KARAOĞLAN Haftalık Resimli Kahramanlık Dergisi Sayı 118 Sarı Büyü 04 Mayıs 1966

12 Şub 2010
15,006
543,776

file

Sevgili savok şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına armağandır
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,831
ilk teşekkür benden ellerinize sağlık aynı serinin 115.sayısı arada yok gibi anladığım kadarı ile elinde olan varsa eklerse çok muhteşem olacak

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,078
Üstadım mükemmelsiniz,harika karaoğlan paylaşımları veriyorsunuz tarama kaliteside eksra güzellik,ellerinize yüreğinize sağlık.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Onu bunu bilmem..
Karaoğlan bence en güzel Türk çizgi romanı..
Burada ayrıntısına girmeyeceğim konu çeşitliliği yanında en önemli unsur bir çok ustanın ortak ürünü olması..
Sahaflarda şöyle uzaktan görüp alamadığım bu dergileri olağanüstü bir tarama ile hemde adıma ithafen sahip oluyorum..
Çok yaşa sevgili üstadım..
Saygı ve sevgilerimle..

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,449
güney
en güzel türk çizgiromanını bu işin profesörünün harika taraması ile okumak büyük keyif,teşekkürler sayın profesör

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Karaoglandaki kabına sığmazlık, can yoldaşlarıyla olan kimi mizahilikleri, hikayenin güzel anlatımı ve hikaye konusu coğrafya betimlemeleri; oldum olası Karaoğlan ayrıcalığını bende bir başka kılmıştır.

Üstelik kimi karağlan çizimlerini, sanki işte Karaoğlan bu diyen zihnimizdeki algısallığın yoğunlaşmasını tutturan resmetmelere bakmağa ve bu resimlerin içsel algılanmasına bayılıyorum.

Bunun yanında çoğu kez karaoğlan çizimleri de beni bir o kadar üzmüştü. Şimdi bile o çizimler bir türlü kanıksayamadığım yadırgamalardır. Bir okur dünyası sanırım böyle hırpalanmakta.

Anlıyoruz ki üstat bunları filim çekiş esnasında, otel odalarında; ya haftalık yayın yetişsin kabili kendi karalamış; ya da bir başkasına sipariş etmiştir.

Bunlar esse gesse' de fark edilmez düzeyde. ve esse gesse standart çizgide olmasıyla çok dikkat çekmekte. Fakat bunca olumsuzluğa çizgi ve çizimlere rağmen Karaoğlan çizimleri bir başka güzel pek pek emsal tanımam.

Üstadın, eser ve yaratıcılık oluşla geride bırakacağı bu çizimlere, bence bu tarz girişmeleri uygun bulmamalıydı. Derginin hakkını bu kimi özemsiz çizimlerden kaçınarak vermeliydi. Değerli üstad, filimciliğinden çok sanırım bu çizgi romanlarıyla çok söz konusu olacaktır.

Gerçekten çok çizimleri doyumsuz bir tad iken, balaban çalık çizimleri de çok kez karikatürümsü oluşla bu balaban mı? bu çalık mı? demekten kendimizi alamadığım da olmuştur. Yine de üstada onlarca teşekürler. Gerçekten bir ağız tadı yaratabilmiş değerli çalışmalardı.

Karaoğlan çizimleri ve hikaye tadını, başka hiçir çizgi romanda alamıyorum. Hele değerli profesörün yayınladığı ve web sayfaları arasına kazandırdığı kapaklarla diğer ikinci üçüncü haraoğlan baskı kapaklarını yan yana getirin: eski çizim kapak konu anlatımı ve çizimleri bana daha bir karaogla gelmekte.

Belki de bu, daha bir karaoğlan geliş; nostaljik oluşundan olsa gerek ama sanmam. Tay kapaklarını da fena bulmam.

Değerli profesöre bu çalışmasından ötürü ve bu sohbete vesile olmasından ötürü katkı ayrıcalığı için çok teşekürler.

Selamlarımla...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Sayın "Profesör",
emekleriniz ve bu harika kitaplar için
teşekkür ediyor,
saygılar sunuyorum.
Eksik olmayın; sağlıcakla kalın.

bayrakzaf.gif

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,451
7,069
güzel tarama güzel paylaşım bize ne demek düşer güzel bir teşekkur.benim kahramanlarım karamurat-tarkan-karaoğlandı.o dönemde 85-86 kara murat ve tarkan dergi olarak vardı ama karaoğlan yoktu.bu yüzden eski bir kaç dergiyi gözüm gibi saklıyordum...taki şimdi o kadar geniş bir arşive sahip oldukki ve hala çoğalan bir arşiv.teşekkurler emek veren herkese...

Mehmet Serdar Ateş

Onursal Üye
4 Ara 2009
969
3,353
Kütahya
Sevgili profesör,
soğuk bir kış gününde pencerenin kenarında, kalorifer peteğine yakın, elimde laptop ve 1960 lı yıllara seyahat edip o günün ortamına kendimi adapte edip tozlu raflardan taranıp gelen sayfaları çevirmenin mutluluğunu sayenizde buldum.

teşekkürler

251205_4282573355417_1619381012_n.jpg