YEŞİL EJDER (Yeni düzenleme)

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
YEŞİL EJDER 5,6,7,8,9 ve 10. sayılar(Yeni düzenleme)

Sevgili Bay_X' in tarayıp, uzung ve Ertuğrul arkadaşlarımızın paylaşıma sunduğu maceranın tamamının temizlenmiş hali (İmzalatırken Üstat Suat Yalaz'ın övgüsüne mahzar olan kitap)

(Dolgu sayfaları orijinal taramalarda)

Son düzenleme:

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Yalaz üstad, hiç değilse eserinin korunması bağlamında; bir değer bilirlik oluşla, eserini kadir kıymet bilir olunuşlarla, kimlere teslim ettiğini görmesiyle; gözü arkada kalmayacak.

Bu tutum Karaoğlan arşivi için bulunmaz bir olanak. Kişi bir değer değildir. İnsan bir değer değildir. Kişi ve insan Nötr var oluşla, yansız oluşla davranamayan bir yalınlıktır. Taş gibi. Taş ne kafanızı kırmak içindir. ne de kafanızı kırmamak içindir. İnsan da ne böyle çalışmak içindir. ne de böyle çalışmamak içindir.

Ancak İnsan İnsanlığı; kişiler, kişiliği etrafında çekimlenişle dönmeye, insanlığı ve kişiliğini kişi oluşa eksen kılmaya başlamakla, nötrlüğü ve yalınlığı bozulur. Böylece insanın (kişinin) alzaymır türü ne yapacağını bilmez oluşundan kurtuluruz. çekim refeansımız kişiliğimiz, insanlığımız ve sosyo toplumsa yapımız oluşla; giderek çevre ve evrendir.

Sosyal yapı; işte bu seçme ayıklamasını böylesi bir, her biri bir alanda kendilikten yapar. Sosyal yapı Kişilerini böylesi durumlarıyla yüceltir. Yüceltilen kişi de zaten; emek sunumunu yaptığı kişiyi ve kişileri yüceltmiş olmakla, kendisini ortaya koymaktadır.

Sözün özü yücelmeniz için de; yüceltmeniz için de; bir şey yapmanız, bir eylemde, bir tasarrufta bulunmanız gerekiyor.

Yoksa boş boşuna hiç bir şey, ne kişi, ne insan; insanlar arasında değer değildir. Emek katmadan ve o emekten yararlanır olmadam, değer olamazsınız. Değer katmakla değersiniz. O alandaki değerden yararlanmakla, bu değer bilir oluşa her tür katılımla değersiniz.

İş bu türden çekme çekilme oluşun, "çekim merkezi kılınabilir olmasına"; katılmakta emek ve eylemli oluşla değerdir. İşte Tam da burada Sevgili Karaoğlan da, bunu yapmaktadır.

Haklarını yemeyelim bu nedenle Profesör'ü, vefalı'yı, sarkomer'i, Ertuğru'u. cengiz1'i daha adını saymadığın nice değerleri ve bu kabilden seçilim ve seçkinlikle değer olanları sevgi ile analım.

Bu seçkin çalışma ve edindirim için Karaoğlan'a ve şahsında diğer dostlara medyunu şükran ile...

Son düzenleme:

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,076
Ellerinize sağlık....
henüz indiriyorum. mükemmel değil, mükemmel ötesi olduğuna eminim.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,076
Değerli dostumuz KARAOĞLAN,
Karaoğlan - Yeşil Ejder macerasını 6 fasikül halinde paylaşmış ki, tarama ve düzenleme olarak her sayfa birbirinden harika.
Okumak için tek macera şeklinde bir arada olmasını tercih ettiğim için hemen ek sayfaları bir kenara bırakıp sadece Karaoğlan karelerini bir araya getirdim.
Bu güzel eser 151 sayfalık tek macera bir albüm halinde arşivimdeki yerini aldı. ( Fasikülleri de itina ile saklıyorum ama...)
Siz dostlarımla da bu tam macera halindeki albümü paylaşmak isterdim ama düşündüm de sevgili Karaoğlan dostumuz arzu etseydi tek macera halinde paylaşırdı.
O'nun bu güzel emeğine saygısızlık etmemek adına paylaşmadım.
Değerli dostum emeklerin için tekrar çok teşekkürler.
Selam,sevgi ve saygılarımla.
HACILI

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,069
Teşekkurler Ahmet Bey yine yoğun bir çalışmayla bizlere güzel bir tam macera armağan etmişsiniz.saygılar abi...

