KARAOĞLAN Haftalık Resimli Kahramanlık Dergisi Sayı 116 Uygur Güzeli 27 Nisan 1966

12 Şub 2010
15,006
543,719

file

Sayın bes5uc3 şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına armağandır
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Teşekkürler Sayın "Profesör",
Karaoğlan'ın yeni güzelini,
pardon karıştırdım (!),
yeni macerası olan "Uygur Güzeli"ni
sizin taramanızla
keyifle okuyacağımdan eminim.
Bu arada bu seriden özellikle sizin yaptığınız paylaşımlar için
yeni bir liste hazırlanması gerekiyor herhalde...
Zira yakın zamanda yaptığınız paylaşımları içeren bir liste göremedim.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,689
Sinema önlerinde,
takas ve alışveriş yaptığımız günlerde;
Şöyle 4-5 fasiküllü,
bazen kapağı bile olmayan, yıpranmış
bir karaoğlan cildi katmışsam
kotardıklarım arasına,
oynayan filmi bile merak etmeden
hızla evin yolunu tutardım,
doya doya varabilmek için
maceranın tadına.
...
Aradan geçen onca yıla rağmen
Aynı hisleri, aynı coşkuyla
yaşamamıza vesile olan sevgili Profesör'e
Sevgi , saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Adeta bir çizgi roman derleme, paylaşma sevdalısı klasiğine;

Nezih, ithaf duygunuza şahsımın saadece bir paylaşan oluşla mazhar olması, çok sevindirici.

İnanın sizin kadar olamasa da karınca kararınca katkın olmayı çok istiyorum ama olası değil. Daha önce bahsetmiştim Tüm Akbulut Kaan serisine sahiptim. Hani okumak için ödünç alınıpta bir daha gelmeyen mahsuplar durumuna düştü. O zaman pek önemsemedimdi. Ama şimdi hayıflanıyorum.

İlk çıkan karaoğlan ciltlerinin tümüne hemde şu rengi idi, şu baskı hatası idi diye her bir cildi; iki, üç kez alıp; özenle sakladığım halde, 1970'li yıllarda görev gereği gezmem esnasında küçük kardeşim bunları alıp, sinama önlerinde satıp; harçlık etmiş.

Sizin şu anda verdiğiniz maddi manevi emekleri bu serinin 114. sayısında okuyunca hayli heyecanlandım ve imrendim. Nasıl bir gayrettir? Diye. Bu da sizin dediğiniz gibi herkes gibi bir çizgi roman sever olmaktan öte, nedret (az bulunurluk) kuramı gereği zora girişen azimin başka bir aderenalini olsa gerek.

Günde kayıtlı, özellikle de kayıtsız olarak onlarca kez kısa süreliğine de olsa girmekten kendimi alanadığım bir diyar burası. Benimkisi de işte bu kadar. Hiç değilse siz değerli paylaşıcıların emek verirliklerinin boşa gitmediğinin bir alakalısı olmam da beni avutmaktadır.

Bir çizgi roman sağlama efsanesini ve çizgi roman taramanın efendisini bu duygularla ve içten seslenen güzelliklerin saygılarıyla selamlarım.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Bulunduğumuz bu site, çizgi diyarı kesinlikle eminim türünün değil her türlü forumun en nevi şahsına münhasır forumlarından yeganesi. İnsanı içine çeken ve paylaşmaktan başka bir yol bırakmayan, müptela eden bir çekiciliği var..
Bu forumun bu hale gelmesinde çeşitli insanların çok değerli katkıları var, ancak bazı dostlar mihenk taşı gibi, onlardan sonra forumda lezzet daha da artmakta..
Bu insanların en önde gelenlerinden birisi kesinlikle Haluk Bey Üstadım..
Nasıl yorulduğunu, nasıl özen gösterdiğini çok iyi biliyorum.
Bu emek için şapka çıkarılır, bir daha da zor giyilir..
Hakkını helal et sevgili ağabeyim..
Saygı ve sevgilerimle..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,097
Kapak resmini çok beğendim.
Kitap zaten güzel fakat tarama ve temizleme kalitesi süper.
Eline sağlık abi,teşekkür ederim.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
İkinci serinin tamamını ekleyebilecek misiniz üstadım? Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
Orta Asya steplerinde at koştururken okumaya alıştığımız Karaoğlan'ın neredeyse tamamı karla kaplı alanlarda geçen bir sayısını okumak hoş. Konunun geçtiği ortam soğuk ama hikaye sıcacık; teşekkürler, üstad.

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
Üstadım paylaşım dolu yüreğinize sağlık,hep birlikte olalım,hep bizlerle ol.TEŞEKKÜRLER ediyorum.