Karaoğlan Haftalık Resimli Kahramanlık Dergisi 45 - Çöl Şeytanı

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,047
Sarıyer
Değerli dostlarım,

büyük boyu nedeni ile yayınlanan ilk seriden olduğunu sandığım bu Suat Yalaz ustanın eseri Karaoğlan'ın maalesef kapağı yok. Son sayfalarda Fenerbahçeli Ziya Şengül'ün Beşiktaşlı rahmetli Yusuf ile beraber gelecek vaad eden genç oyuncu olarak sunulması da derginin hakikaten eski olduğunun bir göstergesi sanırım.

Sevgi & Saygı

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
Üstadım çok teşekkürler,pırıl pırıl bir paylaşım ellerine sağlık.Lal yayın bu macerayı vermişti fakat bizler sizin bu paylaşımlarınız gibi ilk yayın olanını arayıp durmuştuk,paylaşımlarınız en üst düzeyde taramalara sahip inanın imreniyorum.
Sabah ve güneş gazeteleri karamurat tarzında iki macerasını yayınlamıştı bu maceralar zaman içinde sitemizde yayın bulabileceklermi.?Umarım paylaşım süprizi arkadaşlarımızdan bir gerçekleştirir.

unsal

Kıdemli Üye
15 Tem 2009
185
128
Harika bir paylasim. Iste formun en cok bu yanini seviyorum. Hic beklenmeyen bir anda aniden ortaya cikan mis gibi tarih kokan kitaplar. Tesekkurler.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Çöl Şeytanı macerasının ilk baskısı

Altın değerindeki bu sayının inşallah kapağı da eklenir günün birinde

Elli yıllık bu kitabın kapağı bulunur mu? Vardır bir yerlerde..

Altın kalpli gulyabani dostuma teşekkür ve saygılarımla

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,644
Kasımpaşa
Birinci seri 17 sayı sürdüğüne göre bu sayı 2. seriye ait olmalı, ben de yerine taşıdım.. Bir kapak da buna bulursak iyi olur sanırım.. Teşekkürler Nadir..

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
abi kapak ekleyeceğim zaten ana mesajlara yazmıştım 17 sayılık yerde.

Sevgili erdallll bu güzel bir müjde.

Kapağını tarayacağınız dergi olan Çöl Şeytanı macerası içeriğinden 45. sayı olan derginin taramasını kuşkusuz ki fark etmişsinizdir.

Yine sevgili profesörün Ölüm Süvarileri, Uygur Güzeli gibi eski Karaoğlan sayılarını taramalarındaki özel emeği takdir etmişizdir.

Yavru Düşman taramasını da benzer emek yoğunluğu oluşla yüzümüzü kızartarak istesek; acaba naz mı yapmış oluruz. Buna da eyvallah. Şimdiden teşekürler

Çizgi Adam

Yeni Üye
17 Eki 2014
85
446
50 yıl önce bugünkü teknoloji olmadan ortaya konulan iş insanda hayranlık uyandırıyor.
Sevgili Profesör'ün yayınladığı Utanmaz Adam'da da görmüştük. 1940lı-50li yılların Kızılmaskelerinde de görmüştük.
Tam anlamıyla el emeği göz nuru...