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Bu macerayı geçen gün, Kadıköy'de bulup, cilt halinde aldım. elime geçtiğinde o an ki sevincim, anlatılmaz, yaşanır cinsteydi.. :)

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,518
Bu eşsiz düzenleme için teşekkür ederim.Lal bu macerayı yeni ve bana göre hoş olmayan bir çizim ile tekrar basıma gitti.Neyse gelelim sizin düzenlemeye bu düzenlemede bir sayfa dikkatime çekti baştan 2 nolu sayfa kayıp.Acaba orginal sayfa nerede ?Siz taramalardan düzenlediğiniz için sanırım sizlik bir sorun değil.Sayın Mehmet Kurt yeni aldığınızı belirtiniz .Bu kayıp sayfa sizin ciltte var mı? Varsa tarar mısınız?

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
Bu eşsiz düzenleme için teşekkür ederim.Lal bu macerayı yeni ve bana göre hoş olmayan bir çizim ile tekrar basıma gitti.Neyse gelelim sizin düzenlemeye bu düzenlemede bir sayfa dikkatime çekti baştan 2 nolu sayfa kayıp.Acaba orginal sayfa nerede ?Siz taramalardan düzenlediğiniz için sanırım sizlik bir sorun değil.Sayın Mehmet Kurt yeni aldığınızı belirtiniz .Bu kayıp sayfa sizin ciltte var mı? Varsa tarar mısınız?

Eğer yanılmıyorsam: Suat Yalaz Usta başlangıç sayfasına 1 numarayı vermeyi atlayınca (2) yerine (3) yazmış. Macerada bir aksama yok ama, dalgınlıkla yapılacak tarama ihmalini de gözardı etmemek lazım. Umarım 5. sayıyı tarayan arkadaşın bu mesaj ilgisini çeker.

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Benim, geçen ay aldığım, orijinal yeşil ejder macerasında, sayfalar, eksiksiz mevcuttur.. :) fakat maalesef tarayıcı yok bende. :(

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
Benim, geçen ay aldığım, orijinal yeşil ejder macerasında, sayfalar, eksiksiz mevcuttur.. :) fakat maalesef tarayıcı yok bende. :(

Yukarıdaki sayfalarda görüldüğü gibi orijinal sayfa numaraları 1 den 3 e atlamış. Öğrenmek istediğimiz, arada bir 2. sayfa var mı, yoksa sayfa numaralaı yazılırken hata mı yapılmış. Taramaya gerek yok. Bakıp mesaj olarak yazabilirsiniz.

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
yeşil ejder hakkında

çok teşekkürler eline sağlık muhteşem olmuş eğer imkanınız varsa a.z.kozanoğlu suat yalazın 9adetlik kaan maceralarına kavuşturabilriseniz çok çok mutlu olacağım üstadım karaoğlana teşekkürler ve saygılar

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
çok teşekkürler eline sağlık muhteşem olmuş eğer imkanınız varsa a.z.kozanoğlu suat yalazın 9adetlik kaan maceralarına kavuşturabilriseniz çok çok mutlu olacağım üstadım karaoğlana teşekkürler ve saygılar

Sevgili kardesim; anasayfa da ki arama butonuna "Kaan sıralı liste" yaz, açılan penceredeki Kaan Atlas Kitabevi Sıralı Liste (Tamamlandı) yı tıkla 9 sayının tamamının linkleri orada.