme.
Önceki cevabımda da belirttiğim gibi şahsımla ilgili eleştirlerinize aynen katılıyorum haklısınız.
Gerekli düzeltme çalışmaları ile hataları gidermeye çalışacağım.
İnşallah başarılı olurum.
Ama benim bu yaptığım çalışmalar belki bazı dostlarımızı daha iyi düzenlemeler yapmaya sevk edebilir diye düşünüyorum.
Daha güzel düzenlenmiş paylaşımlarda bulunmak, buluşmak dileğiyle....
Kalın sağlıcakla.
Selam,sevgi ve saygılarımla.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Samimi ve nazik duygularınıza katılırım.

Bu maceraya ilişkin diğer tesbitlerimi Dokuz tuğlu kahraman yazışması içinde hıfz ettirdim. Ben de zaten dikkatinizde olan böyle bir katkıyı verebilirsem hiç değilse iletişme içine katılmış olurum.

İçten duyguların selamlarıyla ve memnuniyeti, teşekkürlerimle...

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Teşekkürler HACILI üstad..Yaratandan dolayı,yaradılanı sevdiğimiz gibi,paylaşandan dolayı,her paylaşımıda sever bağrımıza basarız..Üzümün çöpü,Armudun sapı var demeyiz..En kısa yol bildiğin yoldur..Sen devam et..Allah kolaylıklar versin..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,761
İstanbul
Ahmet abimi hayranlıkla takip ediyorum.

Tek bir dosyada tüm macerayı okuyabilme olanağı verdiğin için teşekkür ederim, abi.