Karaoğlan Sayı:149 Kanlı Tuzak

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,451
7,069
file

Karaoğlanın yeni bir macerası daha tüm diyar okuyucularına keyifli okumalar.Dergi bayağı yorgundu ancak bu kadar oldu saygılar....

Moderatör tarafında düzenlendi:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
Karaoğlan paylaşımını özlemişiz.
Eline sağlık erdal.
Gecenin süprizi oldu.
Gaziantep sancak beyimizin kulakları çınlasın.:D:D
Güzel paylaşım için teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Karaoğlan'ın Kartal Tibet gibi çizildiği yıllardan kalma bu güzel kapaklı ender rastlanan sayılardan
Yorgunluğuna Çizgi Diyarı'ndaki dinlenmesiyle çare bulunur sevgili erdallll
Karaoğlan arşivine katkıların unutulmaz sevgili dostum
Çok teşekkür ediyorum

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Öncelikle elllerine sağlık Sevgili erdallll. Karargah Komutanı'nın dediği gibi Karaoğlan biraz ortalıktan kaybolunca kendini özletiyor. İndirip bakayım, dergi çok yorgunsa, elden geçireyim yeni dinlenmiş "Yağmur" gibi taptaze olur.

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

Demek ki 1960'lı yıllarda "Karaoğlan", yani genel anlamda bir çizgi roman , "İzmir Milli Kütüphanesi"nin envanterinde bulunuyormuş ve üstelik kütüphanenin "gezici kitaplığı" da bunu mahalle mahalle, köy köy dağıtmış. Ne kadar ilginç. Şimdi de milli kütüphaneler çizgi roman bulunduruyorlar mı acaba? (ya da ne cins çizgi romanlar bulunduruyorlar?) Ya da onları ayağımıza kadar getiriyorlar mı?

Elinize sağlık sayın "erdallll" kardeşim. Tarama çok güzelmiş.

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
1966'lardan kopup gelen bir sayı o yıllarda kimbilir kimler heyecanla bu dergiyi alıp okurdu.Erdalllll kardeş damlalar birleşip bir göl oluyor sayende sağol.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Özlem ve talep öyle sıkışmış ki, henüz haberim olana dek karşılama selamlaşma yazıları adeta patlamış.

Hak etmiş doğrusu. Karaoğlansa hak eder. En azında üstadların sesini duymak ta bir o kadar mutluluk verici tablo olmaktadır.

Teşekürler...

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,091
Milli Kütüphane envanterinde bir çizgi roman bulunması ne kadar hoş.
Kaşe benim de ilgimi çekmişti. Ve aklıma gelen de şu olmuştu;
Elimizdeki bu 149. fasikül, KANLI TUZAK macerasının da ilk fasikülü.
Acaba İzmir Milli Kütüphanede devamı fasiküller var mıdır..?
Hani varsa İzmirli bir dostumuz alıp tarayıp macerayı tamamlayarak bizlerle paylaşsa ne iyi olur diye düşünmüştüm.
Arşivimde KANLI TUZAK macerası eksik kalmış da...
Paylaşım için çok teşekkürler dostum.

cagataykhan

Süper Üye
13 Mar 2010
567
1,241
Sağol kardeşim. Dergi yorgun olsa da sen değilsin maaşallah. Sağlık sıhhatin ve de paylaşımların daim olsun. Selam ve dua ile

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,451
7,069
Milli Kütüphane envanterinde bir çizgi roman bulunması ne kadar hoş.
Kaşe benim de ilgimi çekmişti. Ve aklıma gelen de şu olmuştu;
Elimizdeki bu 149. fasikül, KANLI TUZAK macerasının da ilk fasikülü.
Acaba İzmir Milli Kütüphanede devamı fasiküller var mıdır..?
Hani varsa İzmirli bir dostumuz alıp tarayıp macerayı tamamlayarak bizlerle paylaşsa ne iyi olur diye düşünmüştüm.
Arşivimde KANLI TUZAK macerası eksik kalmış da...
Paylaşım için çok teşekkürler dostum.

elime iki cilt geçti ikiside izmir milli kütüphanesinin di hatta bir tanesinde gezici kütüphane olduğu ve alanlarda yazılıydı.tabi ki ben cildi çıkarttım.macera dört fasikül taramaya çalışıyorum fakat sayfalar çok yıpranmış dokununca yırtılıyor ama en kısa zamnda tarmaları bitireceğim.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,451
7,069
Sevgili Erdallll'ın hoşgörüsüne sığınarak...[/FONT][/QUOTE]
abi lafı mı olur...sonuçta sizde emek veriyorsunuz..saygılar.
150-151-152 tarıyorum.152 paylaşılmıştı onu es geçiyorum.sonra 5 fasiküllü başka macera var.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
elime iki cilt geçti ikiside izmir milli kütüphanesinin di hatta bir tanesinde gezici kütüphane olduğu ve alanlarda yazılıydı.tabi ki ben cildi çıkarttım.macera dört fasikül taramaya çalışıyorum fakat sayfalar çok yıpranmış dokununca yırtılıyor ama en kısa zamnda tarmaları bitireceğim.
Değerli erdalllll bu tip zor taranır dergiler ile uğraştığın için teşekkürler.